Nėra vienodų santykių. Tai, kas tinka vieniems, gali visiškai netikti kitiems. Daugelis žmonių svajoja sukurti tokius santykius, kuriuose abu partneriai būtų lygiaverčiai. Tačiau tai – ne vienintelis galimas ir teisingas scenarijus. Stiprios ir energingos moterys neretai nori užimti dominuojančią poziciją ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniuose santykiuose.

 

"poros santykiai"

Santykiai, kuriuose dominuoja moteris – tai tokie, kai moteris prisiima atsakomybę už daugelį dalykų. Net ir tokie santykiai gali būti skirstomi į keturias mažesnes kategorijas, priklausomai nuo to, kaip stipriai išreikšta moters savybė viską kontroliuoti. Taigi, skiriamos 4 kategorijos:

 
  • Pirmas lygis. Žemo lygio moteriška kontrolė.
  • Antras lygis. Vidutinio lygio moteriška kontrolė.
  • Trečias lygis. Aukštesnio nei vidutinio lygio moteriška kontrolė.
  • Ketvirtas lygis. Labai aukšto lygio moteriška kontrolė.
 

Pirmame lygyje moteriška kontrolė santykiuose pasireiškia pačia švelniausia forma. Moteris priima didžiąją dalį sprendimų ir mažiau nei kituose lygiuose kontroliuoja savo antrąją pusę. Dažniausiai tokie santykiai susiklosto, kai moteris yra iš prigimties linkusi vadovauti ir prisiimti didesnę atsakomybę. Tokias moteris paprastai ir traukia nuolankesni vyrai, kuriems nešti sunkią atsakomybės naštą patiems yra per sunku. Tokie santykiai šiems žmonėms yra patys natūraliausi, nes kiekvienas iš jų daro tai, ką jie geriausiai moka ir labiausiai mėgsta.

 

Antrame lygyje moteriška kontrolė šiek tiek pažengia į priekį. Šiuose santykiuose pora neretai iš anksto aptaria savo būsimus vaidmenis ir atsakomybes. Vyras ima norėti, kad jo gyvenimo moteris būtų dar reiklesnė ir dar labiau dominuojanti, viską kontroliuojanti. Vyras net pradeda tikėtis, kad moteris vyrą kaip nors nubaus, jei jis ją nuvils. Šiame lygyje nustatomos santykių taisyklės. Antroji pusė stengsis paskatins moterį eiti dar toliau. Tačiau tik nuo jos pačios priklauso, ar ji tam ryšis, ar ne.

 

Trečiame lygyje labai retai, kas nors daroma visiškai laisva valia. Kitaip nei antrajame lygmenyje, kur moters dominavimas vyksta kaip eksperimentas, vienas kito ribų patikrinimas, čia santykiai įgauna daugeliui sunkiai suprantamus atspalvius. Santykiai tarp moters ir vyro vis labiau pradeda priminti į valdovės ir vergo. Moteris pradeda dar labiau kontroliuoti vyrą, nurodo jam, kur ir kada jis gali eiti, su kuo gali kalbėti, kokiais drabužiai gali rengtis, ką gali valgyti, ką gali šnekėti ir kada gali šnekėti. Ji pradeda kontroliuoti antrosios pusės pinigus ir nusprendžia, kur jie eis kartu, kaip pora. Vyras praktiškai netenka balso teisės, bet tai yra būtent tai, ko jis ir trokšta iš tokių santykių. Tokiuose santykiuose nebeeksperimentuojama, jų elgesys gali būti numanomas pagal formalų susitarimą.

 

Ketvirtame lygyje santykiai yra patys intensyviausi ir neretai peržengia visas įmanomas ribas. Moteris prisiima visišką atsakomybę ir kontrolę už vyrą. Dažniausiai tokios moterys mėgaujasi sadomazochistiniais sekso žaidimais ir ieško vyrų, su kuriais galėtų elgtis kaip su gyvūnais arba vergais. Vyrai tokių moterų ieško, nes trokšta būti visiškai kontroliuojami. Pašaliniams tokius santykius gali būti sunku suprasti, nors jie yra sudaromi savo noru.

 

9 priežastys, kodėl moterys pradeda vadovauti santykiams:

 
  • Žinojimas apie viską. Tokiuose santykiuose moterys žino viską, kas vyksta. Ne tik tai, kada iškeps pyragas, bet ir tai, kas griaužia antrąją pusę. Jos laiko visus keturis namų kampus ir geba išlaviruoti iš sudėtingiausių situacijų.
 
  • Gebėjimas vienu metu atlikti keletą darbų. Daugelis moterų sugeba suderinti darbą visu etatu, pasirūpinti vaikais, palaikyti tvarką namuose ir būti aistringos meilužės miegamajame. Vyrai neretai sugeba gerai atlikti tik vieną darbą. Tačiau kam atlikti vieną, jeigu galima padaryti viską?
 
  • Gebėjimas visada išlikti organizuotoms ir produktyvioms. Dažna moteris gali padaryti viską tiek darbe, tiek namuose. Joms neretai geriau sekasi suplanuoti atostogas, keliones, jubiliejus ir kitas šventes.
 
  • Moterys nebijo paprašyti pagalbos. Vyrams dažniausiai būna principo reikalas viską atlikti patiems. Prašyti pagalbos jiems gali būti gėda ir nevyriška. Moterys paprastai tokių principų neturi, todėl joms dažniausiai išeina greičiau išspręsti problemas.
 
  • Geresnis bendravimas. Santykiuose, kuriuose vadovauja moterys, dažniausiai įvyksta mažiau nesusikalbėjimų ir nesusipratimų. Taip yra dėlto, kad moterų komunikaciniai gebėjimai paprastai būna labiau išlavinti.
 
  • Nėra nieko paslėpta „tarp eilučių“. Viskas sakoma aiškiai ir be užuolankų.
 
  • Lygybė. Moteris gali vadovauti santykiams, net jei vyras uždirba daugiau. Tai padeda atkurti pusiausvyrą santykiuose ir abiems jaustis lygiaverčiais partneriais.
 
  • Mažesnė įtampa. Kai moterys vadovauja santykiams, jos daro mažesnį spaudimą vyrams. Taigi, santykiuose būna mažiau įtampos.
 
  • Geresnis seksualinis gyvenimas. Dominuojančią padėtį užimanti moteris moka gauti iš sekso visko, ko ji nori. Tad ar reikia stebėtis, kad tokie lytiniai santykiai kelia daugiau pasitenkinimo?