Kad kaklas būtų grakštus kaip gulbės
2015-01-09 16:04Kaklo raumenys judina galvą įvairiomis kryptimis kiekvieną dieną – į priekį, atgal ir į šonus. Kad šie raumenys funkcionuotų geriau, juos reikia stiprinti. Pratimai, stiprinantys kaklo raumenis, gali padėti išvengti kaklo skausmo, kuris gali būti labai stiprus.
Kaklo tempimas
Atsisėsti tiesiai, pėdos padėtos ant žemės, rankas laikyti tiesiai prieš save. Kaklą laikyti tiesiai ir pabandyti ištiesti kaklą. Smakras turi būti nuleistas, bet neprispaustas prie krūtinės. Atpalaiduoti pečius ir pajusti, kad kaklo raumenys įsitempę. Pakartoti keletą kartų. Pratimą atlikti taip dažnai, kaip įmanoma.
Kaklo pasukimai
Nuleisti pečius ir atpalaiduoti rankas. kaklą laikyti tiesiai ir žiūrėti tiesiai prieš save. Atsargiai pasukti kaklą į kairę pusę. Galva turi išlikti lygiagreti grindims. Akimirką pabūti tokioje padėtyje. Tada grįžti į pradinę padėtį. Pratimą taip pat atlikti kita puse. Pakartoti 5 – 8 kartus.
Kaklo palenkimai į šonus
Kairę ausį palenkti prie kairiojo peties. Galvos ir kaklo nepakreipti nei į priekį, nei atgal. Pečius laikyti nuleistus – nekelti jų į viršų. Grįžti į pradinę padėtį ir pakartoti pratimą į dešinę pusę. Pratimą pakartoti keletą kartų.
Kaklo palenkimai žemyn
Smakrą lenkti link krūtinės, nugara ir kaklas turi būti tiesūs. Nepraverti burnos. Tokioje padėtyje pabūti porą sekundžių ir grįžti į pradinę padėtį. Grįžti į pradinę padėtį ir pakartoti tą patį. Pratimą pakartoti keletą kartų.
Kaklo palenkimai aukštyn
Atsisėsti tiesiai, pečiai nuleisti, rankos atpalaiduotos. Kaklą laikyti tiesiai, žiūrėti tiesiai prieš save. Atlošti galvą atgal ir pakelti smakrą į lubas. Kaklą ir smakrą laikyti stačiu kampu. Nepraverti burnos. Tokioje padėtyje pabūti porą sekundžių ir grįžti į pradinę padėtį. Pratimą pakartoti keletą kartų.
Kaklo pasukimai
Būtina atkreipti dėmesį, kad šį pratimą kaklui gali atlikti ne kiekvienas. Tam, kad būtų išvengta traumų, prieš atliekant šį pratimą būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Lėtai ir atsargiai sukti galvą ratu. Vengti staigių judesių.
Kaip dar galima išvengti kaklo skausmų?
- Daryti dažnas ir trumpas pertraukas, dirbant kompiuteriu, vairuojant. Stengtis, kad laikysena būtų tiesi. Bandyti nustoti griežti dantimis naktį, jei tai nepavyksta, kreiptis į gydytojus. Jie greičiausiai pasiūlys nešioti apsaugines kapas.
- Sureguliuoti kėdės, stalo aukštį, kad būtų sėdima taisyklingai, o į kompiuterio ekraną žiūrima tiesiai, nepasilenkus.
- Kalbant telefono nelaikyti tarp peties ir galvos. Jeigu kalbant telefonu rankomis reikia atlikti kitus veiksmus, naudotis laisvų rankų įranga.
- Nemiegoti ant pilvo, nes tuomet didžiausia apkrova tenka kaklui. Miegojimo pagalvė turi būti tokia, kad atkartotų natūralų kaklo linkį.
O ką daryti jeigu skauda kaklą ir pratimai nepadeda?
- Skirti daugiau laiko poilsiui: keletą kartų per dieną atsigulti, kad kaklas galėtų pailsėti. Kita vertus, per ilgas poilsis taip pat nėra gerai, nes dėl nejudrumo gali nutirpti kaklo raumenys.
- Nuo skausmo ir uždegimo gali padėti šaltas kompresas. Kokį nors šaltą daiktą arba ledo kubelius suvynioti į rankšluostį ir pridėti prie pažeistos kaklo vietos. Kompresą palaikyti 20 minučių. Gali padėti šiltas kompresas, tačiau kartais jis gali dar labiau sustiprinti uždegimą.
- Kai kuriems pacientams, besiskundžiantiems kaklo skausmais, gali padėti akupunktūra arba gydymas adatėlėmis, įsmeigiamos į tam tikrus aktyvius kūno taškus. Pagerėjimas pajuntamas po kelių akupunktūros seansų. Reikia pažymėti, kad šis netradicinis gydymo būdas tinka toli gražu ne visiems.
- Natūraliosios medicinos šalininkai kartais siūlo išbandyti manualinę terapiją – chiropraktiką. Tačiau toks gydymo būdas vertinamas labai prieštaringai. Yra duomenų, kad chiropraktika gali padidinti širdies smūgio riziką.
- Gydomasis masažas, kaip papildoma gydymo priemonė, gali duoti gerų rezultatų. Tačiau mokslinių įrodymų, kad pacientams su kaklo skausmu masažas būtų veiksmingas yra labai mažai.
- Kaklo skausmai taip pat gali būti malšinami elektros impulsais.