Geri patarimai, kaip išsaugoti santykius emigracijoje
2017-01-30 15:29Persikėlus gyventi į kitą šalį, santykiai pasikeičia. Tačiau ne visada į blogąją pusę. Pora, priėmusi sprendimą emigruoti, gali ir pagerinti savo santykius, jei bus sąmoningi, pasiruošę susidurti su sunkumais ir juos įveikti. Štai keletas patarimų, kaip išsaugoti gerus tarpusavio santykius emigracijoje.
Poroje gali abu norėti emigruoti, tačiau neretai būna, kad išvykti iš Lietuvos labiau nori vienas žmogus, o kitas tiesiog sutinka, nes nenori palikti partnerio. Jeigu emigruoti nori abu asmenys, tai gali padėti sukurti stipresnius poros santykius. Abi pusės nusprendžia, kad nori patirti nuotykių, pabandyti gyventi kitaip ir susikurti gražesnę, geresnę ateitį. Tokiu atveju emigracija gali tapti tikru santykių išbandymu, nes neišvengiamai teks susidurti su aibe sunkumų, nuolat ieškoti kompromisų, bandyti prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų. Emigracija gali į paviršių iškelti problemas, konfliktus, kurie buvo ilgai slėpti.
Kartais žmonės priima radikalų sprendimą dėl emigracijos, manydami, kad išvykę toli, galės pamiršti įsisenėjusius konfliktus, tačiau jie visada keliauja kartu su mumis, kad ir kaip toli nuspręstumėte vykti. Emigracija – tai didelis išbandymas, todėl tik būdami pozityvūs ir kantrūs galite sutvirtinti pašlijusius santykius ir pagerinti gyvenimą. Emigracijoje labai greitai pasimato, kas yra kas, daugiau sužinome apie save.
Jeigu emigruojama ne dėl savęs, o dėl mylimo žmogaus – išsaugoti gerus tarpusavio santykius tampa dar sunkiau. Visų pirma dėlto, kad išsiskiria pirminiai partnerių norai – vienas nori važiuoti, kitas nori likti ten, kur yra. Asmuo, kurio prašoma kartu emigruoti, susiduria su dilema: turi pasiaukoti pats ir vykti į kitą šalį arba paaukoti santykius ir likti ten, kur yra. Jeigu asmuo nutaria vykti kartu, reiškia, kad šie santykiai jam yra labai svarbūs ir jis yra pasiruošęs padaryti viską, kad juos išsaugotų.
Kai pora atvyksta į naują šalį ir bando ten įsikurti, gali kilti daug netikėtumų, kurie gali tapti konfliktų ir kaltinimų priežastimi: „Tu mane čia atsivežei! Tai tavo kaltė, kad mums nesiseka! Mes neturėjome išvykti!“ arba „Tai ne mano kaltė, jei tau čia nepatinka. Tu tiesiog nenori, kad tau čia patiktų. Galvoji tik apie tai, kaip iš čia išvykti!“.
Jeigu naujoje šalyje ištinka krizė, svarbu kalbėtis apie savo patirtis, duoti vienas kitam erdvės ir laiko išreikšti jausmus, emocijas ir mintis. Labai svarbu pakalbėti apie stiprias emocijas, kurios kaupiasi viduje: pyktį, baimę. Jeigu šios emocijos slopinamos, ilgainiui žmonės pradeda jaustis vis blogiau ir blogiau ir vieną dieną gali sprogti.
Emigracijoje labai svarbu dalytis. Tai padeda kurti tvirtesnį tarpusavio ryšį. Išsakykite vienas kitam, kas jus neramina, kelia baimę ar pyktį. dalykitės emocijomis. Tai padės nesijausti vienišiems svetimame krašte.
Jeigu nusprendėte emigruoti antrosios pusės prašymu, stenkitės nekaltinti jo, jei kažkas nepavyks. Prisiminkite, kad tai jūs priėmėte sprendimą vykti, nes jūsų niekas nevertė priimti ir kitokio sprendimo. Jeigu jau esate čia, vadinasi, taip jūs norėjote. Jokiu būdu nevaidinkite aukos – taip tik įžeisite partnerį. Prisiimkite atsakomybę už sprendimus, kuriuos priėmėte, nes nuo jų priklauso tai, kuo esate.
Jeigu jūs esate ta pusė, kuri labiau norėjo išvykti, nesitikėkite, kad partneris visada bus pozityvus ir atviras su jumis. Šiuo atveju svarbu gerbti ir pripažinti partnerio teisę pykti ir bijoti, būti šalia ir aiškiai parodyti, kaip jūs vertinate tai, kad jis išvyko kartu su jumis.