Ankstyvo rudens misija – atgaivinti grožį
2023-09-07 07:30Vasarą daugelis džiaugiasi lygesne ir įdegusia oda, dėl saulės spindulių pašviesėjusiais plaukais ir vitaminų gausios mitybos sustiprintais nagais. Tačiau veikiai išryškėja kaitros padaryta žala. Tad ateina metas koreguoti odos ir plaukų priežiūros rutiną bei atgaivinti natūralų grožį.
Kova su pigmentinėmis dėmėmis niekada nesibaigia
Daug laiko praleidus saulės atokaitoje ir odos tinkamai neapsaugojus nuo ultravioletinių spindulių, ne tik labiau išryškėja strazdanos, bet ir gali atsirasti pigmentinių dėmių. Pastebėta, kad vyresniems žmonėms pigmentinių dėmių atsiranda ant rankų, pečių, nugaros, o jaunesni dažniau jų pastebi veido srityje: ant nosies, skruostų, kaktos ar viršutinės lūpos. Tai nėra nenatūralus reiškinys, visgi rodo tai, kad oda tinkamai nesaugota nuo žalingo saulės poveikio. Beje, tai daryti reikia ne tik karštomis dienomis kruopščiai ant odos tepant apsauginius kremus, tačiau ir rudenį. Mat ir atvėsus orams ultravioletiniai spinduliai pasiekia rūbais nepridengtas kūno vietas. Tad apsauginiu kremu tepti veidą, rankas ir kojas būtina netgi rudenį. O tam, kad po vasaros ar atostogų prie jūros atsiradusi hiperpigmentacija taptų mažiau pastebima, grožio specialistai rekomenduoja atlikti odos šveitimą. Šiuo metu sparčiai populiarėja hidrodermabrazijos procedūra. Tai drėgnas odos šveitimas, kuris padeda serumais ir vakuuminiais šlifavimo aparatais pašalinti sunykusias, šiurkštumo suteikiančias ląsteles bei nešvarumus. Toks šveitimas aktyviai veikia pigmentines dėmes ir jas pašviesina. Jeigu nėra itin ryškios, jas panaikinti padės ir namuose naudojama kosmetika. Jos sudėtyje turėtų būti odą šviesinančių medžiagų – vitamino C, retinolio ar AHA rūgščių. Svarbu prisiminti, kad šios medžiagos reaguoja su ultravioletiniais spinduliais, tad pigmentines dėmes naikinančias kosmetikos priemones derėtų naudoti tik vakare prieš miegą. Grožio specialistai taip pat primena, kad veido zona laikoma viskas nuo plaukų augimo linijos iki krūtų spenelių, taigi priemones dera tepti ir ant kaklo bei dekoltė.
Sudrėkinti ir pamaitinti veido odą
Tvyrant kaitrai visas organizmas, tad ir oda, greitai netenka natūralios drėgmės, sparčiau sausėja, praranda stangrumą. Atėjus rudeniui ir orams atvėsus prireikia ją ne tik gausiai drėkinti, bet ir pamaitinti. Grožio specialistai primena esminę priežiūros taisyklę – dieną odą reikia maitinti, o naktį drėkinti. Nuprausus švelniu bemuiliu prausikliu ir nepraėjus 3 min. sausėjančią ar pažeistą odą derėtų patepti emolientais. Tai gydomosios dermatologinės kosmetikos priemonės, kurios odą minkština ir drėkina, nes padeda prie ląstelių pritraukti ir išlaikyti vandens molekules. Pagrindinis emolientų naudojimo tikslas – atkurti barjerinę odos funkciją. Specialios atkuriančios priemonės reikalingos tuomet, kai oda ypač sausa, pleiskanoja, įtrūkusi, pakitęs viršutinis sluoksnis. O tuomet, kai jaučiamas tik tempimas, bet oda dar nėra vizualiai pažeista, gali pakakti kokybiško serumo su hialurono rūgštimi. Ši rūgštis ypač gerai drėkina dehidratuotą odą. Priemonei susigėrus (po 2–5 min.) metas tepti tirštesniu kremu su vitaminais A, E ar C. Odai atgaivinti ir puoselėti 2–3 kartus per savaitę naudinga naudoti veido kaukes. Jos turėtų būti parenkamos pagal veido odos būklę. Sausai derėtų rinktis intensyvaus poveikio kaukę su hialurono rūgštimi. Norint suvienodinti veido spalvą – su azijinių centelių ekstraktu. Stangrumo suteikia priemonės su sraigių mucinu. Daugiau dėmesio derėtų skirti ir paakiams, mat šioje zonoje oda itin jautri ir sausėja greičiau. Pagelbėti paakiams gali kaukės, specialūs kremai su kolagenu ir kofermentu Q10.
