Pirkdama naują kremą, toniką ar pienelį, kiekviena moteris tikisi, kad kosmetinė priemonė tiks. Tačiau kartais net brangi kosmetika ir reguliari priežiūra neduoda laukiamo rezultato. To priežastys gali slypėti odos bioritmuose, kurie gyvena pagal savo grafiką, o skirtingu metu tos pačios procedūros ją veikia nevienodai. Tad kaip prižiūrėti odą pagal bioritmus?

 

grozis

6 – 7 val. drėkinimas. Ankstyvas rytas pats tinkamiausias metas vandens procedūroms ir gaivinančiam dušui, kuris padidins odos elastingumą ir pagerins kraujotaką. Ryte nevalgius būtinai išgerkite puodelį švaraus vandens. Odą galima nuvalyti ledo kubeliais iš pieno ar žaliosios arbatos.

 

8 – 9 val. maitinimas. Tai puikus laikas pasitepti dieniniu kremu. Nenaudoti šveitiklių. Vokams skirta kosmetika padės sumažinti rytinį paburkimą, maišelius po akimis.

 

10 – 11 val. grožio valandos. Šiomis valandomis oda imliausia priežiūrai. Galima pasidaryti kaukes, atlikti giluminį veido valymą ar eiti į grožio saloną: į procedūras ar net operacijas oda šiuo metu puikiai reaguoja ir sukelia minimalų šalutinį poveikį.

 

12 – 13 val. atsikratykite blizgesio. Tai didžiausios riebalinių liaukų veiklos laikotarpis. Oda atrodo labiau porėta, ima blizgėti T zona (kakta, nosis, smakras). Koreguokite makiažą specialiomis matizuojančiomis servetėlėmis, makiažo pagrindu arba šviesia pudra. Šiuo metu taip pat sustiprėja bakterijų, kurios provokuoja odos uždegimą, aktyvumas, todėl problemines vietas tepkite antibakterinėmis priemonėmis. Tai taip pat nepalankiausias metas rūkyti ir vartoti alkoholį – oda greičiau sensta.

 

14 – 16 val. siesta. Sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, mažėja spaudimas ir bendras aktyvumas. Oda taip pat pavargsta: tampa blyški, praranda tonusą, labiau išryškėja raukšlės. Šis laikas nėra skirtos odos priežiūros procedūroms. Geriau pasivaikščioti gryname ore, atsipalaiduoti ar net pusvalandį nusnausti.

 

17 – 19 val. antrasis kvėpavimas. Padidėja bendras organizmo tonusas, aktyviai dirba širdis, plaučiai, pagerėja kraujotaka. Odoje vyksta aktyvūs medžiagų apykaitos procesai, didėja deguonies suvartojimas, pašalinamos kenksmingos medžiagos ir toksinai. Tai dar vienas geras laikas odos priežiūros procedūroms. Kaukės, kremai, kompresai, įvyniojimai ir masažai, vonios ir pirtys – tiks viskas.

 

20 – 21 val. giluminis valymas. Kūnas yra pasiruošęs pašalinti susikaupusius toksinus. Nuvalyti makiažą, veidą ir dekoltė. Šiuo metu oda ypač gerai kvėpuoja, todėl galima naudoti šveitiklius. Sumažėja skausmo pojūtis, todėl šis metas tinkamas tokioms nemalonioms kosmetinėms procedūroms kaip antakių korekcija ar depiliacija.

 
22 val. ruošimasis miegoti. Naktį oda aktyviausiai pasisavina maistines medžiagas. Nuvalytą veidą patepkite naktiniu kremu, bet ne vėliau kaip 23 val. – praėjus šiam laikui poros susiaurėja ir teptis kosmetinėmis priemonėmis tampa nenaudinga. Kremą tepti prieš pat miegą taip pat netikslinga. Pirma, jis nebus absorbuojamas ir liks ant pagalvės, o antra, riebalinių komponentų perteklius gali sukelti rytinį patinimą. Todėl priemonę tepti, likus bent pusvalandžiui iki miego. Likučius pašalinti servetėle.