Rugsėjo 20 d. vilniečius ir miesto svečius rinktis į Vingio parką jau šeštąjį kartą pakvies analogų Lietuvoje neturintis festivalis „Vilniaus fejerija 2014“. Likus dar beveik trims mėnesiams iki išskirtinio festivalio, sostinę užliejančio ne tik įspūdingomis fejerverkų spalvomis ir formomis, bet ir muzika, paaiškėjo muzikinės festivalio dalies atlikėjas. Sutemų ir fejerverkų šou laukti padės šalies muzikos grandas Gytis Paškevičius su grupe.

 

fejerija

„Pernai festivalis sulaukė rekordinio skaičiaus žiūrovų. Kasmet stebime vis didesnį šio festivalio populiarumą. Šiemet laukiame ir ruošiamės priimti dar daugiau žiūrovų. Juk fejerverkai – vienas nuostabiausių reginių, dovanojančių pačias gražiausias emocijas. Tokio fejerverkų šou, kurį kuria geriausi pirotechnikos meistrai, neįmanoma pamatyti net ir per Naujuosius metus. Skambant populiariausioms Gyčio Paškevičiaus ir grupės melodijoms laukimas tikrai neprailgs“, – sako festivalio organizatoriai.

 

Kasmetinio fejerverkų festivalio „Vilniaus fejerija 2014“ programos esmė – pademonstruoti žiūrovams galybę meniškai ir pagal muziką rodomų įspūdingiausių fejerverkų bei išrinkti geriausius fejerverkų meistrus. Skaičiuojama, kad per festivalį sostinės dangų fejerverkai daugiau nei valandą spalvins įvairiais pirotechnikos efektais.

 

Šiemet į festivalio konkursinę programą pakviestos dalyvauti pirotechnikų komandos iš Belgijos, Čekijos ir Bulgarijos.

 

Kiekvienos pirotechnikų komandos muzikinį fejerverką sudaro trys dalys: pirmojoje komandos kurs fejerverką pagal tą pačią muziką. Ši rungtis žiūrovams parodys, kaip fejerverkų meistrai interpretuoja esant vienodoms sąlygoms. Antrojoje – kiekviena komanda parodys fejerverką pagal muziką, atspindinčią šalies nacionalinį savitumą, o trečiojoje – fejerverkų programa pagal laisvai pasirinktą muziką.

 

Vakarą vainikuos Lietuvos pirotechnikos ir fejerverkų profesionalų įmonės „Blikas“ parodomasis fejerverkas.

 

Bilietus į rugsėjo 20 d. sostinės Vingio parke vyksiantį festivalį „Vilniaus fejerija 2014“ platina „Tiketa“.

 

„Bliko“ parodomoji programa 2013 metų festivalyje: