Apie korupciją prabilusi Kauno tardymo izoliatoriaus finansininkė Rasa Kazėnienė: „Mane ne kartą pavadino skundike”
2017-02-23 11:53Lietuva plojo atsistojusi paprastai pilietei Rasai Kazėnienei, kuri išdrįso paviešinti įtarimus korupcija Kauno tardymo izoliatoriuje – auksiniai vandens maišytuvai, pirtininkas neegzistuojančioje pirtyje ir kalinių darbas vadovų sodybose.
„Moku advokatams iš savo kišenės, išėjau neapmokamų atostogų, buvau sekama ir esu ne vieno pavadinta skundike”, – šį ketvirtadienio vakarą 19 val. 30 min. LNK televizijos eteryje, laidoje „Valanda su Rūta” pasakos Rasa Kazėnienė.
„Tarp kolegų susidarė stovyklos: viena pusė mane palaiko, kita labai smerkia. Bet aš esu kitokio mąstymo, nemanau, kad kažką išskundžiau, manau, kad atlikau pilietinę pareigą. Aš juk daviau priesaiką valstybei, kad ginsiu valstybės, o ne asmeninius interesus”, – tvirtina R. Kazėnienė. Deja, Rasa pasakoja, kad net ir tarp jos giminaičių atsirado smerkiančių ar siūlančių nelįsti ne į savo reikalus bei nesigadinti sau ramaus gyvenimo.
Moters pasamdytas advokatas Petras Ragauskas tikina, kad Rasa yra bene pirmoji jo karjeroje klientė, kuri rizikuoja savo asmenine gerove bei šeimos ramybe ir stoja į kovą už viešą interesą.
„Labiausiai nustebino neišmintingas ir trumparegiškas STT požiūris. Juk žmogų, kuris surizikavo savo karjera, socialinėmis garantijomis ir perspektyvomis, atėjo su informacija, jie išsiuntė namo neįdėdami jokio darbo. Šita tarnyba sėkmingai gali veikti tik tuomet, kai žmonės, žinantys tokius faktus, su ja dalinasi. Reikia branginti žmones, kurie praneša apie mūsų visų bendro turto švaistymą ar grobstymą”, – piktinasi advokatas.
Laidoje dalyvavęs buvęs ugniagesių profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas bėrė korupcijos atvejus vieną po kito – 6 mln. eurų už gaisrinių kopėčių nuomą, 300 tūkstančių už autobusą, kone šimtas tūkstančių už nedidelį autobusėlį. Deja, tyrimai nepradedami, o jeigu ir pradedami, paskęsta užmarštyje, kaltųjų dažniausiai nesurandama, o jei ir krenta šešėlis, tai kaltininkai dažniausiai išeina iš darbo gaudami solidžią išeitinę kompensaciją.
„Ekspertai skaičiuoja, kad maždaug penktadalis arba 1 milijardas eurų nuo visų viešųjų pirkimų kasmet Lietuvoje gali būti panaudojama neskaidriai. Milijardas eurų milijonui dirbančiųjų – štai ir tryliktas vidutinis atlyginimas kiekvienam. Arba – po 100 papildomų eurų kiekvienam pensininkui kas mėnesį”, – šokiruojančius faktus žers Seimo narė Agnė Bilotaitė.