Vidutiniškai moterys turi apie 7 džinsų poras. Šiandien šis drabužis laikomas vienu universaliausių. Derinant džinsus su skirtinga viršutine dalimi, galima susikurti įvaizdžius, tinkamus tiek į teatrą, tiek į verslo susitikimą. Tačiau išsirinkti idealiai tinkantį džinsų modelį yra nelengva užduotis.

 

dzinsai

12 patarimų, kaip išsirinkti tobulus džinsus:

 
  • Dydis. Jeigu pasimatavus džinsai atrodo šiek tiek siauroki, tai yra geras ženklas, nes džinsai ilgainiui šiek tiek išsitampo ir vėliau gali padidėti maždaug puse dydžio. Labiausiai išsitampo džinsų liemens ir apatinės nugaros dalis – tose vietose, kur šiek tiek spaudžia, pirmą kartą apsivilkus džinsus. Įsigijus laisvokus džinsus, galite greitai nusivilti, nes jie greitai praras formą ir nebeatrodys gerai.
 
  • Medžiaga. Gerame džinsiniame audinyje galima pamatyti, kaip persipina siūlai – susidaro įstrižainės linijos. Išorinė džinsų medžiaga turi būti tamsesnė negu vidinė. Matomos ir dažomis tik išorinės džinsų pusės siūlai, todėl audinys yra šviesesnis vidinėje pusėje.
 
  • Metalinės detalės. Užtrauktukas, sagos ir kiti elementai turėtų būti pagaminti iš metalo (vario, aliuminiu, nikelio ar žalvario). Metalinės detalės yra ilgaamžiškesnės ir geriau atrodo ant džinso. Rekomenduojama patikrinti, ar metalinės detalės yra kokybiškos, be defektų, užtrauktukas gerai laiko, kad, pradėjus nešioti šiuos džinsus, netektų atsidurti nepatogiose situacijose.
 
  • Diržo kilpos. Paprastai yra 5 diržo kilpos, reikalingos, kad diržas tikrai pakankamai prilaikytų kelnes. Kai kurie džinsų gamintojai prideda dar dvi papildomas diržo kilpas. Jeigu yra mažiau nei 5 kilpos, geriau nepirkti šio džinsų modelio: diržas idealiai nepriglus prie audinio ir nebus patogu. Be to, kilpos turėtų būti lygiagrečios viena kitai.
 
  • Kišenių dydis. Užpakalinės kišenės turėtų būti proporcingos klubų dydžiui, antraip jos sugadins kūno įvaizdį. Jeigu klubai gana platūs, nepirkite džinsų su mažomis kišenėmis, nes tada klubai atrodys dar platesni. Beje, merginoms su siaurais klubais taip pat nereikėtų susigundyti džinsais su didelėmis kišenėmis, nes šiuo atveju jos sukurs iliuziją, kad klubai yra dar siauresni.
 
  • Atstumas tarp kišenių. Jeigu atstumas tarp kišenių užpakalinėje dalyje yra labai didelis, tada sėdmenis vizualiai atrodo didesni nei yra. Jeigu atstumas tarp kišenių mažas, tada sėdmenys ir klubai atrodo siauresni. Jeigu nenorite nė vienos iš šių iliuzijų, rinkitės džinsus su vidutiniu atstumu tarp kišenių.
 
  • Etiketė. Ji gali būti pagaminta iš odos arba austinės medžiagos. Siuvinėti ir reljefiniai raštai yra dar vienas geros kokybės džinsų simbolis, o šiose etiketėse gali būti pateikiama informacija apie džinsus. Verta atkreipti dėmesį į tai, kaip gerai ir tvirtai etiketė prisiūta prie džinsų. Jeigu siūlė atrodo prasta, verta paieškoti kitokio modelio.
 
  • Atstumas nuo žemiausios siūlės ir kelnių prarėžo. Džinsai aukštu liemeniu paprastai turi didesnį atstumą nuo žemiausios siūlės iki kelnių prarėžo. Šis atstumas gali vizualiai pakeisti kūno proporcijas, todėl apatinė kūno dalis atrodys ilgesnė. Norint išvengti šios optinės iliuzijos, rekomenduojama rinktis džinsus su vidutiniu atstumu nuo paskutinės siūlės po užtrauktuku iki kelnių prarėžo.
 
  • Vidinės etiketės spalva. Etiketė vidinėje džinsų dalyje turėtų būti baltos spalvos. Jeigu ji raudona, žalia ar kitos spalvos, tuomet jūsų nauji džinsai po skalbimo gali prarasti pradinę spalvą.
 
  • Diržas. Jis gali būti išlenktas arba tiesus. Lenktas diržas yra šiek tiek aukštesnis nugaros dalyje negu priekinėje dalyje. Dėl tokios konstrukcijos diržas geriau prisitaiko prie liemens.
 
  • Spalva. Šiandien parduotuvėse galima rasti visų įmanomų spalvų džinsų. Nuėjus į parduotuvę, pagalvokite, kodėl jums reikia naujų džinsų. Jeigu norite modelio, tinkamo tiek į darbą, tiek į vakarėlį, rinkitės tamsesnės spalvos džinsus. Pasak stilistų, tokie džinsai atrodo elegantiškesni ir labiau primena klasikines kelnes. Jeigu reikia džinsų kasdienai, rekomenduojama rinktis mėlynų atspalvių džinsus.
 
  • Glamžymasis. Dizaineriai dažnai dekoruoja džinsus, naudodami medžiogos glamžymo arba blukinimo technikas, ypač kirkšnių ir kelių srityse. Nenorint atkreipti dėmesio į šias vietas, geriau rinktis džinsus, kurie minėtose vietose neturėtų raukšlių ar nebūtų išblukę.