Daugelis grožio procedūrų apipintos įvairiausiais mitais, kurie neturi jokio pagrindo, tačiau lemia sprendimą jų neatlikti. Apie plaukelių šalinimą sklando bene daugiausia klaidinančios informacijos. Padėti išsiaiškinti, kas tiesa, o kas melas, paprašėme lazerinės depiliacijos centro „ALVALINE“ estetinio grožio specialistę ir lektorę Dianą Abramavičiūtę.

 
IMG_5868

Diana Abramavičiūtė

Negalima plaukelių šalinti saulėtuoju metų laiku

 

Iš dalies tiesa. Naudojant senesnės kartos lazerius plaukeliams šalinant, dvi savaites prieš procedūrą ir dvi savaitės po jos nebuvo galima kaitinti odos nei saulės spinduliuose, nei soliariumuose. „Mūsų centruose plaukeliai šalinami naujos kartos trijų bangų diodo lazeriais, kurie veiksmingesni ir pranašesni už standartinį diodo bei populiarųjį aleksandrito lazerį, nes pasižymi didesniu nanometrų diapazonu – pasiekia plaukelio folikulus įvairiame odos gylyje. Be to, naudojant naujos kartos diodo lazerį, procedūros saugios atlikti netgi vasarą, – pažymi specialistė. – Svarbu kelias dienas prieš ir po nesideginti arba degintis saikingai, kad oda nesudirgtų, neparaustų. Reikėtų nedaryti ilgesnių pertraukų tarp plaukų šalinimo procedūrų, nei rekomenduojama, nes taip išsitęsia laikotarpis iki norimo rezultato. Siekime glotnios ir švelnios odos ištisus metus, atliekant procedūras apylygiais intervalais.“

 

Moterims skirta procedūra

 

Netiesa. Plaukelių šalinimas aktualus visiems, tik skiriasi zonos, nuo kurių šalinami plaukeliai. Diana pasakoja, kad moterys dažniausiai renkasi populiarias kombinuotas procedūras, kai vieno apsilankymo metu plaukeliai šalinami nuo kojų, bikinio zonos ir pažastų. „Retesniais atvejais moterys renkasi šalinti plaukelius nuo rankų, kai kada ir plaštakų. Pavyzdžiui, prieš vestuves, nes nori, kad nuotraukose dailiai atrodytų ant piršto užmautas žiedas, nesimatytų tamsesnių pūkučių. Vyrai dažniausiai nori šalinti plaukelius pažastyse, nuo nugaros, pečių, krūtinės, pilvo. Lazerinę procedūrą galime atlikti visam kūnui, įskaitant veidą. Tačiau nešaliname galvos plaukų, nors kartais plinkantys vyrai kreipiasi nenorėdami skusti kelių ataugančių plaukų. Galvos plaukų struktūra ir tankis labai skiriasi nuo kitų kūno plaukų, lazerinė depiliacija nebūtų veiksminga. Be to, galvos oda jautresnė, galimos dažnesnės komplikacijos, todėl šios paslaugos neteikiame“, – sako pašnekovė.

 

Reikalingas specialus pasiruošimas procedūrai

 

Iš dalies taip. „Svarbu, kad prieš procedūrą oda nebūtų sudirginta, todėl reikėtų vengti nudegimų, cheminių šveitimų ir kt. Būtina švariai nuprausti odą, kad ant jos neliktų kremų, aliejų ar kitų kosmetikos priemonių likučių. Taip pat kuo švariau nuskusti plaukelius, nes jei bent kelių milimetrų ilgio, lazeris nudegins išorinę plauko dalį, o folikulo nepasieks, todėl procedūra bus neefektyvi, – atkreipia dėmesį specialistė. – Po procedūros parą laiko negalima odos tepti jokiais kremais, masažo aliejais, nenaudoti antiperspirantų. Nevalia kaitintis pirtyse, degintis, intensyviai sportuoti ar užsiimti kita veikla, kurios metu oda stipriai įkaista: po lazerinės procedūros plauko folikulas odoje išlieka karštas keletą dienų, tad jei dėl veiklos papildomai kais oda, gali atsirasti nudegimų.“

 

Pakanka 6–8 procedūrų

 

Netiesa. Dažniausiai prie plaukelių šalinimo procedūrų aprašymo galima pamatyti, kad procedūrą kartoti reikės būtent 6–8 kartus. Tačiau lazerinio plaukelių šalinimo „ALVALINE“ specialistė pabrėžia, kad mūsų fiziologija labai skirtinga, o plaukelių atsistatymui ir augimui įtakos turi endokrininės sistemos veikla, gyvenimo būdas, maisto papildų bei vaistų vartojimas. „Pavyzdžiui, antibiotikai labai skatina plaukų augimą, – atskleidžia pašnekovė. – Realus plaukų šalinimo procedūrų skaičius yra mažiausiai 12. Taigi, užtrunka 1–1,5 metų, kol pasiekiamas norimas efektas. Tiek laiko reikia kas 25–30 dienų lankytis pas specialistą. Labai svarbu nedaryti ilgesnių pertraukų, kad plaukelis nespėtų atsistatyti ir turėtume kaupiamąjį efektą – neataugančius plaukelius. Jei vizitus retinsime, plaukeliai spės atsigauti ir reikės ilgesnio procedūrų kurso.“

 

Išnaikinama visam laikuiArmpit,Epilation,,Hair,Removal.,Young,Woman,Holding,Her,Arms,Up

 

Mitas. „Mūsų organizmas pasižymi ypatingais regeneraciniais procesais: nuolat atsinaujina oda, nagai, plaukai. Žinoma, atlikus visą procedūrų kursą, kurį laiką sukti galvos dėl plaukelių nereikės. Skirtingose zonose jie pradeda po truputį ataugti nevienodu greičiu. Štai ant kojų pirmuosius plaukelius galima pastebėti po metų ar dvejų, o pažastyse – net po trejų. Verta įsidėmėti, kad vėl šalinti plaukelius lazeriu rekomenduojama tik tada, kai pasirodė plaukų augimo ženklai. Jei plaukelių nėra, bet atliksime lazerinę procedūrą, galime sušildyti tuščius plaukelių folikulus ir kaip tik paskatinsime jų augimą, – įspėja specialistė. – Pakartotines procedūras atliekame tik pradėjus ataugti plaukeliams. Tiesa, procedūrų jau prireikia mažiau nei pirmą kartą.“

 

Sukelia vėžį

 

Netiesa. Deja, šis mitas nemažai žmonių atbaido nuo lazerinių plaukelių šalinimo procedūrų. Diana pabrėžia, kad lazeriai vėžinių susirgimų nesukelia, jų saugumas įrodytas išsamiais moksliniais tyrimais. „Jei susirgimas atsirado, tai gali būti tiesiog sutapimas. Diodo lazeris visiškai saugus, jo skleidžiama šviesa yra raudona – pati saugiausia žmogaus organizmui. Tiesa ta, kad vėžinių ląstelių suaktyvėjimą gali sukelti bet koks odos sudirginimas, ne išimtis ir kiti depiliacijos būdai – cukrumi, vašku ar kt.“, – sako pašnekovė.

 

Naikinami tik tamsūs plaukai

 

 Mitas. „Lazeriu galime šalinti ir šviesesnius plaukus, jei juose yra pigmento. Šios procedūros netinkamos tik žiliems ir natūraliai rausviems, paprastai tariant, ryžiems plaukams. Deja, niekur pasaulyje dar nėra lazerio, kuris juos galėtų pašalinti. Kalbant apie šviesius plaukus, lazeris juos šalina efektyviai, tik gali prireikti daugiau procedūrų – ne 12, bet 15 ir daugiau. Kaskart plaukeliai nyksta, darosi retesni, silpnesni. Procesas tikrai sėkmingas, tik kiek lėtesnis, tad plaukeliams šalinti gali registruotis ir šviesiaplaukiai“, – patikina D. Abramavičiūtė.

 

Plaukeliai šalinami tik dėl estetikos

 

Netiesa. Plaukų šalinimo centro „ALVALINE“ specialistė pasakoja, kad neretai kreipiasi vyrai, kurie prašo pašalinti plaukelius pažastyse, nes prieš tai susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis dėl įaugusių plaukelių. Pasitaiko, kad dėl netinkamai pasirinkto depiliacijos būdo susiformuoja pseudofolikulitų, kuriuos tenka šalinti net chirurgiškai. Taigi, tai tikrai nėra vien estetikos ar mados reikalas, – pažymi specialistė. – Moterims dėl bikinio zonoje įaugančių plaukelių dažnai susiformuoja skausmingų pūlingų spuogelių, kurie palieka randų. Lazerinė depiliacija labai veiksmingai išsprendžia šias problemas, ir plaukelių įauginėjimas nesikartoja.“

 

Rekomenduojama tik suaugusiesiems

 

Ne visai tiesa. „Japonijoje plaukelių šalinimas lazeriu taikomas jau nuo 5 metų, nes moksliškai įrodyta, kad tai visiškai saugi procedūra. Lietuvoje turime laikytis mūsų šalyje galiojančio standarto. Laikoma, kad lazeriu šalinti plaukelius galima tik sulaukus pilnametystės, tačiau mes procedūras su tėvu sutikimu atliekame nuo 16 metų. Visai neseniai turėjome atvejį, kai jaunuolis atvyko su mama šalinti plaukelių pažastyse, nes prieš tai turėjo minėtą pseudofolikulito operaciją. Stengiamės individualiai atsižvelgti į kiekvieno kliento poreikius ir saugiai juos atliepti“, – sako D. Abramavičiūtė.

 

alvaline.lt
Registracija čia.

info@alvaline.lt

„ALVALINE“  rasite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, greitai ir Šiauliuose.

   

Autorius Laima Samulė