Balkonas, kuriame šiltuoju metų laiku žydi gėlės, tampa lyg mažytė namų oazė, kurioje gera gerti kavą rytais, skaityti knygas ar tiesiog pasimėgauti žaluma. Nesvarbu, ar balkonas yra erdvus ar ankštas, jį galima paversti jaukiausiu, visą vasarą žydinčiu namų kampeliu.

 

Balkonuose galima auginti beveik visus alpinariumuose auginamus žemus ir sukulentinius augalus, kuriems nereikia labai daug vandens, pavyzdžiui, siauralapę agavą, juką, pluoštinį zelandlinį, aspidistrą. Balkone galima auginti įvairius prieskonius, miniatiūrines daržoves, kvepiančias gėles ar net žemaūgius medelius.

 

Gėles auginimui balkone reikia rinktis pagal tai, ar jos mėgsta augti saulėtoje, vėjuotoje vietoje ar pavėsyje. Kitas labai svarbus dalykas, norint, kad gėlės balkone gerai augtų ir džiugintų akis – tai tinkamo lovelio ir vazonų pasirinkimas. Loveliai turi būti pakankamai dideli ir turėti vandens talpyklą. Be to, svarbu prapjauti tinkamose vietose lovelių dugną, kad vanduo neužsilaikytų ir augalai nepradėtų pūti.

 

Saulėtame balkone veši nykštukinės bugenvilijos, agavos, jukos, begonijos, petunijos, verbenos, nasturtos, zinijos, vaistinės medetkos, pelargonijos, našlaitės, lobelijos, žiovainiai, saulutės, dracenos, kvepiantieji pelėžirniai…

 

Pavėsinguose arba pietų pusėje esančiuose balkonuose prigyja kamelijos, sprigės, filodendrai, aspidistros, fuksijos, serenčiai, paparčiai, hortenzijos, vyteniai, gebenės.

 

Vėjuotuose balkonuose galima sodinti levandas, rozmariną, pelargonijas, gebenes, virvenius, žioveinius ir lobelijas.