Lanką liemeniui sukti pirmieji pradėjo naudoti senovės graikai. Norėdami išryškinti raumenis ir atsikratyti papildomų kilogramų jie sukdavo medinius arba metalinius lankus. Vėliau lankai pradėti gaminti iš lengvesnių medžiagų, paprastai iš tų pačių, kurios naudojamos gaminti vaikų žaislams. Tačiau šį „žaislą“ visais laikais labiau mėgo suaugusieji, ne tik cirko artistai. Lankas buvo ir vis dar yra svarbi kūno treniruočių dalis. Lankas ir virvutė yra populiariausios priemonės sportui namuose.

 

"lankas"

Lanką rekomenduojama sukti 30 minučių kasdien, jei pagrindinis tikslas yra numesti keletą kilogramų, atsikratyti celiulito ar pagerinti stuburo lankstumą. Treniruotėms reikėtų rinktis ne vaikišką, o specialų lanką, kurį galima įsigyti sporto prekių parduotuvėse. Lankų būna skirtingų svorių. Lanką patariama rinktis, atsižvelgiant į asmeninį fizinio pasirengimo lygį.

 

Viskonsino universiteto kūno kultūros ir sveikatos programos tyrėjų duomenimis, 30 minučių lanko sukimo treniruotė gali padėti sudeginti iki 210 kalorijų. T. y. vidutiniškai 7 kalorijas per minutę. Lanko sukimas – tai puikus pratimas, gerinantis širdies veiklą ir kraujotaką. Tyrimo dalyvių širdis vidutiniškai padarydavo 151 dūžį per minutę. Tyrimo išvadose teigiama, kad lanko sukimas gali būti prilyginamas tokioms didelio intensyvumo treniruotėms kaip kardio pratimai (kikboksas, žingsninė aerobika ar jėgos joga).

 

Kaip jau minėta anksčiau, lankų yra įvairių svorių. Manoma, kad sunkesni lankai priverčia labiau dirbti pilvo srities ir įstrižinius raumenis, todėl vienu kartu sudeginama daugiau kalorijų. Treniruojantis su sunkesniais lankais per 10 minučių galima sudeginti iki 100 kalorijų. Didesnis pasipriešinimas verčia dažniau susitraukinėti juosmens raumenis ir padeda labiau padailinti kūno linijas, ypač liemenį.

 

Lanko sukimas gerina koordinaciją ir motorinius įgūdžius. Nors lanko sukimas nėra Olimpinis sportas, tačiau kaip ir bet kuri kita fizinė veikla, ji gali pagerinti kūno koordinaciją ir laikyseną. Ne taip lengva išlaikyti lanką vienoje padėtyje. Smegenys turi dirbti kartu su raumenimis, kad lanko sukimas būtų išties efektyvus. Lanko sukimas padeda išlaikyti pusiausvyrą ir ją laviną, net tada, kai mintys yra sukoncentruotos į kitus dalykus, pavyzdžiui, į lanko sukimą ant klubų.

 

Lanko sukimas pagerina nuotaiką! Sukant laiką sunku nesišypsoti ir nepasijuokti iš savęs. Labai daug žmonių išbando lanko sukimą, net mato, kiek daug laimės tai suteikia kitiems. Lanko sukimas – tai labai jaunatviškas užsiėmimas, pakraunantis pozityvia energija ir padedantis jaustis jaunesniems, gyvybingesniems, žvalesniems ir net labiau pasitikėti savimi. Tikriausiai net nereikia minėti, kad bet kokia fizinė veikla skatina endorfinų, vadinamųjų laimės hormonų, išsiskyrimą smegenyse.

 

Lanko sukimas labiausiai stiprina liemens, nugaros raumenis. Nors lanko sukimas yra labai naudingas, tačiau tai neturėtų būti vienintelė priemonė, jei tikslas yra sumažinti kūno svorį. Taip pat reikėtų atlikti kitokių pratimų ir laikytis sveikos mitybos taisyklių.