Nuo šiol aktualiausią informaciją apie senų daugiabučių atnaujinimą tiek visos šalies, tiek savivaldybių mastu galima surasti interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje, kurį sukūrė Būsto energijos taupymo agentūra (vėliau – BETA) kartu su bendrove „Hnit-Baltic“. Visuomenei viešai prieinamoje aplikacijoje pateikti išsamūs įgyvendintų ir šiuo metu vykdomų renovacijos projektų duomenys.

 

Capture

Lietuvos renovacijos žemėlapis. Nuotrauka iš BETA archyvo.

 

„Pagrindinis šio projekto tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, patogų naudoti, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuris skirtingoms tikslinėms auditorijoms – nuo gyventojų iki suinteresuotų institucijų specialistų – perduotų aktualiausią informaciją apie daugiabučių renovaciją. Žemėlapyje atsispindi įvairūs renovacijos įgyvendinimo Lietuvoje pjūviai: atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kiti aktualūs duomenys“, – sako BETA direktorius Valius Serbenta.

 

Anot V. Serbentos, ši aplikacija pasitarnaus ne tik kaip inovatyvi informacijos apie daugiabučių renovaciją platforma, bet ir taps reikšminga paskata gyventojams, kurie galvoja apie savo daugiabučio modernizaciją.

 

Abejojantys dėl daugiabučio atnaujinimo ir renovacijos naudos keliais kompiuterio paspaudimo mygtukais galės gauti visus faktinius rodiklius, kurie aiškiai parodo renovacijos privalumus – ženkliai sumažėjusį skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų poreikį, pastato energinio naudingumo klasės pasikeitimą, šiltnamio efektą sukeliančių dujų  sumažėjimą ir kitus duomenis.

 

zenklas_2015 04 13

   

Matoma renovacijos pažanga

 

„Šis įrankis suteikia galimybę skirtingais pjūviais analizuoti renovacijos pažangą Lietuvoje. Galima paprastai ir greitai susipažinti su bendra statistika – nuo 2005 m. pagal Daugiabučių namų modernizavimo programą atnaujintų namų ir šiuo metu vykdomų daugiabučių atnaujinimo projektų skaičiais. Pavyzdžiui, šiandien Lietuvoje yra renovuoti 2939 daugiabučiai, o daugiau nei 1700 daugiabučiuose vyksta modernizavimo darbai“, – pastebi BETA direktorius.

 

Interaktyviame žemėlapyje duomenys apie atnaujintus daugiabučius ar jų renovacijos eigą pateikiama keliais lygmenimis – visos šalies ar atskiros savivaldybės mastu, taip pat galima rasti detalią informaciją apie pasirinktą konkretų daugiabutį.

 

Šios aplikacijos pagalba patogu stebėti ne tik daugiabučių renovacijos progresą savivaldybėse, bet ir palyginti modernizacijos mastus skirtingose Lietuvos vietovėse. Šiuo metu renovacijos lyderių pozicijas pagal renovuotų daugiabučių dalį užima Birštono savivaldybė, kurioje yra modernizuota 45 proc. visų savivaldybės energetiškai neefektyvių daugiabučių, taip pat Druskininkų (36 proc.) ir Ignalinos rajono (30 proc.) savivaldybės.

 

Pamažu šias savivaldybes vejasi Palangos miesto ir Panevėžio miesto savivaldybės, kuriose atnaujinta atitinkamai 24 proc. ir 22 proc. visų energetiškai neefektyvių daugiabučių gyvenamųjų namų.

 

BETA_logo (2)

 

Platus aplikacijos pritaikymas

 

„Žemėlapis padės savivaldybių darbuotojams ir jų gyventojams įvertinti daugiabučių modernizacijos padėtį savivaldybėse, kadangi šios aplikacijos pagalba galima sužinoti ne tik renovuotų namų dalį nuo visų savivaldybėje esančių daugiabučių ar bendrą atnaujintų namų skaičių, bet ir kitus svarbius duomenis – investicijų dydį, pasiektus energinio efektyvumo rodiklius, šiuo metu įgyvendinamų projektų statusą bei pasiektą šiluminės energijos sąnaudų ar šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažinimą“, – teigia V. Serbenta.

 

Pasak BETA direktoriaus, svarstoma, kad aplikacijoje aiškiai pateikta daugiabučių modernizacijos situacija Lietuvoje prisidės prie senų gyvenamųjų daugiabučių namų atnaujinimo paspartinimo.

 

Aplikacija išsiskiria daugiafunkcinėmis galimybėmis: čia galima rinktis navigacijos įrankius ir naršyti žemėlapyje; paieškos įrankių pagalba ieškoti pagal adresą, miestą, savivaldybę; pasižiūrėti kaip renovuoti daugiabučiai atrodo nuo gatvės, pasitelkus gatvės vaizdų peržiūrą, filtruojant peržiūrėti pasirinktus renovuotų ar šiuo metu renovuojamų pastatų rodiklius.

 

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt