Daugumai žmonių žodžiai „bemuitis“, „neapmuitintas“ reiškia, kad pavyks pigiau nei kitur įsigyti įvairių prekių. Iš tikrųjų daugeliu atveju oro uostuose įsikūrusios parduotuvės išvengia muito mokesčių savo prekėms, todėl gali sumažinti brangių prekės ženklų daiktus už mažesnę kainą. Tačiau tik retas supranta, kad šiose parduotuvėse reali situacija yra visiškai kitokia. Taigi, ar tikrai verta ten pirkti?

 

muitai

5 dalykai, kurių nežinojote apie bemuites parduotuves:

 
  • Bemuičių parduotuvių kainos ne visada mažesnės negu mažmeninės prekybos parduotuvėse. Šios parduotuvės nemoka muito mokesčių, tačiau reikia atsiminti tokią smulkmenėlę: prekybos vietos kaina oro uoste yra labai aukšta ir tai taip pat lemia prekių kainą. Dėl šios priežasties kainos bemuitėse parduotuvėse gali būti net didesnės negu įprastose parduotuvėse mieste. Štai, pavyzdžiui, oficialiose parduotuvėse 75 ml „Lancôme” kvepalų buteliukas kainuoja 84 dolerius (apie 73 eurus), Niujorko oro uoste – 82 dolerius (apie 71,5 euro), Dubajaus oro uoste – 114 dolerių (apie 99,5 euro), Tokijo oro uoste – 73 dolerius (apie 63,7 euro). „Flora by Gucci“ oficialiose prekybos vietose kainuoja 119 dolerių (apie 104 eurus), Amsterdamo oro uoste – 145 dolerius (apie 126,5 eurus), o Delio oro uoste – tik 107 dolerius (apie 93 eurus), rašo brigthside.me.
 
  • Prekės į bemuites parduotuves kartais yra atgabenamos iš parduotuvių mieste. Daug žmonių perka bemuitėse parduotuvėse, nes mano, kad ten visada parduodamos originalios prekės, o miestų parduotuvėse prekiaujama suklastotomis žymių prekės ženklų versijomis. Tačiau labai dažnai prekės į oro uostuose įsikūrusias parduotuves pirmiausiai gamintojų siunčiamos į oficialias prekybos vietas mieste ir iš ten paskirstomos po bemuites parduotuves.
 
  • Bemuičių parduotuvių konsultantai ne visada yra profesionalūs. Žmonės galvoja, kad bemuitėse parduotuvėse dirba profesionalūs pardavėjai. Tačiau tai toli nuo realybės. Dažniausiai tokiose parduotuvėse dirba tie žmonės, kurių namai tiesiog yra arčiausiai oro uosto ir jie neuždirba daug daugiau negu darbuotojai kur nors kitur.
 
  • Žmonės linkę prisipirkti daiktų, kurių jiems nereikia, bemuitėse parduotuvėse. Statistika rodo, kad pirkiniai bemuitėse parduotuvėse dažniausiai yra spontaniški, o ne racionalūs. Daug žmonių perka didelius kiekius alkoholio ir cigarečių ateičiai, nes jiems netaikomas muito mokestis. Tas pats galioja kvepalams. Visa kita reikėtų pirkti tik labai gerai apgalvojus, ar tikrai verta tai daryti. Perkant taip pat galvoje reikia turėti strategiją ir mąstyti į priekį.
 
  • Pirkti bemuitėse parduotuvėse reikia apgalvotai. Nepaisant išvardytų trūkumų, apsiperkant bemuitėse parduotuvėse, iš tiesų galima sutaupyti. Svarbiausia suprasti, kad kainos priklauso nuo dviejų faktorių: vietos ir vietinės valiutos keitimo kurso. Pavyzdžiui, labiau apsimoka elektronikos prekes pirkti Azijoje, o kosmetika pigiausia yra Vakarų Europoje. Į tai reikėtų ir atsižvelgiant, prieš kraunat prekes į krepšelį.