Apstu patarimų, kaip sustiprinti atminį. Vieni siūlo valgyti graikinius riešutus, kiti – sportuoti ir daugiau laiko praleisti gryname ore arba spręsti kryžiažodžius. Tačiau atmintį gali sustiprinti net toks paprastas veiksmas kaip delno gniaužymas.

 

Įsiminti informaciją geriau padeda dešinės rankos kumščio gniaužymas. Gniaužant kumštį reikia gana stipriai suspausti. Kai kartojate informaciją, gniaužykite kairės rankos kumštį. Manoma, kad tokie veiksmai aktyvuoja tą smegenų dalį, kuri yra atsakinga už prisiminimus ir jų išsaugojimą. Tai gali būti veiksmingas pratimas, kai po ranka nėra popieriaus ir rašiklio, o reikia įsiminti pirkinių sąrašą ar telefono numerį.

 

Buvo atliktas tyrimas, kurio metu savanoriai turėjo kuo stipriau sugniaužti guminį kamuoliuką ir pabandyti įsiminti 72 žodžius. Po poros minučių jie vėl gniaužė kamuoliuką, bandydami prisiminti tuos žodžius. Viena tiriamųjų grupė kamuoliuką visada gniaužė dešinėje, kita – kairėje, trečia – dešinėje, bandydama įsiminti ir kairėje – prisiminti, ketvirta – atvirkščiai nei trečia, penkta – tiesiog laikė rankose kamuoliuką, bet negniaužė.

 

Tyrimo rezultatai parodė, kad ta grupė, kuri mėgindama įsiminti žodžius gniaužė kamuoliuką dešinėje rankoje ir norėdama prisiminti gniaužė kairėje rankoje, prisiminė daugiausiai žodžių. Antroje vietoje atsidūrė tie, kurie gniaužė kamuoliuką visada dešine ranka, trečioje – tie, kurie negniaužė iš viso ir prasčiausiai pasirodė tie, kurie kamuoliuką gniaužė kaire ranka. Tiesa, kairiarankiai kol kas nebuvo tiriami.