Pavasaris – puiki proga švarinti namus. Po žiemos susikaupia nemažai dulkių ir nešvarumų, todėl valymas kaipmat pagerina oro kokybę. Tvarkinga erdvė padeda skleistis kūrybinėms mintims, leidžia gyventi patogiau ir jaukiau. Tad nuo ko pradėti esminius pokyčius?

 

Ką žinoti prieš pradedant tvarkytis?Housewife,Or,Professional,Cleaner,Mopping,The,Floor,At,Home.,Crop

 

Aktyviai naudojamose namų zonose kaupiasi daugiausia nešvarumų ir šiukšlių, todėl jas būtina išvalyti pirmiausia. Valymo profesionalai žino, kad kai šios zonos švarios, visi namai kaipmat atrodo kur kas geriau, kvepia gaiviau. Valyti pradėkite nuo įėjimų, gyvenamųjų kambarių ir virtuvių – šioms erdvėms reikia skirti daugiau dėmesio. Kruopščiai išsiurbkite ir išvalykite grindis, ypač aplink duris, kur kaupiasi nešvarumų. Ypatingą dėmesį skirkite baldams ir dažnai liečiamiems paviršiams. Nuvalykite dulkes ir nešvarumus nuo stalviršių iki durų rankenų. Valymo procesą pradėkite sutelkdami dėmesį į vieną kambarį vienu metu. Galite jausti pagundą šokinėti iš vienos erdvės į kitą, tačiau tai veda prie nebaigtų darbų. Sistemingai valykite kiekvieną patalpą, peržiūrėkite daiktus, nereikalingus išmeskite.

 

Neretai pradėję tvarkytis ir įpusėję darbus suprantame, kad kažko nepasiruošėme, trūksta valiklio, skalbiklio ar kempinės. Nuvykti į parduotuvę nesunku, tačiau tikėtina, kad galiausiai darbai bus apleisti, atidėti kitai dienai. Geriausia viską pasiruošti iš anksto. Sudarykite svarbiausių valymo priemonių sąrašą pagal savus poreikius. Tikrai reikės mikropluošto šluostės, kuri puikiai surinks visas dulkes, kelių kempinių, valymo priemonių, šluotos ir dulkių siurblio. Taip pat pravartu turėti specialių stiklo, nerūdijančiojo plieno, įsisenėjusių nešvarumų valiklių. Jei norite pavasarinį švarinimąsi atlikti dar efektyviau, užsijuoskite prijuostę su kišenėmis, kad galėtumėte nešiotis mažesnius įrankius ir valymo reikmenis. Taip viskas bus po ranka.

 

Iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę

 

Toks namų valymo būdas padės greičiau ir efektyviau išvalyti. Tvarkydamiesi ir valydami paviršius nuo kambario viršaus iki apačios ir judėdami iš kairės į dešinę, netyčia nenustumsite dulkių ar nešvarumų ant jau išvalytų vietų. Pradėkite nuo aukščiausių vietų: lubų, šviestuvų ir ventiliatorių. Tada pereikite prie paviršių – stalų, lentynų ir tik tada valykite grindis. Taip elgiantis viskas, kas nukris valant, pateks į dar nevalytą plotą. Be to, valymas iš kairės į dešinę suteikia aiškią kryptį, kuria reikia judėti, todėl nieko nepraleisite.

 

Tinkami įrankiai ir valikliai

 

Naudojami įrankiai nulemia valymo greitį ir efektyvumą. Tinkamas produktas ar įrankis sunkų valymo darbą gali paversti lengvu. Pradėkite nuo mikropluošto šluosčių – jos mėgstamos profesionalių valytojų, nes puikiai surenka dulkes ir nešvarumus. Taip pat ieškokite ekologiškų valymo priemonių, kurios saugios namams ir aplinkai, bet naudingos atsikratant nešvarumų ir bakterijų. Norėdami nuvalyti stiklą be dryžių ar poliruoti nerūdijantįjį plieną, investuokite į tinkamus produktus.

