Tikra ar pramanyta baltų deivė Milda arba Aleksota jau seniai tapo legenda. Pirmą kartą ją aprašė istorikas ir tautosakos tyrėjas Teodoras Narbutas (1784 – 1864) ir nuo tol netyla kalbos, ar tokia deivė, stebėtinai panaši į senovės graikų Afroditę ir romėnų Venerą, apskritai egzistavo. Tuo labiau, kad istorinių įrodymų rasta labai mažai. Manoma, kad deivei Mildai skirta šventykla galėjo būti įsikūrusi Vilniuje, ant dabartinio Trijų Kryžių kalno ir dar dvi Kaune – Aleksote šalia Svibirgalos šaltinio, kita – Nemuno ir Neries santakoje. Vienas iš nedaugelio įrodymų, kad baltų gentys iš tiesų garbino šią meilės, laisvės ir piršlybų deivę – tai XIX amžiuje Gedimino kalno požemyje rasta maždaug sprindžio dydžio statulėlė. Meilės kerus pasaulyje Milda pažerdavo skriedama oro vežimu, traukiamu akinančiai baltų balandžių. Švęsdamas meilės šventę jaunimas rengdavo gegužines, vakarones, kur netrūkdavo nei smagių žaidimų, šokių ir meilės burtų. Tikima, kad šią dieną išsipildo meilės užkalbėjimai ir burtai. Sužydėjus gegužės žiedams deivės Mildos sūnus nykštukas širdį meilės nuodais tikriausiai užkrės ne vienam.

 

meile

Mylėti reikia ne tik tada, kai prasideda šventės. Kiekvieną dieną reikėtų rasti laiko apkabinti, priglausti, pabučiuoti, pamyluoti, paguosti, išklausyti, padėti. Žmonės, kurie jaučiasi mylimi ir patys myli yra laimingesni nei tie, kurie neturi ar neranda ką mylėti. Kodėl kai kurios poros išsiskiria po kelių mėnesių ar metų, o kitos kartu lieka amžinai? Tikriausiai dėl to, kad jos žino didžiąją paslaptį, kaip puoselėti meilę, kad jos pirmieji svaigūs apžavai neišsisklaidytų. Meilė – tai daugiau negu dviese stebėjimas naktį žvaigždžių. Tai žiūrėjimas viena kryptimi ir supratimas, kad tinkamai nepasirūpinus, meilė nukris ir užges kaip žvaigždė, kurioje įvyko katastrofa ir ji sprogo. Kad iš meilės neliktų tik dulkės, verta pradėti kitaip gyventi jau nuo šiandien. Tegul deivės Mildos diena nuo šiol simbolizuoja naują, gražesnę pradžią visų porų gyvenime. Tad, kaip nugyventi kartu visą gyvenimą:

 
  • Baigiantis dienai visada paklausti brangaus žmogaus, kaip jam sekėsi, kas gero nutiko, kas neramina ir panašiai.
 
  • Net labiausiai mylinčiose porose kyla konfliktų. Mylėti – tai nereiškia, kad reikia turėti tokią pačią nuomonę visais gyvenimo klausimais. Nedideli ginčai nesugriauna santykių, nepanaikina meilės, priešingai – padeda vienas kitą geriau pažinti, plečia akiratį ir galbūt net padeda tapti geresniais žmonėmis.
 
  • Dviejų žmonių santykiuose be malonumų visada bus ir pareigų. Natūralu, kad ne viskas santykiuose patinka. Tačiau reikia daryti ir tai, nes kitam tai gali būti labai svarbu ir jis dėl to bus laimingas.
 
  • Kai kuriuos kvietimus galima ir atmesti. Svarbu teisingai atsirinkti tai, kas svarbiausia. Pavyzdžiui, gyvenimo draugui yra labai svarbu švęsti Kalėdas su šeima ir mylimąja, svarbu, bet ne taip, kad, tarkime, šį savaitgalį ji eitų kartu su juo pas draugus žiūrėti futbolo rungtynių.
 
  • Mažos staigmenos ir dovanos stiprina santykius. Pavyzdžiui, tokia staigmena gali būti braškiniai ledai, kuriuos gyvenimo draugas labai mėgsta. Tai, kad kažkas prisimena pomėgius be įspėjimo reiškia, kad apie jį galvoja.
 
  • Gerbti vienas kito draugus. Kiekvienas gali turėti draugų ir susitikti su jais asmeniškai. Nebūtinai kiekvienas susitikimas turi vykti poromis. Juk tikrai yra dalykų apie kuriuos norėtųsi pasikalbėti, kai partnerio nėra šalia.
 
  • Kartais verta atsisakyti kai kurių pakvietimų vien dėl to, kad būtų galima daugiau laiko skirti vienas kitam.
 
  • Elgtis su mylimojo šeimos nariais taip pat, kaip su savo. Kartais jiems paskambinti ar parašyti žinutę. Bendrauti net tada, kai šalia nėra mylimojo.
 
  • Dažniau sakyti: „Aš tave myliu“.
 
  • Užjausti, padėti, slaugyti, kai antroji pusė serga. Kiekvienas to tikisi iš savo brangiausiojo, bet patys tą daro ne visada, kai negaluoja ne jie.
 
  • Daryti daugiau namų ruošos darbų, kai antroji pusė yra užsivertusi darbais.
 
  • Nesišaipyti vienas iš kito. Psichologai pataria ypač rinkti žodžius, bendraujant su antrąja puse prie kitų žmonių, draugų, artimųjų.
 
  • Nevėluoti. Neretai konfliktai kyla dėl menkiausių priežasčių, kurių būtų galima išvengti, jei kažkuris iš jų būtų atėjęs (pasiruošęs) laiku. Nepunktualūs žmonės dažniausiai atrodo, kaip negerbiantys kitų laiko ir galvojantys tik apie save. Nėra taip sunku pradėti ruoštis 10 minučių anksčiau, kad sutartu laiku būtų viskas atlikta.
 
  • Pranešti vienas kitam apie individualius planus.
 
  • Atsakyti į vienas kito skambučius, žinutes, elektroninius laiškus.
 
  • Atostogų, kelionių metu vengti konfliktų. Tai visiškai nesiderina su prabangiu viešbučiu ir nuostabiu vaizdu per langą. Atostogos skirtos atsipalaiduoti, mėgautis vienas kitu ir nesijaudinti dėl smulkmenų. Pasaulis nesugrius, jei brangusis pamiršo įdėti į lagaminą dantų šepetuką arba įsidėjo ne tas kelnes.
 
  • Būti spontaniškiems. Paskutinę minutę rezervuoti staliuką restorane arba vaikštant mieste neplanuotai užsukti į mėgstamiausią kavinę ar barą. Mylėtis, vos rytą pramerkus akis. Tada, kai mažiausiai to tikisi, padovanoti bilietus į koncertą. Su žmonėmis, kurie visko kruopščiai neplanuoja ir mėgsta nustebinti, gyventi paprasčiausiai yra įdomiau.
 
  • Mylėti vienas kitą besąlygiška meile. Štai kaip viskas paprasta.