Ilgai trunkantis skausmas gali visiškai išvesti iš pusiausvyros. Žinoma, svarbiausia – rasti jo priežastį, tačiau kentėti tikrai nereikia. Verta išbandyti netradicinius skausmo malšinimo būdus.

 

Akupunktūra 

Acupunturist,Hand,With,Acupuncture,Needle.,Acupuncture,Treatment,Of,Chronic,Back

 

Tai viena iš refleksoterapijos rūšių. Refleksoterapija – tikrai ne naujiena, ji taikoma žmonėms visame pasaulyje daug metų. Jos principas – biologiškai aktyvių taškų dirginimas naudojant skirtingas priemones: adatėles, elektros srovę ar šviesą. Taikantys akupunktūrą teigia, kad kiekvienas organas turi biologiškai aktyvius taškus, kuriuos veikiant galima ne tik malšinti skausmą, bet ir gydyti. Nors metodas atrodo patrauklus, visgi išbandyti akupunktūrą ryžtasi ne kiekvienas, juk ko nežinome ir nepažįstame, to dažniausiai bijome.

 

Atlikimas ir poveikis

 

Taikant akupunktūrą, adatėlėmis dirginami biologiškai aktyvūs taškai. Specialistas jas įsmeigia į tam tikrus taškus įvairiose kūno vietose: ausyse, pėdose, plaštakose… Kas vyksta? Jau procedūros metu ima mažėti skausmas, spazmai, slopsta uždegimas, gerėja kraujotaka ir negaluojančio organo veikla. Organizmas pats ima save gydyti.

 

Patiems procedūros atlikti nevalia, nes galite dar labiau pakenkti sveikatai. Procedūra patyrusio specialisto kabinete atliekama steriliomis vienkartinėmis metalinėmis adatėlėmis. Jos švelniai įsmeigiamos į odą, kad veiktų biologiškai aktyvius taškus. Baimintis nereikėtų, nes procedūra neskausminga. Tiesa, jeigu paniškai bijote adatų, susilaikykite. Vengti reikėtų ir esant nestabiliai psichinei būklei ar laukiantis vaikelio. Procedūros metu galite justi trumpalaikį impulsą, šilumos pojūtį, dirginimą ar raumenų dilgčiojimą.

 

Elektropunktūra ir termopunktūra

 

Tai itin veiksmingos refleksoterapijos rūšys, kurias pamėgę daugelis žmonių. Elektropunktūra ir termopunktūra – neskausmingos kontaktinės procedūros, taikomos įvairaus amžiaus ir skirtingų negalavimų bei įvairiausių skausmų varginamiemspacientams. Tinka ir vaikams.

 

Atlikimas ir poveikis

 

Atliekant elektropunktūrą tam tikri taškai stimuliuojami nedidele impulsine elektros srove. Procedūros metu per trumpą laiką gali būti numalšinti skirtingų organų skausmai. Darant termopunktūrą akupunktūriniai ir trigeriniai taškai veikiami šilumos srautu.

 

Elektropunktūra gali nuslopinti migreninius, taip pat nugaros, sąnarių, kojų, raumenų skausmus. Neretai taikoma esant nemigai, neurologiniams, virškinimo sistemos sutrikimams, kelio sąnarių raiščių sužalojimams. Netiks epileptikams, nėščiosioms ar turintiems širdies problemų.

 

Termopunktūra atliekama specialiu aparatu, kuris dozuoja infraraudonųjų spindulių sukeliamą šilumos srautą. Šis metodas malšina raumenų, sąnarių, nugaros skausmus, slopina spazmus, atpalaiduoja raumenis.

 

Akupresūra

 

Šis metodas panašus į akupunktūrą, tik daug senesnis, jį saugu atlikti patiems namuose. Kinijoje ir Japonijoje taikomas nuo senovės. Tai biologiškai aktyvių kūno taškų spaudymas ar maigymas pirštais. Tokių taškų yra visame kūne, jie išsidėstę pagal energijos kanalus – meridianus.

 

Atlikimas ir poveikis

 

Kai spaudote taškus plaštakoje, kartu stimuliuojate ir juos atitinkančius organus, tad skaudama vieta sveiksta, pagerėja energijos tėkmė. Šis metodas visiškai nepavojingas, mat ne visai tiksliai pataikę į tašką nepakenksite organizmui, o teigiamą masažo poveikį pajusite. Net nejaučiant jokių skausmų labai sveika kiekvieną rytą pamasažuoti plaštakas iš abiejų pusių – suaktyvinsite energijos tėkmę ir kraujotaką, pažadinsite ir sustiprinsite organus. Jeigu dažnai skauda galvą, paspaudykite pirmąjį nykščio narelį, esantį po nagu, taip pat pamaigykite nykščio pagalvėlę. Jeigu turite problemų su nugara, spaudykite išorinę plaštakos pusę arba trečiuosius pirštų narelius, esančius arčiausiai plaštakos, tik nykštį palikite ramybėje. Jeigu turite problemų su žarnynu, užkietėjo viduriai, maigykite delno vidurį. Bet koks skausmas sumažės, jeigu aktyviai patrinsite ausis, pamaigysite jų kaušelius. Tai sveika daryti profilaktiškai – ausų kaušeliuose ir speneliuose yra daug biologiškai aktyvių taškų. Prieš einant miegoti naudinga pamindyti dygliuotą kilimėlį arba dygliuotu kamuoliuku pamasažuoti pėdas, kuriose irgi yra visus organus atitinkantys taškai. Jeigu kuris nors taškas skausmingas, tai jau ženklas, įspėjantis apie problemą. Nakčiai ant to taško uždėkite kelias grikių kruopas ir užklijuokite pleistru. Dirginant aktyvų tašką skausmas nuslops. Ūminiu atveju skausmingą tašką galima spaudyti ir iki 10 min. Nemalonūs pojūčiai tampa švelnesni. Jeigu sergate lėtinėmis ligomis, tašką spaudykite kelis kartus per dieną po 5–10 min.

 

Kompresai

 

Retas nė karto nėra išbandęs kompreso. Bent jau vaikystėje daugeliui teko sutrenktą kelį ar ranką gydyti ledo kompresu. Prisiminkite šį veiksmingą būdą, kai susimušite ranką, pradės gelti dantį, skaudėti ausį ar kitais atvejais.

 

Atlikimas ir poveikis

 

Jei susimušėte kurią nors kūno vietą, pirmą parą su pertraukomis šaldykite ją ledo kompresu. Kojos ar rankos nelaikykite nuleidę – uždėję kompresą pakelkite aukščiau. Jeigu pradėjo gelti dantį, kiekvienas žino, kad tai baisiai nemalonus skausmas, tad nekentėkite – ant skaudamo danties ir dantenų palaikykite gvazdikėlių, o dar geriau – maltus gvazdikėlius sumaišykite su aliejumi ir patepkite tą vietą. Dažną šiuolaikinį žmogų vargina nugaros skausmai. Jeigu surietė netikėtai, pagelbės džiovinto imbiero miltelių, sumaišytų su karštu vandeniu, kompresas. Košelę užtepkite ant skaudamos vietos, uždėkite natūralaus audinio skiautę, ant viršaus maišelį ir apvyniokite šilta skara ar šaliku. Palaikykite apie pusvalandį. Skausmas turėtų atlėgti. Jeigu gelia sąnarius, nuo seniausių laikų žmonės žinojo apie veiksmingus kopūsto kompresus. Nakčiai kopūsto lapą uždėkite ant skaudamo sąnario, apvyniokite maistine plėvele ir apriškite vilnone medžiaga. Ryte viską nuimkite, nuplaukite ir įtrinkite aliejumi.

 

 Kineziterapija

 

Šį netradicinį skausmo malšinimo ir gydymo metodą taiko ne kiekvienas. Kineziterapeutai tvirtina, kad galvos, sąnarių, juosmeninės stuburo dalies skausmą galima įveikti tiesiog judant. Žinoma, reikia žinoti, kokius judesius daryti. Be to, kineziterapija gali būti pasyvioji ir aktyvioji. Pasyvioji – tai specialisto atliekamas masažas ar tempimo terapija. Aktyvioji – kai mankštinamasi su kamuoliais, gumomis salėje ar vandenyje. Beje, mankšta vandenyje ypač padeda stipresnius skausmus kenčiantiems žmonėms, nes vandenyje kūnas palengvėja – daug lengviau judėti ir atlikti pratimus be skausmo. Kineziterapija tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems. Taikoma net kūdikiams.

 

Atlikimas ir poveikis

 

Kineziterapija veiksminga jaučiant nugaros ir sprando skausmus, po įvairių lūžių, kojų ir rankų traumų. Taisyklingai, reguliariai ir sistemingai atliekant kineziterapeuto paskirtus pratimus galima įveikti daugelį ligų ir išvengti jų sukeltų skausmų. Specializuota mankšta gerina kaulų, raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų organų veiklą. Specialistas turėtų parodyti, kokie pratimai tinka konkrečiai jums, o tada liks saugiai juos kartoti namuose. Svarbiausia prisiminti, kad atliekant bet kokį pratimą neturi skaudėti. Jei vargina tam tikros vietos skausmai, atliekant pratimus jie neturi būti stipresni, bet atvirkščiai – po truputį turėtų silpnėti. Būklei pagerėjus, jokiu būdu nevalia persistengti. Nedarykite ir per ilgų pertraukų tarp sporto – mankštinkitės reguliariai. Itin svarbu, kad patiktų tai, ką darote. Su specialisto pagalba raskite labiausiai tinkantį ir patinkantį judėjimo būdą. Vienam labiau tiks plaukimas baseine, kitam – mankšta namuose.