Kol kartu negyvenate, negalite sakyti, kad tikrai pažįstate vienas kitą? JAV atliktas tyrimas parodė, kad 48 % moterų apsigyvena su savo išrinktaisiais dar prieš vestuves. Tačiau tik 40 % iš jų iš tikrųjų susituokia. Tikriausiai nereikia kalbėti apie tai, kad gyvenimas kartu ir vaikščiojimas į pasimatymus skiriasi kaip diena ir naktis. Todėl prieš žengiant šį svarbų žingsnį būtina viską gerai apgalvoti. Tad, jeigu norite pabandyti pagyventi kartu dar prieš santuoką, visų pirma nuoširdžiai atsakykite sau į šiuos klausimus. Tai gali padėti išvengti didelių klaidų ir nusivylimų.

 

"santykiai"

10 klausimų, kuriuos reikėtų užduoti prieš pradedant gyventi kartu:

 
  • Kodėl jūs tai darote? Prieš apsigyvenant kartu svarbu išsiaiškinti, kokie jūsų abiejų tikslai. Galbūt nusprendėte gyventi kartu, kad sutaupytumėte pinigų nuomai (tai neturėtų būti vienintelė priežastis). Galbūt todėl, kad norite pasiruošti vedybiniam gyvenimui, pereiti į kitą santykių etapą, tapti gyvenimo partneriais.
 
  • Kai ateityje buvo nutikę kažkas blogo, ar jums pavyko elgtis kaip komanda? Prieš apsigyvenant kartu rekomenduojama prisiminti įtemptas gyvenimo situacijas, pavyzdžiui, kai 3 ryto vežėte augintinį į veterinarijos kliniką arba kai jūsų automobilis užklimpo sniege 3 valandoms. Ar jums pavyko kartu spręsti problemas ir ieškoti sprendimo būdų? Porai labai svarbu būti pasiruošusiai išgyventi krizes, nes gyvenimas tiesiog kartais būna labai sudėtingas. Ne kartą pasitaikys, kai atrodys, kad viskas slysta iš rankų.
 
  • Kaip jums sekasi spręsti konfliktus? Prieš apsigyvenant kartu reikėtų išsiaiškinti, ar jums pavyksta rasti kompromisus. Pora, kuri nesugeba greitai spręsti konfliktų, užglaistyti nesutarimus ir atsikratyti blogų jausmų, kurie savo interesus iškelia aukščiau negu jų abiejų, netolimoje ateityje susidurs su dar didesniais iššūkiais. Būnant poroje reikia mokėti bendradarbiauti, būti jautriems ir teisingiems. Kartais reikia mokėti nutylėti kai kuriuos dalykus ir nusileisti konfliktuose.
 
  • Kokią jūs įsivaizduojate savo ateitį? Ant popieriaus lapo užrašykite, kaip įsivaizduojate savo ateitį. Ar įsivaizduojate save susituokusius, o gal manote, kad ir toliau gyvensite, nesumainę aukso žiedų?
 
  • Kaip jūs įsivaizduojate sėkmingus santykius? Jeigu nusprendžiate kartu gyventi dėlto, kad norite vienas kitą išbandyti iki santuokos, visų pirma reikėtų apgalvoti, kaip apskritai įsivaizduojate sėkmingus santykius. Net jei neplanuojate įteisinti savo santykių civilinės metrikacijos biure, reikėtų apgalvoti, kas jūsų santykius daro gerus ir laimingus.
 
  • Kas už ką mokės? Prieš apsigyvenant kartu reikėtų nepamiršti aptarti finansinius klausimus, nuspręsti, kurios išlaidos bus bendros, o kurios – individualios. Pavyzdžiui, nuoma, maistas ir mokesčiai už komunalines paslaugas – bendros išlaidos, o mobiliųjų telefonų sąskaitą, automobilio priežiūra ir apsilankymai pas kirpėją – individualios. Paskirstyti biudžetą gali būti sudėtinga, jei pajamos nėra vienodos. Ar daugiau uždirbantis asmuo turėtų padengti didesnę mokesčių dalį, o gal reikėtų dalytis po lygiai ir stengtis gyventi kukliai?
 
  • Kaip jūs ateityje paskirstysite finansus? Apsigyvenus kartu viena dažniausių priežasčių, kodėl kyla ginčai – tai pinigai. Neaptarus finansinių klausimų gresia dideli nesutarimai. Reikėtų aptarti, ką darysite tuomet, kai vienas iš jūsų nesutiks, kam nors leisti bendrų pinigų arba ką daryti, jeigu vienas iš jūsų turės skolą.
 
  • Kas bus atsakingas už bendras sąskaitas? Kai kurios poros nusprendžia, kad kažkuris iš jų yra atsakingas už finansinius klausimus. Tačiau kitos viską tvarko dviese. Nepaisant to, kurį variantą pasirinksite, abu asmenys turėtų turėti bendrą supratimą, kur jūsų pinigai iškeliauja, kad reikalui esant, gebėtų sąskaitas tvarkyti ir tas žmogus, kuris šiuo metu nėra atsakingas už sąskaitas. Galų gale tai yra ir jūsų pinigai ir jūs turite teisę prieiti prie savo sąskaitų, jei atsirastų toks poreikis.
 
  • Ar turėsite bendrą banko sąskaitą? Vienos poros savo finansus sujungia, o kitos mano, kad reikėtų juos tvarkyti individualiai. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad blogiausiu (skyrybų) atveju, pinigų dalybos gali būti neteisingos vieno iš sutuoktinių atžvilgiu.
 
  • Ko jūs iš tikrųjų norite? Ramiai apgalvoti apie savo tikruosius norus, svajones, jūsų ir partnerio vertybes. Ar šie santykiai veda ten, kur ir norėtumėte? Ar iš tikrųjų jaučiate, kad elgiatės teisingai?