Oficialiais duomenimis kol kas kosmose yra buvę vos apie 550 žmonių, tačiau jau keleri metai netyla kalbos, kad netrukus į mėnulį galėsime keliauti poilsio tikslais. Nors kosmoso turizmas vystomas jau dabar, vargu, ar daugelis galėtų sau leisti kelionę už 20 mln. dolerių. Tačiau vis tiek svajojate sužinoti, koks jausmas apima pakliuvus į beribę erdvę? „Samsung“ sukūrė specialų „8K begalybė“ kambarį, kuriame įrengti „QLED“ ekranai leis trumpam patirti, ką jaučia visatoje būdami astronautai. 

 

Ką privaloma išmokti prieš skrendant į kosmosą_pixabay.com nuotr.

Ar žinojote, kad vienas iš pirmųjų astronautų pasiruošimo etapų yra plaukimo testas? Dalyviai turi užsidėti teniso batus, daugiau nei 120 kilogramų sveriantį astronauto kostiumą ir be sustojimo 3 kartus perplaukti 25 metrų baseiną. Kadangi ėjimas po vandeniu prilygsta vaikščiojimui kosmoso erdvėje, astronautai turi gauti ir nardymo sertifikatą, plaukiodami giliau nei 120 metrų po vandeniu.

 

2016 m. NASA paskelbusi, kad ruoš naują astronautų komandą, sulaukė daugiau nei 18,3 tūkst. paraiškų, tačiau atrinkta buvo tik 12 laimingųjų. Žvelgiant į kandidatų kiekį, greičiausiai daugeliui iš mūsų kosmosas taip ir liks nepasiektas. Tačiau technologijų kompanija „Samsung“ į Kauną atgabeno „8K begalybė“ erdvę, kur kiekvienas galės bent trumpam pasijusti tarsi sklandytų visatoje.

 

Specialiai įrengtoje erdvėje trys 8K raiškos „QLED“ televizoriai ir veidrodžiais nuklotos sienos sukuria optinę iliuziją, kad esate pačiame visatos centre, aplink kurį skrieja planetos. Jausmas prilygsta lyg buvimui kosmose, tad trumpam bus galima patirti, ką jaučia išskraidinti astronautai.

 

„Savo vartotojams norime pasiūlyti patirti tai, kas kartais atrodo nepasiekiama. Dėl to daugelį metų tobuliname televizorių ekranų technologiją, o praėjusiais metais pristatyti „Samsung“ 8K raiškos televizoriai leidžia pasinerti į kitą realybę. „8K begalybė“ kambaryje vartotojai gali įsitikinti, kiek šiandien yra pažengę „QLED“ televizoriai“, – sako Liga Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.

 

„8K begalybės“ kambaryje įmontuoti 8K raiškos „QLED“ televizoriai išgauna tokį ekrano šviesumą, kontrastą ir vaizdo detalumą, kad turinys atrodo toks, koks ir yra realybėje. Kiekvienas visatos objektas įgauna aiškią tekstūrą ir išryškinamos net smulkiausios detalės.

 

Savo išskirtines patirtis kosmose lankytojai kviečiami įamžinti nuotraukomis, kelti į socialinius tinklus „Instagram“ ir „Facebook“ ir dalyvauti #8Kbegalybe konkurse. Specialioje erdvėje Kauno prekybos centro „Mega“ lankytojai gali apsilankyti iki lapkričio 23 dienos.