„Kam man mokslai, aš būsiu influenceris”, – su humoru sako lietuvių literatūros mokytojas Alius Avčininkas, kuris visai neseniai su pasididžiavimu pasakojo apie savo profesiją. Šiandien jis jau svarsto išeiti iš darbo. Šį ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – diskusija apie jaunąją kartą ir kas yra nutikę, kad darbdaviai skundžiasi jaunimo atsakomybės trūkumu, švietimo ekspertai skalambija varpais dėl vis prastėjančių moksleivių rezultatų, o mokyklose kyla nevaldomi smurto protrūkiai.

F012151L 31_bloga.MXF_snapshot_06.35.007
„Auginame narcizus ir ištižėlius, kurie žino savo teises, bet nežino savo pareigų“, – sakė dėstytoju padirbėjęs Arūnas Valinskas. Jis pasakojo savo studentams pirmą mokslo metų dieną davęs šimto klausimų testą, kurį, anot jo, turėjo išlaikyti net ir tie, kurie bent jau formaliai lankėsi mokykloje. „Nepatikėsite, vidurkis buvo 18 teisingai atsakytų klausimų iš šimto. Ir mane pašiurpino, kad jiems net nebuvo gėda, jiems tai buvo kaip pasididžiavimo dalykas“, – stebėjosi Arūnas Valinskas bei pridūrė, kad toks nesidomėjimas mokslu kyla ne iš mokyklos, o iš šeimos.

 
Literatūros mokytojas Alius, bei laidoje dalyvavusi vienos mokyklos direktorė Irena piktinosi ir savo vaikus per daug išlepinusiais vadinamaisiais „supertėveliais“ ir „supermamytėmis“. „Jie skambina rėkdami, jeigu jų vaikas gavo dvejetą ar trejetą. Jie nesiaiškina, kodėl vaikas gavo neigiamą pažymį, neklausia vaiko, kodėl tu nepaskaitei, neišmokai, o piktinasi ir reikalauja pakeisti pažymį į aukštesnį. Lygiai tas pats su namų darbais: dabartiniais laikais tėvai reikalauja neužduoti vaikams namų darbų, nes esą jų atžaloms tai kelia stresą“, – šį ketvirtadienio vakarą, 20 val. LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakos pedagogai.

 
Kitas laidos dalyvis, žinomas kovotas Sergejus Maslobojevas neslėpė, kad jo vaikystėje mokytis buvo tarsi gėda: „Mums atrodė, kad skaito tik „lochai“. Bet mane išgelbėjo sportas ir disciplina, todėl sugebėjau pabaigti mokslus ir dabar savo vaikams aiškinu, kad jie privalo mokytis.“

 
Sergejus neseniai apsilankė ir vienoje Alytaus gimnazijoje, kurioje įvyko dviejų paauglių muštynės. Aštuntokas sumušė septintoką, aplinkiniai viską nufilmavo ir paviešino internete. Garsus kovotojas stebėjosi, kad jaunimas tiesiog mėgaujasi stebėdami kaip kažkas aplinkoje mušasi. Tiesa, Sergejui užkliuvo perdėta psichologinė pagalba muštynių dalyviams, nes esą jo laikais jaunimas pats sugebėdavo susitvarkyti su panašiomis problemomis ir nei tėvų, nei psichologų pagalbos neprireikdavo.

 
Verslininkė ir renginių organizatorė Erika Purauskytė pasakojo turinti puikų jaunų darbuotojų kolektyvą, tačiau iki tol, jai teko darbinti ne vieną jaunuolį, kuris net nesuvokia atsakomybės ir darbo esmės. „Jie ateina ir iškart nori būti direktoriais, nori išgelbėti pasaulį. Tada duodi jiems vadovauti, nepatempia, nes neturi patirties ir atsakomybės, bet kai reikalauji atsakyti, kodėl nepavyko, jie ima kaltinti kolegas ir visus aplinkinius. Tai palaukit, jei esi vadovas, tu ir atsakai už savo komandą“, – stebėjosi Erika.

 
Šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“: ko vertas mokslas, ar liks kas mokys mūsų vaikus ir kas darbus dirbs, jei visi direktoriais ir influenceriais nori būti?