Nemaloni tiesa apie sumuštinius, skrudintas bulvytes ir kitą greitą maistą žinoma daugeliui, tačiau niekas į ją nekreipia dėmesio. Bent taip atrodo, nes jo populiarumas nemažėja. Greito maisto restoranuose parduodamų sumuštinių bandelėse nėra nieko vertingo, tik genetiškai modifikuoti produktai, o bulvyčių gaminimo technologija lemia, kad jose esantys riebalai iš karto eina į kūną. O juk kartais valgoma ir tai, ir tai! Štai 9 priežastys, kurios kitą kartą galbūt padės pasakyti tvirtą „ne“ greitam maistui.

 

"greitmaistis"

9 priežastys atsisakyti greito maisto:

 
  • Tai nėra pigu. Tikriausiai daugelis sutiks, kad komplekto kainos užkandinėse yra stipriai iškeltos. Papietauti jose – ne ką pigiau negu užsisakyti verslo pietus lėto maisto restoranuose ir valgyklose. Jeigu taip maitinamasi kiekvieną dieną, susidaro gan nemaža išleidžiamų pinigų suma.
 
  • Tai ne toks ir greitas maistas. Maitinatės greitu maistu, nes tai sutaupo laiko? Tai netiesa, nes paprastai reikia laukti eilėje bent 5 – 10 minučių, kol pristatomas užsakymas. Kartais gali tekti laukti, kol atsilaisvins staliukas. Galiausiai suprantate, kad užkandinėje praleidote pusvalandį, o per tiek laiko (ar net trumpiau) galima pasiruošti ir sveikų užkandžių namie.
 
  • Greitame maiste yra per daug druskos. Valgomosios druskos rekomenduojama vartoti labai saikingai, nes dideli jos kiekiai kenkia inkstams ir širdžiai. Greitame maiste yra daug kalorijų, riebalų, cukraus ir druskos. Todėl, pavyzdžiui, suvalgius salotų, mėsainio, bulvyčių ir kokteilio komplektą, gaunama apie pusę maksimaliai saugios dienos druskos normos. O jeigu dar užsisakoma ko nors papildomai – rekomenduojama riba peržengiama.
 
  • Greitame maiste yra per daug angliavandenių. Paprastieji angliavandeniai, patekę į kūną, iš karto paverčiami į riebalus. Jeigu nenorite turėti problemų dėl antsvorio, atsisakykite cukraus, medaus, alkoholio ir riebių padažų (kečupo ir majonezo). Beje, greitas maistas skatina celiulito susidarymą.
 
  • Niekada nežinosite, ko tiksliai į juos dedama. Nors viešojo maitinimo įstaigos teigia, kad atitinka visus maisto ir higienos reikalavimus, tačiau ar tikrai tuo tikime? Tuo labiau, kad vis pasigirsta apie atvejus pasaulyje, kai į mėsainius dedama arkliena, į picas patenka kūno išskyrų ir genetiškai modifikuotų organizmų.
 
  • Greitame maiste yra daug konservantų. Greitame maiste itin gausu tešlos kildymo priemonių konservantų, kitų maisto priedų ir skonio stipriklių. Greitas maistas sutrikdo normalią medžiagų apykaitą, todėl nusilpsta plaukai, pradeda lūžinėti nagai, atsiranda odos problemų ir nusilpsta imuninė sistema. Ar dar norisi užkąsti ko nors iš greito maisto užkandinių?
 
  • Greitas maistas gali sukelti anoreksiją. Taip pat astmą, egzemą ir įvairių alerginių reakcijų. Kaip greitas maistas sukelia anoreksiją? Iš pradžių maitinamasi greitu maistu, jo norisi vis daugiau ir daugiau, o tai ilgainiui gali sukelti hormonų veiklos sutrikimus, depresiją, maisto atmetimo reakciją. Į didžiausios rizikos grupę patenka jauni žmonės, ypač gležnos merginos ir nesportiški vaikinai.
 
  • Greitas maistas turėti neigiamą poveikį intelektui. Australijos mokslininkai pastebėjo, kad tų paauglių, kurie turėjo silpnybę greitam maistui, intelektas palaipsniui silpnėjo. Ilgainiui gali atsirasti reakcijos, mokymosi, atminties ir dėmesio sutelkimo sutrikimų. Subalansuota mityba turi teigiamą poveikį paauglių organizmui.
 
  • Greito maisto galima pasigaminti namuose. „Fri bulvytes“ galima pakeisti keptomis bulvėmis, mėsainius, dešrainius, tortilijas ir net traškius vištienos sparnelius nesudėtinga pasigaminti namuose. Nors net namuose gamintas toks maistas nėra labai sveikas, tačiau bent jau nekils abejonių dėl naudojamų produktų, higienos ir gaminimo būdo. Be to, savo namų virtuvėje paprastai būna jaukiau negu miesto užkandinėje.