Dietiniai produktai gali turėti atvirkštinį poveikį
2017-04-27 14:35Pasirodo, dietinių produktų vartojimas gali neduoti teigiamų rezultatų. Tad galbūt laikas nustoti tai daryti?
Maisto produktai, reklamuojami kaip padedantys lieknėti, numesti nereikalingus kilogramus, iš tikrųjų gali būti priežastis, kodėl nepavyksta padailinti kūno linijų ir, atėjus vasarą, slėpti atsikišusį pilvuką, stambias šlaunis ir apvalų užpakaliuką po paplūdimio skarelėmis ir skraistėmis.
2017 metais Džordžijos universitetai mokslininkai atliko tyrimą su žiurkėmis, kurių organizmas, kaip manoma, veikia panašiai kaip žmonių, ir nustatė, kad dieta, gausi cukraus ir mažai riebalų, didina kūno masę.
Daug cukraus turintys maisto produktai gali sukelti daug sveikatos problemų, įskaitant kepenų pažeidimus ir smegenų uždegimus. Cukrus prastina organizmo gebėjimą pajusti sotumo jausmą, todėl skatina suvalgyti daugiau negu reikia. Renkantis jau pagamintus produktus prekybos vietose reikėtų atkreipti į sudėtį, nurodytą etiketėje. Maisto produktai turėtų būti maistingi, turėtų apie 3 g riebalų, mažiau nei 140 mg druskos ir 15 mg cukraus, 2 – 3 g dietinių skaidulų ir 7 g baltymų.
Tikrai sveikų ir veiksmingų dietinių produktų yra ir jų nemažai – tai migdolai, obuoliai, artišokai, avokadai, bananai, juodosios pupelės, šilauogės, brokoliniai kopūstai, rudieji ryžiai, kopūstai, morkos, žiediniai kopūstai, ispaninio šalavijo sėklos, aitriosios paprikos, kokosų aliejus, kava, lapiniai kopūstai, juodasis šokoladas, kiaušiniai, figos, avinžirniai, greipfrutai, graikiškas jogurtas; žalioji arbata, raudonosios pupelės, kimči (korėjietiškas valgis iš fermentuotų daržovių ir įvairių prieskonių), liesi baltymai (vištienos, kalakutienos krūtinėlė, kiaulienos nugarinė), citrinos, lęšiai, garstyčios, avižiniai dribsniai, apelsinai, riešutų sviestas, kriaušės, perlinės kruopos, kedrinės pinijos, pistacijos, bulvės, kukurūzų spragėsiai, moliūgai, bolivinių balandų kruopos, avietės, lašiša, špinatai, batatai, actas, vanduo, visadaliai grūdai ir jų gaminiai. Šių maisto produktų visada turėtų būti šaldytuve ir virtuvinėse spintelėse. Jie labai vertingi, nes turi daug maistinių medžiagų, mikroelementų ir antioksidantų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jie padeda ilgiau išlikti sotiems ir suteikia energijos ilgam. Be to, visi šie produktai ne tik padės numesti svorio, bet ir gali apsaugoti nuo įvairių ligų, sulėtinti organizmo senėjimo procesus. Tačiau svarbu tuos produktus paruošti tinkamai, kuo mažiau apdoroti, nedėti per daug cukraus ar druskos. Reikėtų kontroliuoti ir porcijas: nuo stalo pakilti reikėtų pavalgius, bet vis dar jaučiantis šiek tiek alkanam. Įrodyta, kad sotumo jausmas užplūsta maždaug 20 minučių po valgio. Dar svarbu prisiminti, kad mityba turi būti įvairi ir subalansuota, kalorijų reikėtų suvartoti tokį kiekį, koks reikalingas, atsižvelgiant į asmens aktyvumo lygį. Jeigu žmogus valgys ir gers kaloringų gėrimų per daug, nenuostabu, kad ne tik nepavyks numesti svorio, bet jo netgi priaugs. Vyrams rekomenduojama per dieną suvartoti apie 2500 kalorijų, o moterims – apie 2000 kalorijų. Dauguma suaugusių asmenų kasdien suvartoja daugiau kalorijų negu turėtų, todėl rekomenduojama keisti požiūrį į valgymą ir mitybą apskritai.