Ji – psichologinių problemų turinti, slapta stiprius vaistus vagianti, baruose meilės ieškanti CŽV agentė. Jis – įtartinai besielgiantis, tautos didvyriu laikomas seržantas, aštuonerius metus praleidęs pagrobėjų nelaisvėje. Tai pagrindiniai didžiosios TV3 premjeros – daugiaserijinės kriminalinės dramos „Tėvynė“ (Homeland) herojai. Vos tik pernai sukurtas ir jau dviem Auksiniais gaubliais apdovanotas, net šešias Emmy statulėles susirinkęs mįslių kupinas pasakojimas laukia žiūrovų nuo gruodžio 4-osios antradieniais kultinio serialo laiku – 22.00 val.

 

Mėgstamiausias JAV prezidento Baracko Obamos serialas, Emmy komisijos paskelbtas geriausia pasaulyje televizijos drama, įtrauks į sumaniai suregztą terorizmo temą plėtojančią istoriją. Užsienio kritikai sutartinai tikina: „Tėvynė“ įgyvendina tai, kas kitiems serialams sunkiai pavyksta – kiekviena serija vis geresnė ir įdomesnė. Holivudinių serialų klišių eterio premjerai padeda išvengti ir faktas, kad „Tėvynė“ pastatyta remiantis Izraelio serialo „Kaliniai“ siužetu.

 

Žiūrimiausios televizijos Lietuvoje TV3 eteryje antradienio vakarais susitiks puikus aktorių duetas – net tris Auksinius gaublius laimėjusi aktorė Claire Danes ir dviem Auksiniams gaubliams nominuotas Damianas Lewisas.

 

Smalsi CŽV agentė išsiaiškina, jog vienas iš JAV karių buvo pagrobtas Al-Qaeda grupuotės ir priverstas perimti svetimą tikėjimą ir baisius siekius. Po kelerių metų į JAV sugrįžęs karo belaisvis pasitinkamas kaip didvyris, tačiau agentei dieną naktį galvoje kirba mintis: ar jis – ne tas pats pagrobtasis?

 

Čia nebus „geriečių“ ir „blogiečių“ stovyklų nei aiškaus charakterių pasiskirstymo. Praeities šešėliai, psichologinės herojų problemos ir po truputį ryškėjantys teroristinio tinklo kontūrai – šie elementai žiūrovams garantuos įtampos kupiną siužetą ir nepaprastus antradienio vakarus su TV3 televizija.

 

Ar žiūrovai patikės CŽV agente, kai apčiuopiamų įrodymų nėra, o ir pati herojė toli gražu nėra nekaltumo įsikūnijimas? Didvyriu laikomas seržantas irgi nebus „auksinis“ – elgsis mažų mažiausiai keistai ir nesuvokiamai. Ar tai aštuonerius metus tarp akmeninių sienų praleidusio pakrikusios psichikos žmogaus elgesys, ar kraupų teroristinį aktą planuojančio išdaviko veiksmai?

 

Serialas pasižymi nepaprastos psichologinės dramos savybėmis, įvykių tempas primena gerą trilerį, o koziriu „didvyris ar išdavikas?“ režisierius žongliruoja tiesiog virtuoziškai. Žiūrovams ne kartą atrodys, kad jau nebeliko kitos išeities, kaip tik atskleisti paslaptį, tačiau scenarijaus autorius padės herojams išsisukti, visus anapus ekranų palikdamas spėlioti toliau.

 

„Tėvynė“ (Homeland) – nuo gruodžio 4-osios antradieniais 22.00 val. tik per TV3!