Ar aliejus gali pakeisti lubrikantą?
2013-08-29 10:32Daugeliui moterų, nors kartą gyvenime teko naudoti lubrikantą. Vienos jį naudojo norėdamos pagerinti pojūčius seksualinių santykių metu, kitoms jį teko naudoti, atsiradus nemaloniems simptomams: makšties sausumui ir dirginimui. Lubrikantai ne tik suteikia malonių pojūčių, bet ir gydo. Tačiau įsigyti gerą lubrikantą nelengva užduotis, nes daugelyje jų yra nemažai parabenų, kurie žinomi kaip kancerogenai.
Tikriausiai todėl nemaža dalis žmonių kaip lubrikantus nusprendžia naudoti natūralius aliejus. Populiariausias iš jų – kokoso riešutų aliejus. Teigiama, kad pastarasis aliejus yra malonaus kvapo, lengvas, neturi kenksmingų medžiagų bei ramina odą. Tai vienas saugiausių aliejų naudoti į vidų. Kokoso aliejuje yra oktano rūgšties, kuri gydo mielių infekcijas. Tačiau aliejai, naudojami kaip lubrikantai, turi nemažai trūkumų.
Seksualinių santykių metu nuo pirštų, burnos ar kitų kūno dalių į lytinius organus gali patekti kenksmingų bakterijų. Naudojant aliejų bakterijas gali būti sunkiau pašalinti. Jos tarsi prisiklijuoja prie vidinių lytinių organų ir taip padidėja rizika užsikrėsti šlapimo takų infekcijomis.
Naudojant aliejų, gali plyšti prezervatyvai, diafragmos ir kitos barjerinės apsaugos priemonės, todėl neužtikrinama šimtaprocentinė apsauga nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų. Be to, aliejus gali pakenkti iš tam tikrų medžiagų pagamintiems sekso žaisliukams.
Kita vertus, lubrikantai, pagaminti silikono pagrindu, neskatina bakterijų kaupimosi, juos lengva nuvalyti ir saugu naudoti su prezervatyvais. Tačiau tokie lubrikantai taip pat tirpdo kai kurias medžiagas, kurios naudojamos sekso prekių gamyboje. Prieš naudojant tokius produktus, būtina perskaityti vartojimo instrukciją, ar lubrikantai nepažeis priemonės.
Geriausi lubrikantai yra sukurti vandens pagrindu, nes jie lengvai nusiplauna ir todėl nesikaupia kenksmingos bakterijos makštyje. Tokie lubrikantai visiškai nekenkia kitoms intymioms prekėms. Svarbu, kad šiose priemonėse nebūtų parabenų. Parabenai yra ne tik kancerogenai, taip pat jie gali sukelti alergines reakcijas. Jie mažina spermatozoidų kiekį spermoje bei gali sukelti vaisiaus vystymosi komplikacijų.
Šiuo metu galima rasti organiškų lubrikantų, tačiau juos taip pat reikia vartoti atsargiai, nes kai kurie augaliniai ekstraktai gali sukelti alergines reakcijas.