Suteikti žvilgesio plaukams
Jeigu oda sausa ir sudirgusi, kosmetologai siūlo rinktis vitaminu F papildytą kosmetiką. Šis vitaminas slopina uždegiminius procesus, lygina odos paviršių, todėl mažėja šerpetojimas, oda tampa lygesnė. Tokį pat poveikį šis vitaminas turi ir plaukams. Todėl itin sausiems ir pažeistiems plaukams galima naudoti šampūnų ar kaukių su atitinkamais šio vitamino junginiais. Vitaminas F pavadinimas jungia linolo, linoleno ir arachidono rūgštis. Visos jos naudingos saulės, vėjo ir maudynių atviruose vandens telkiniuose nualintiems plaukams. Plaukų priežiūros specialistai tiek vasarą, tiek ir orams atvėsus rekomenduoja bent kartą per savaitę palepinti juos kauke. Ją rinktis pagal plaukų būklę, apimtį ir norimą rezultatą. Jei ploni, dažyti ar kitaip chemiškai paveikti, tiks drėkinamoji, atkuriamoji kaukė. Svarbu, kad neapsunkintų plaukų, nes atsiras nešvarios galvos pojūtis, plaukai greičiau riebaluosis. Dėl šakojimosi ir plaukų lūžinėjimo nenorint prarasti ilgio, svarbu papildomai rūpintis galiukais. Geriausias būdas tai padaryti – kasdien naudoti aliejų. Plaukus sudaro baltymai, o aliejus dėl specifinės sandaros gali prasiskverbti į vadinamąją plauko šerdį. Tinkamiausi kokosų, alyvuogių ir atalių aliejai. Jų molekulės yra lazdelės formos ir lengvai patenka pro plauko žvyneliais. Visgi tais atvejais, kai plaukai itin sausi ir pasišiaušę, veiksmingesni migdolų ir avokadų aliejai. Jų molekulės yra stambesnės, tačiau glotnina plauko kutikulę. Norint tik patepti galiukus ir suformuoti šukuoseną, tinka sėmenų ir simondsijų (jojoba) aliejai. Jų molekulės neprasiskverbia į plauką, tik sukuria išorinį barjerą.
Atnaujinti makiažo krepšelį
Statistiškai atėjus rudeniui moterys pradeda naudoti daugiau dekoratyvinės kosmetikos. Paprastai vėstant sugrįžta tamsesnės ir ryškesnės spalvos. Tačiau mados ekspertai tikina, kad šįmet netgi rudenį karaliaus švelnus persikų atspalvis. Nors tai vasariškas akcentas, ankstyvą rudenį jis neabejotinai papuoš švelnų įdegį dar išlaikiusią veido odą. Vėliau makiažo meistrai siūlys lengvą rausvą atspalvį ir švelnius oranžinius tonus keisti ryškia vario spalva. Persikų tonai šį rudenį atgaivins skaistalus, akių šešėlius ir lūpų dažus. Tokie atspalviai lūpoms suteikia sveiko blizgesio, o skruostams – gaivumo ir jaunatviškumo. Kaip atrodys šio rudens makiažo tendencijos, jau galima pamatyti ne tik socialiniuose tinkluose, tačiau ir raudonojo kilimo renginių nuotraukose. Holivudo aktorės ir garsiausios dainininkės jau dabar raudonų plytų atspalviais dažo lūpas ir duslia oranžine ryškina skruostikaulius. Mados kolekcijų pristatymuose manekenių vokai dažomi švytinčiais persikų atspalvio šešėliais. Tad, norint neatsilikti nuo ryškiausių makiažo tendencijų, derėtų įsigyti bent vieną persikinį akcentą. Jų įvairovė tikrai didelė, tad kiekviena ras sau tinkamą šaltesnį ar šiltesnį atspalvį. Visgi naujo lūpdažio nepakaks. Mat makiažo meistrai ir dermatologai atėjus rudeniui ragina atidžiai įvertinti dekoratyvinės kosmetikos krepšelio turinį ne tik dėl mados. Svarbu apžiūrėti, ar keliaujant ir veikiant karščiui kosmetika neužteršta, o jos pakuotės nepažeistos. Tvyrant kaitrai lagamine gabenamas blakstienų tušas gali sukietėti, iš natūralių priemonių pagaminti toniniai kremai ar skystos pudros išsisluoksniuoti, o lūpų dažai sugesti. Pirminę konsistenciją pakeitusios priemonės ne tik sunkiau tepamos, bet ir gali sukelti alerginių reakcijų ar paskatinti spuogelių susidarymą.
Naudinga žinoti
- Po vasaros pramogų daugiau dėmesio skirti jautriausioms zonoms – paakiams ir lūpoms. Grįžus iš atostogų pajūryje derėtų bent savaitę kasdien naudoti drėkinamąsias paakių kaukes (pagalvėles). Lūpas nušveisti švelniu šveitikliu ir kasdien patepti drėkinamuoju balzamu.
- Nors šiltą rudenį apie žiemą galvoti nesinori, šis pereinamasis laikotarpis skirtas ne tik vasaros padariniams ant odos pašalinti, tačiau ir paruošti ją šaltymečiui. Užklupus šalčiams neparuošta oda gauna šoką, dar labiau sudirginama, jautresnė temperatūrų skirtumams ir žvarbiam vėjui.
- Ruduo – geriausias metas profesionalioms odos priežiūros procedūroms su vaisių rūgštimis ar kitomis intensyviai veikiančiomis medžiagomis.
Autorius Eglė Stratkauskaitė