Įsivaizduokite, kad staiga gaunate didelę pinigų sumą. Ką su jais darytumėte? Nusipirktumėte naujausią elektroninį įrenginį, prisipirktumėte stilingų drabužių bei aksesuarų, o gal investuotumėte į juvelyrinius dirbinius? Tačiau daiktai džiugina tik trumpą laiką. Jie labai greitai tampa tiesiog įprastais daiktais, kurie yra namuose. Ilgai išliekantį laimės jausmą sukelia tik knaujos patirtys ir prisiminimai apie jas. Jeigu norite nusipirkti laimę – pirkite įspūdžius!

 

"įspūdžiai"

Ar kada nors esate įsigiję daiktą, kuris suteikė neapsakomą laimės jausmą? Greičiausiai atsakymas yra taip. Pirkimo akimirką atrodo, kad esate laimingiausias pasaulyje žmogus. Tačiau kiek ilgai džiaugsitės tuo daiktu? Ar būsite juo patenkinti, pavyzdžiui, pusę metų, metus, visą gyvenimą? Turbūt ne. Žmogaus prigimtis lemia, kad prie daiktų mes priprantame. Psichologų nuomone, kad įprotis – tai didžiausias laimės priešas. Daiktai greitai pabosta, ypač jei prie jų nesate prisirišę emociškai. Laimę galima nusipirkti už pinigus, bet ji bus labai trumpalaikė.

 

Daiktus mes visada lyginame su kitais. Štai kažkas įsigijo naujesnio modelio išmanųjį telefoną ar dailesnę suknelę. Džiaugsmas dėl naujų pirkinių gali labai greitai atslūgti. Žinoma, lyginami ne tik pirkiniai, bet ir įspūdžiai: pavyzdžiui, kai draugų kompanijoje dalijamasi įspūdžiais iš kelionių. Gali kilti pavydas, kad kažkas gali sau leisti daugiau. Jeigu būtumėte nuoširdūs patys sau, prisipažintumėte, kad, kai kas nors pasakoja apie savo naujausią kelionę, džiaugiatės, bet kartu ir slapta pavydite. Kiekvienas gali suprasti gyvenimą savaip ir gali turėti savo nuomonę apie tai, ko verta pavydėti labiau…

 

Naujausio modelio išmanusis telefonas, žinoma, geras ir prestižinis daiktas, tačiau jis negali pakeisti jūsų, priešingai nei kelionė į Indiją ar šuolis su parašiutu kur nors Naujojoje Zelandijoje. Plačiąja prasme mes esame mūsų patirtys ir įspūdžiai. Visa tai padeda kurti mūsų asmenybę ir tapti tokiais, kokiais esame, o gal ne geresnėmis savo versijomis.

 

Šiandien pasaulyje kasdien atsiranda naujų ir madingų daiktų, kuriuos svajoja turėti visi. Įsigijus vieną trokštamą daiktą, netrukus jau pradedama svajoti apie kitą. Patenkama tarsi į užburtą ratą, kurio esmė yra kuo daugiau pirkti. Naujas daiktas kelia džiaugsmą neilgai, pavyzdžiui, naujas automobilis ar suknelė džiugina tik tol, kol sužinoma, kad geras draugas ką tik įsigijo galingesnį automobilį ir suknelę iš garsesnių mados namų.

 

Svetimšalio patirtis yra visada įdomesnė ir turtingesnė nei to, kuris nedrįsta iškelti kojos iš savo kiemo. Kelionėse užmezgama daugiau naujų pažinčių. Vėliau galima prisiminti, apie nepakartojamą laiką praleistą kartu. O kokius prisiminimus gali suteikti nauji daiktai? Na, nebent tai būtų mėgstamų kvepalų flakonėlis, kurių malonus dvelksmas primintų… nepaprastą patirtį ar įspūdžius. Kai, regis, nėra jokių temų pokalbių, pabandykite kalbėti apie keliones ir pamatysite, kad tai yra kur kas įdomiau negu kalbėti apie naujus drabužius.

 

Naujų patirčių laukimas sukelia jaudulį ir džiaugsmą, o laukimas, kol bus galima įsigyti naują daiktą skatina būti nekantriems. Naujos patirtys kelia malonius jausmus nuo pat pradžių ir jie išlieka dar labai ilgą laiką po to, kai viskas baigiasi.

 

Kita vertus, naujos patirtys paprastai yra trumpesnė, nors atsiminimai ir išlieka visą gyvenimą. Ar esate kada nors įsigiję naują daiktą, kuris nebuvo toks nuostabus, koks galvojote, kad jis bus? Toks pirkinys visada bus prieš akis ir primins nusivylimo jausmą. Net jeigu pirkinys pateisina lūkesčius, gali pradėti kilti tokių minčių: „Tiesa, kad tai geras daiktas, bet gal nebuvo verta mokėti tiek pinigų“. Tačiau patirtys yra kitas reikalas. Nereikėtų pamiršti ir to, kad patirtys netrunka ilgai ir kartais tai gali būti geras dalykas. Tai, kas trunka trumpa, žmonės yra linkę labiau vertinti ir, laikui bėgant, ta vertė darosi dar didesnė.

 

Įspūdžiai – ilgalaikė investicija. Vien jų laukimas kelia malonų jaudulį ir džiaugsmą, o mieli prisiminimai sušildo net šalčiausią ir niūriausią vakarą. Malonus jaudulys ir džiaugsmas neapleidžia nuo pat pradžios – kelionės planavimo, vykstant į numatytą vietą automobiliu, traukiniu ar lėktuvu, per pačią kelionę ir dar ilgai po jos. Prisiminimai išlieka visam gyvenimui. Pagalvokite, ką papasakosite savo vaikams ar anūkams, kai sėdėsite su jais prie židinio? Laimės negalima nusipirkti, todėl geriau leisti pinigus tam, kas teikia džiaugsmą!