Kung Hei Fat Choy! Laimingų kinų Naujųjų metų! Kinai sausio 31 dieną atsisveikina su senaisiais vandens gyvatės metais ir pasveikina naujus, medinio arklio metus. 15  dienų trunkanti šventė prasideda pirmąją kalendorinių metų jaunaties dieną.

 

Kinų horoskopas (kinų k. Shēngxiào) – tai kalendoriaus sistema, sukurta Hano dinastijos laikais (206 – 220 m. pr. Kr.). Jis remiasi 12 metų ciklu, kai kiekvieni metai pavadinti tam tikro gyvūno vardu: žiurkės, jaučio, tigro, triušio, drakono, gyvatės, arklio, ožkos, beždžionės, gaidžio, šuns ir kiaulės. Visata sudaryta iš 5 elementų: žemės, ugnies, vandens, medžio ir metalo, kurie sąveikaudami su 12 gyvūnų, sudaro specifinį metų simbolį.

 

Sakoma, kad žmonės, gimę arklio metais, yra šiek tiek panašūs į šį gyvūną: judrūs, aktyvūs ir energingi, mėgsta būti tarp žmonių. Kaip ir ką tik gimę kumeliukai, kurie pradeda bėgioti ką tik gimę, arklio metais gimusieji anksti siekia nepriklausomybės. Į gyvenimą žiūri nuoširdžiai ir pozityviai. Labai lengvai bendraujantys ir nepaprastai sąmojingi.

 

Gimę arklio metais geriausiai sutaria su gimusiais po tigro, ožkos ar šuns metais. Jiems reikėtų vengti santykių su žiurkės, jaučio, triušio ir arklio metų atstovais.

 

Ne visiems tinka metų horoskopo ženklas. Asmenybę tiksliau gali apibūdinti kiti horoskopai. Skiriami kiekvieno mėnesio gyvūnų ženklai (vidiniai gyvūnai), dienos (tikrieji gyvūnai) ir valandos (slaptieji gyvūnai).

 

Pagal senovinį prietarą amžiaus dievas Tai Sui šiais metais gimusiems neša nelaimes. Norint išvengti nesėkmių, reikia dėvėti ką nors raudono ir padovanoto. Kitos laimingos spalvos: žalia ir purpurinė. Laimingi skaičiai: 3, 4 ir 9. Gėlės: alokazija ir jazminai.

 

Feng Šui ir likimo konsultantas Raymondas Lo britų naujienų portalui „Guardian.com“ sako, kad šiais metais žmonės bandys kovoti už savo įsitikinimus, derybos vyks sunkiai.

 

Arklio metais gimė mongolų vadas Čingischanas, JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas, prancūzų išradėjas Luji Pasteras, Neilas Armstrongas, pirmasis žmogus Mėnulyje, amerikiečių dainininkė Areta Franklin bei modelis Sindi Krauford.

 

Medinio arklio metai siejami su karu. 1954 metais prancūzų pralaimėjimu baigėsi „Dien Bien Phu“ Indokinijos karas. 1894 metais prasidėjo Japonijos – Kinijos karas, pasibaigęs visišku Kinijos sutriuškinimu.