Ar gal humoras paveikti santykius? Ne visada, tačiau kartais jis turi tikrai didelę įtaką. Humorą galima suskirstyti į 12 rūšių, kurios teigiamai ir neigiamai veikia santykius. Juokas gali ir suvesti žmones, įžiebti simpatijos kibirkštėlę, arba gali išskirti. Todėl prieš juokaujant, verta visada pagalvoti, kokią žinutę šis humoras siunčia.

 

juokas

Be jokios abejonės, humoras yra gera savybė, praverčianti daugelyje gyvenimiškų situacijų. Tačiau jis gali ir pakenkti, ypač, jei juokaujant nejaučiama ribų arba tai daroma netinkamoje vietoje. Be to, reikia nepamiršti, kad į juokus žmonės reaguoja nevienodai. Dažna situacija, kai draugų būryje linksmas ir pokštauti mėgstantis vyras išgąsdina ir atstumia moterį, kuriai tokie pokštai toli gražu neatrodo juokingi.

 

Visos humoro rūšys yra geros, jei naudojamos tinkamoje vietoje. Humoro jausmą turintys asmenys net atrodo patrauklesni ir simpatiškesni. Humoro jausmas – laimingų romantinių santykių pagrindas. Net tada, kai, regis, antroji pusė nieko naujo nebegali pasakyti, išlieka humoro jausmas, nuspalvinantis kasdienybę ir išsklaidantis rutiną. Galbūt todėl dauguma antrosios pusės ieško pagal humoro jausmą. Toliau pateikiama 12 humoro rūšių, iš kurių septynios gali padėti išsaugoti puikius santykius su mylimu žmogumi. Kita vertus, vyrauja tendencija, kad žmonės labiau linkę naudoti blogąjį humorą.

 

Savikritiškas humoras – tai tokia humoro rūšis, kai žmogus pats save sumenkina arba pasijuokia iš savo klaidų. Jis praskaidrina nuotaiką ir siunčia žinią partneriui, kad jis neliūdi ir nėra suirzęs.

 

Kandus humoras – tai tokia humoro rūšis, kai gana kandžiai pašiepiamas kitas žmogus, televizijos laida ar situacija. Šis humoras kelia juoką ir net suartina, jei yra juokaujama su panašaus mąstymo žmonėmis.

 

Praktiškas humoras -  tai tokia humoro rūšis, kuri sukelia juoką kiekvieną kartą prisiminus. Pavyzdžiui, nuolatos prisimindami apie juokingą situaciją, į kurią kažkada buvote patekę, jausitės dar artimesni vienas kitam. Svarbiausia įvertinti, ar partneris turi humoro jausmą ir nepyksta už išdaigas.

 

Vaikiškas humoras kartais gali pasirodyti kvailokas, tačiau jeigu jis patinka abiem partneriams, gali būti naudojamas. Pavyzdžiui, galima žaismingai vadinti mylimąjį, pliaukštelėti per užpakalį ir pabėgti į kitą kambarį arba užlašinti kelis lašus vandens ant miegančio asmens.

 

Situacinis humoras – tai toks, kai pokštas suderinamas prie konkrečios situacijos. Jie padeda geriau pasijusti nepatogioje situacijose, todėl dėl pokšto nusišypsojęs partneris jausis dėkingas. Šis humoras yra palaikantis, drąsinantis ir skatinantis nepasiduoti.

 

Nepadorus humoras paprastai turi seksualinę potekstę, yra dviprasmiškas. Kartais partneris į tokį humorą gali sureaguoti apsimestiniu pykčiu, kuris iš tiesų slepia nuoširdų juoką. Svarbiausia stebėti partnerio emocijas ir pastebėti, kada reaguojama žaismingai, o kada iš tikrųjų supykstama.

 

Nerūpestingas humoras – tai toks, kai pamatęs nusiminusį mylimąjį, partneris papasakoja kokią nors keistą ir beprotiškai juokingą istoriją. Tai humoras, tinkantis pačiose kebliausiose gyvenimiškose situacijose. Žmogų, kuris moka pralinksminti, kai sunku, galima net įsimylėti!

 

Sarkazmas atsiranda tada, kai partneris pradeda erzinti. Jis tarsi skydas po kuriuo slepiasi žmogus, norintis pats išlikti ramus, tačiau įžeisti kitą. Toks humoras mažina meilę.

 

Įžeidžiantis humoras – dar viena humoro rūšis, kurios reikia vengti, nes jis skaudina žmones. Pavyzdžiui, negalima blogai kalbėti apie kito asmens šeimos narius arba juoktis iš nelaimės, kuri nutiko.

 

Pasipūtusių žmonių humoras – šios rūšies pavyzdys galėtų būti: „Kaip aš atrodau? Žinoma, kad gerai, nes juk aš esu šalia tavęs“. Jei toks humoras, kai asmuo pats giria save, vartojamas retkarčiais, tai gali būti juokingas, tačiau dažnai pasikartojantis – erzinantis ir menkinantis kitą žmogų.

 

Humoras apie trūkumus taip pat skaudina. Geriau ne juokauti apie tai, kas nepatinka, o pasakyti tiesiai šviesiai. Jeigu apie partnerio trūkumus kalbama juokiantis, jie daug labiau žeidžia.

 

Įkyrus humoras arba kitaip tariant kabinėjimasis prie žmonių. Asmuo, į kurį nukreiptas humoras, greitai pasijaučia nusiminęs, silpnas ir įžeistas. Toks humoras primena patyčias mokykloje.