Tarp daugybės plaukų priežiūrai skirtų priemonių populiarumo nestokoja aliejus, dažniausiai naudojamas plaukų galiukams. Jei su šia priemone dar nesate susipažinę, šis straipsnis kaip tik jums – aliejus gali būti labai naudingas, jei norite visapusiškai pasirūpinti puikia savo plaukų būkle ir patrauklia išvaizda.

 

 woman-g1311e59bf_1280Kuo naudingas aliejus plaukams?

 

Aliejus dėl savo sandaros bei struktūros gali įsiskverbti gana giliai į plauką, užtikrindamas efektyvų poveikį. Riebalų rūgščių bei kitų vertingų medžiagų turintys aliejai intensyviai maitina plauką, aprūpina naudingomis medžiagomis ir suteikia poveikį, priklausomą nuo konkretaus aliejaus, pavyzdžiui, vieni gali stipriai maitinti, kiti suteikti pavydėtiną glotnumą, dar kiti pasirūpins, kad plaukai įstabiai žvilgėtų, kiti suteikia plaukui apsaugą nuo karščio ar išorės poveikio ir t.t. Kalbant apie plaukus visada labai vertinami yra avokado, simondsijų, sezamų, linų sėmenų, kanapių, argano, alyvuogių, kokosų, granatų, ricinos ir kiti aliejai.

 

Tiesa, norint geriausio aliejaus poveikio labai svarbu jį ir tinkamai pasirinkti, o tai darykite atsižvelgdami į savo plaukų tipą bei problematiką ar kitus poreikius.

 

Kaip išsirinkti aliejų plaukams?

 

Geriausia rinktis pagal savo plaukų tipą. Jei turite sausus plaukus, jiems reikalingas minkštinimas, plaukų galiukų apsauga – tam puikiai tiks argano aliejus. O jei jūsų plaukai riebūs, rinkitės makadamijų aliejų, kuris gali padėti sureguliuoti galvos odos riebumą.

 

Jei turite dažytus plaukus, šiurkščius, linkusius veltis ir sunkiai besišukuojančius, išbandykite avokadų aliejų.

 

Jei plaukai labai nepaklusnūs, garbanoti, kad lengviau būtų juos šukuoti naudokite kokosų, avokado aliejų, kurie ne tik padės lengviau iššukuoti, bet ir efektyviai minkštins plaukus.

Ploniems plaukams, taip pat tiks argano bei vynuogių sėklų aliejai.

O galbūt norite plaukams suteikti žvilgesio, paryškinti plaukų spalvą? Tuomet verta išbandyti simondsijų aliejaus poveikį, žvilgesio plaukams, teigiama, teikia ir alyvuogių aliejus.

Gal turite pažeistus, silpnus plaukus? Kokosų aliejus gali būti tai, kas juos stiprins ir padės atkurti plauko struktūrą.

Visada naudingas plaukams bus avokado aliejus, savyje turintis vitaminų pluoštą: vitamino A, E, D.

Galvos odai valyti, pleiskanojimui mažinti gali puikiai tikti levandų, rozmarino aliejus.