Visuose santykiuose pasitaiko dienų, kai atrodo, kad jie nėra tokie geri, kokie galėtų būti. Nuolatiniai ginčai arba ilgainiui išryškėjęs nesuderinamumas kelia klausimą: likti kartu ar skirtis? Kai kurios poros nusprendžia išbandyti santykius, padarydamos pertrauką. Tai gali reikšti, kad jie vienas kito nematys kelias dienas, savaites ar mėnesius. Pagrindinė mintis, kad po pertraukos abu bus labai išsiilgę vienas kito, supras, kaip iš tikrųjų stipriai myli vienas kitą ir jų santykiai taps dar stipresni. Tačiau ar tikrai visada taip būna?

 

santykiai

Kartais pertrauką santykiuose padaryti yra iš tikrųjų naudinga. Tačiau tai neturėtų trukti ilgai. Pavyzdžiui, pailsėti vienam nuo kito gali užtekti ir vieno savaitgalio. Tuomet išsiskyrimas gali paskatinti labiau pasiilgti antrosios pusės.

 

Jeigu norite padaryti savaitgalio pertrauką nuo santykių, pagalvokite, ką tuomet veiksite: gal ką nors planuojate su draugais ar šeima? Po to, kai jau žinosite, ką veiksite, susikraukite daiktus, reikalingus išvykai ir pažadėkite savo brangiausiajam paskambinti ar parašyti žinutę, kad jis be reikalo dėl jūsų nesijaudintų.

 

Prieš išeinant iš namų pabučiuokite antrąją pusę, taip patikindami, kad jo ilgėsitės ir išvažiuokite stebėti saulėlydžio vieni. Uždarius namų duris leiskite smagiai laiką su šeima ar draugais, bet stenkite neperžengti padorumo ribų, nelaužykite ištikimybės priesaikų. Tiesa visada galiausiai išaiškėja. Melas ilgai netrunka. Ypač šiais socialinių tinklų laikais, kai kas nors gali įkelti nuotrauką be jūsų sutikimo, kurioje jūs dviprasmiškai leidžiate laiką su kitu asmeniu.

 

Po savaitgalio atskirai reikėtų suplanuoti nuostabų ir nepamirštamą laiką, kurį praleistumėte kartu (namie arba mieste). Tada galėsite pasidalyti istorijomis iš savaitgalio, kurį leidote atskirai ir atnaujinti savo santykius. Tai, kad jūs esate kartu, nereiškia, kad kiekvieną dieną būtinai privalote būti kartu fizine prasme, būti kartu reikia dvasiškai, visa savo širdimi. Svarbiausia nepamiršti antrajai pusei skirti pirmenybę, nes tą akimirką, kai nustosite tai daryti, jūsų santykiai pakibs ant plauko ir tada tik stebuklas padės juos išgelbėti…

 

Taigi, galima daryti išvadą, kad pertrauka santykiuose gali padėti arba nepadėti, priklausomai nuo partnerių asmenybės tipų. Labai dažnai žmonės įtikina save, kad padaryti pertrauką yra geriausias pasirinkimas, nors iš tikrųjų jie klaikiai bijo spręsti santykių problemas. Tik ilgas, nuoširdus pokalbis, kompromisų ieškojimas su antrąja puse padeda pamatyti realią situaciją ir išspręsti problemas. Tik būnant kartu ir kalbantis galima pagerinti santykius. Kitu atveju, ar nebus taip, kad po ilgos pertraukos jūs pasiilgimą savo poros supainiosite su sekso noru, ypač jei padarę pertrauką gyvenote gana asketiškai, neturėjote intymių santykių? Psichologai taip pat mano, kad santykių pagrindas yra bendravimas ir bendradarbiavimas, todėl jeigu kyla minčių, kad jums reikia pertraukos, norite pabūti vieni, neatidėliokite ir būtinai pasikalbėkite apie tai su partneriu. Nieko nėra blogiau, negu būti paliktam nežinioje, nesvarbu, kurioje pusėje jūs esate (ar jūs tas, kuris nori pertraukos santykių, ar tas, kurio prašoma padaryti pertrauką).