 

Langų valymo gudrybės

 

Jeigu visi namai jau kvepia švara, o kiekvienas daiktas savo vietoje, pamačius nešvarius langus ilgas darbas nueis perniek. Švarūs langai praleidžia daugiau šviesos, todėl kambariai atrodo šviesesni. Geriausias būdas valyti langus – judinti valytuvą lyg rašant S, kad neliktų dryžių. Pradėkite nuo viršaus ir eikite žemyn, po kiekvieno praėjimo nuvalykite valytuvą, kad nelašėtų. Rezultatas tikrai nustebins. Geriau valyti langus debesuotą dieną. Jei per daug saulėta, valymo tirpalas gali per greitai išdžiūti ir palikti dryžių.

 

Nepamiršti sienų

   

Drėgna mikropluošto šluoste nuo dažytų sienų nuvalykite riebius pirštų atspaudus, dulkes ir dėmes. Būtinai pradėkite nuo viršaus. Galiausiais nepamirškite durų staktų bei grindjuosčių. Nuo vonios plytelių susikaupusius nešvarumus pašalinsite naudodami dezinfekcinius ir kalkes naikinančius valiklius. Valydami sienas su vinilo tapetais, būtinai gerai išgręžkite mikropluošto šluostę, kad nepažeistumėte paviršiaus. Nevalykite drėgnai, jei sienos išklijuotos popieriniais tapetais.

 

Atgaivinti kilimus

   

Norėdami pašalinti kvapus iš kilimo, pabarstykite geriamosios sodos arba kilimų dezodoranto. Minkštu šepetėliu paskirstykite sodą ir palikite 15–30 min. sustingti. Galiausiai išsiurbkite. Jei pastebėjote negražių dėmių arba atėjo laikas giliau valyti, apsvarstykite galimybę investuoti į buitinį kilimų valymo įrenginį arba jį išsinuomokite artimiausioje statybinių prekių parduotuvėje.

 

Taupyti laiką

   

Valymo profesionalai žino, kaip maksimaliai išnaudoti laiką atliekant kelias užduotis vienu metu. Kol viena vieta mirksta, jie pereina prie kitos užduoties. Šis metodas padeda daug greičiau atlikti valymo darbus. Pavyzdžiui, jei tvarkote virtuvę, užpurkškite valiklio ant viryklės, kriauklės ir stalviršio, o tada eikite švarinti šaldytuvo arba tvarkyti sandėliuko. Tegul valymo priemonė atlieka didžiąją dalį sunkaus darbo.

 

Nepamiršti atkampių vietų

 

Lengva sutelkti dėmesį į matomas vietas, tačiau užkaboriuose linkusios kauptis dulkės ir nešvarumai. Neišvalius netgi gali sutrikti patalpų oro kokybė. Sudarykite tų dažnai nepastebimų vietų, pavyzdžiui, už prietaisų, po lovomis ir aplink šviesos jungiklius, kontrolinį sąrašą. Šičia laikui bėgant gali kauptis nešvarumų. Apsvarstykite galimybę nustatyti laikmatį, kad galėtumėte sekti, kiek prireiks laiko sutvarkyti. Pavyzdžiui, skirkite 10 min. sutvarkyti ir išvalyti viską, kas slypi už šaldytuvo. Kai laikmatis išsijungs, pereikite prie kitos vietos.

 

Švarus ir gaivus vonios kambarys

 

Vonios kambarys – viena sudėtingiausių patalpų valant, tačiau tai nebūtinai užtrunka ilgai. Kaip efektyviai nuvalyti kiekvieną paviršių ir sutaupyti laiko? Pradėkite nuo kriauklių, vonių, tualetų ir stalviršių purškimo tinkamu valikliu. Leiskite valikliui įveikti nešvarumus, kol valote veidrodžius ir kitus paviršius. Naudokite mikropluošto šluostę, kad neliktų dryžių. Valymą užbaikite išplaudami grindis. Šis metodas ne tik greitina darbą, bet ir užtikrina, kad kiekvienam paviršiui skirsite reikiamo dėmesio. Norėdami giliai išvalyti patalpą, apsvarstykite galimybę investuoti į garų valytuvą. Jis efektyviai pašalina stiprias dėmes ir dezinfekuoja paviršius.

 

Autorius Monika Budnikienė