Akupresūra kinų medicinoje naudojama jau kelis tūkstančius metų. Dabar ji paplitusi visame pasaulyje. Šį metodą, skirtą raumenų, nugaros skausmams malšinti ir savijautai gerinti, kiekvienas gali taikyti namuose – tiesiog keliasdešimt minučių pagulėti ant akupresūrinio masažinio kilimėlio.

 

ECO-MATA-DO-AKUPRESURY-4FIZJO-EKO-MASUJACA-NA-BOL-Szerokosc-poduszki-30-cm

 

Gerina savijautą

 

Akupresūroje taikomi tie patys principai, kaip ir akupunktūroje. Tai lyg akupunktūra be adatų, veikianti dviem būdais. Visų pirma, stimuliuoja akupunktūros taškus, spartina tam tikros srities aprūpinimą krauju. Antra, skatina išsiskirti endorfinų – laimės hormonų. Endorfinai gerina savijautą, mažina stresą, atpalaiduoja raumenis.

 

Taip pat įrodyta, kad akupresūra veikia nervų ir endokrininę sistemas, padeda sureguliuoti kraujospūdį, suaktyvina energijos ir limfos cirkuliavimą. Taip organizme normalizuojasi hormonų, biologiškai aktyvių medžiagų kiekis ir medžiagų apykaita. Toks metodas malšina skausmą, mažina nervų sistemos dirglumą, atpalaiduoja spazmus.

 

Akupresūra – tai lyg kasdienis masažas namuose, kurį galima atlikti tiesiog gulint ant specialiai pritaikyto masažinio kilimėlio. Taškinis švelnus masažas kilęs iš Kinijos, jo metu spaudžiami tam tikri kūno taškai. Naudojamas staigiems ir lėtiniams skausmams gydyti. Tai saugus ir neinvazinis metodas. Reguliarūs akupresūros masažai atpalaiduoja ir pagerina viso kūno veiklą.

 

Tokį masažinį kilimėlį sukūrė akupresūros specialistai. Tiek kilimėliai, tiek pagalvėlės padengtos specialiais spygliukais, kurie liesdamiesi su oda ir spaudžiami kūno svorio stimuliuoja skausmingas vietas, suteikia palengvėjimą. Akupresūros kilimėlio spygliukai neįsminga į odą (kaip atliekant akupunktūrą), pagaminti iš saugios, alergijos nesukeliančios medžiagos. Spygliukų poveikis matomas vos akimirką pagulėjus ant kilimėlio. Nedidelis odos paraudimas rodo gydomąjį poveikį ir geresnį paraudusios vietos aprūpinimą krauju. Dėl šių priežasčių akupresūros kilimėlis – viena dažniausiai pasirenkamų priemonių skausmui malšinti tiesiog namuose.

 

Kam padeda akupresūros kilimėlis: jaučiant nugaros, sąnarių, galvos skausmus, apėmus migrenai, malšina sprando, kaklo, kojų skausmus, mažina bendrą kūno nuovargį ir silpnumą, gerina depresinę būseną ir slopina stresą.

 

pol_pl_4FIZJO-Duza-mata-do-akupresury-z-poduszka-130x50-91_7

 

Kilimėlio naudojimas

 

Akupresūros kilimėlį reikėtų prisijaukinti. Pradedantiesiems rekomenduojama ant jo gulėti vos 5–10 min., šiek tiek patyrusiems 10–20 min., o patyrusiems – 20–40 min. Žinoma, daug kas priklauso nuo asmeninių galimybių, pageidavimų ir atsparumo skausmui ar tam tikram diskomfortui, kuris jaučiamas pirmomis naudojimosi kilimėliu akimirkomis.

 

Pirmosios akimirkos su kilimėliu gali nustebinti. Kai kuriuos teigiamai, kitus – neigiamai, ir tai normalu. Pirmiausia siūloma atsigulti ant kilimėlio vilkint plonus lengvus drabužius (pvz., marškinėlius). Jeigu norisi daugiau stimuliacijos arba kilimėliu naudojatės ilgesnį laiką, ant jo galite gulėti tik su apatiniais. Taip pagerės kraujotaka, veikimas bus efektyvesnis. Žinoma, laikui bėgant galite gulėti vis ilgiau, pritaikyti savo poreikiams arba skausmo intensyvumui, pvz., kaklo ar stuburo srityje.

 

Kilimėlis naudojamas įvairiai. Gulima padėtis – lengviausias ir dažniausias naudojimo būdas. Kuo kietesnis paviršius po kilimėliu, tuo stipriau stimuliuojamas kūnas. Padėjus kilimėlį ant lovos ar čiužinio, pojūčiai bus kiek švelnesni. Kai jaučiate stiprų skausmą ar įtampą tam tikroje kūno vietoje, po kilimėliu galite padėti, pavyzdžiui, susuktą rankšluostį ar nedidelę pagalvę, kad padidėtų poveikis būtent tai vietai. Kenčiantiems nuo nemigos kilimėlį rekomenduojama naudoti prieš pat miegą, siekiant sumažinti įtampą ir giliai atsipalaiduoti. Taip pat galite gulėti ant pilvo – didins odos elastingumą, skatins žarnyno darbą, lengvins menstruacijų spazmus.

 

logo auk6t kok (2)

 

Ant kilimėlio galite ir stovėti, taip atlikdami pėdų masažą. Stimuliuojami pėdų receptoriai skatina vidaus organų darbą. Padėkite kilimėlį virtuvėje gamindami maistą, svetainėje – lygindami arba vasarą, lauke, kai praktikuojate jogą. Pėdos atsigaus, pagerės savijauta.

 

Daugiau informacijos galite sužinoti ir kilimėlių įsigyti telefonu 8 604 48166 arba interneto svetainėje www.manopeda.lt 

 

„Mano pėdos“ informacija