Vienintelis Lietuvoje budistų vienuolis Kęstutis Marčiulynas alkoholizmą ir depresiją išsigydė medituodamas Korėjos kalnuose. „Ką, jūs nežinot, kaip būna sunku? Ką, jūs nežinot, kokios būna depresijos? Man buvo tokia stadija, kad nebėra kur toliau eiti ar ko daryti“, – apie savo sprendimą tapti budistų vienuoliu laidos vedėjai Aušrai Kilkuvienei pasakojo K. Marčiulynas.

   

LR_TV_KP_Vienuolis K. Marciulynas

Režisierius ir aktorius K. Marčiulynas prieš dvidešimt metų išsiskyrė su širdies drauge, sirgo depresija ir nematė prasmės gyventi. Jo kasdienybė nebuvo įsivaizduojama ir be alkoholio. Tuomet Kęstučio gyvenime atsirado budizmas. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Kitoks pokalbis“ jis pasakojo, kad ryžosi palikti viską, ką turi Lietuvoje, ir keliauti į Korėją. Ten jis apsigyveno kalnuose, nuo visuomenės atskirtame budistų vienuolyne.

 

Kęstutis prisipažįsta, kad pirmais metais atsidūrus kalnuose, tarp asketiškų vienuolių, nebuvo lengva. Kasdien tekdavo medituoti bent 14 valandų – nuo tokio krūvio jau dabar jaučia sąnarių skausmus. Taip pat teko labai apriboti mitybą, valgyti tik ryžius. Tokie šiuolaikiniai patogumai kaip internetas irgi buvo ribojami, todėl Kęstutis slapta šokdavo per vienuolyno tvorą ir keliaudavo iki interneto kavinės. O sunkiausia, kaip ir daugeliui vienuolių, laikytis celibato. Vis dėlto, tikina, po penkerių šešerių metų meditavimo mintys apie moteris praeina.

 

Vienintelis Zen budistų vienuolis Baltijos šalyse K. Marčiulynas pasakoja ne kartą matęs pretendentų į vienuolius, kurie paslysdavo – susirasdavo moterį arba nusivildavo religija, nes tikėjosi stebuklų: „Kai žmogus pasako, kad nori stebuklų, mes jį vežame į psichiatrijos ligoninę. Tokie žmonės magiją greitai pasiekia, pradeda matyti kiaurai sienas, šoka, su Dievu kalba, tik spėk tokius vežti.“

 

Intriguojantis pokalbis iš nuopuolio pakilusiu ir dvasinių aukštumų siekusiu aktoriumi, režisieriumi, vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu – jau šį penktadienio vakarą laidoje „Kitoks pokalbis“ 19.50 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.