JAV kosmoso agentūra „NASA“ investavo 125 tūkstančius dolerių į trijų dimensijų maisto spausdintuvo kūrimą. Teigiama, kad šis aukštųjų technologijų įrenginys spausdins tinkamus valgyti maisto produktus iš riebalų ir miltelių. Daugelis spėja, kad trijų dimensijų spausdintuvas yra pirmas žingsnis iki maisto piliulėse.

 

Žinoma, kol kas tai – tik teorija…Už šį projektą atsakingas mechanikos inžinierius Andženas Kontrakteris. Inovatyvi technologija sumažins iki minimumo maisto atliekų kiekį, nes spausdintuvo kasetę, užpildytą cukrumi, angliavandeniais, baltymais ir kitomis medžiagomis, bus galima pakeisti tik tada, kai bus išnaudota iki paskutinio trupinėlio.

 

Sausą, maistingomis medžiagomis praturtintą mišinį spausdintuvas galės paversti pačiais įvairiausiais patiekalais iš daržovių, sėklų, net vabzdžių. „NASA“ šį įrenginį ketina panaudoti tolimų distancijų kosmoso skrydžiuose. Milteliai be vandens negenda. Be to, taip užtikrinama kosmonautų mitybos įvairovė, nes jie galės maitintis ne vien košelėmis iš tūbelių, bet ir panašiu į įprastą maistu.

 

Manoma, kad populiariausias spausdintuvo gaminys bus pica, nes ją galima spausdinti skirtingais sluoksniais. Spausdintuvo galvutė atspaus vieną medžiagą vieno spausdinimo metu. Iš pradžių spausdintuvas išspausdins tešlos sluoksnį, kuris iškeps spausdinimo metu, tada pomidorų padažą iš miltelių ir galiausiai išspausdins baltyminį sluoksnį, kurį gali sudaryti daržovės, mėsos ir pieno gaminiai.