Keliavimas su kitu žmogumi, ar tai būtų antroji pusė, ar draugas, gali daug išmokyti. Net jeigu kasdieniame gyvenime jūs esate labai suderinami, tai nereiškia, kad jums būtina keliauti kartu. Leisdamiesi į kelionę, visi nori, kad ji pateisintų jų lūkesčius ir liktų atmintyje kaip malonus prisiminimas. Kiekvienas žmogus į kelionę vyksta, turėdamas savo viziją, kokia ji turėtų būti. O jeigu keliaujama su žmogumi, kurio vizija neatitinka su jūsų, labai greitai gali kilti nesklandumų, konfliktų ir kelionė bus sugadinta. Prieš pasirinkdami kelionių partnerį, užduokite sau 9 klausimus. Kai žinosite atsakymus, didesnė tikimybė, kad pasirinksite teisingai ir jūsų kelionės netemdys jokie pilki debesys.

 

9 klausimai, kuriuos reikia išsiaiškinti prieš keliaujant kartu:

 

"kelionės"

  • Koks yra jūsų kelionės tikslas? Labai svarbu, kad žmonės, vykstantys į kelionę, turėtų panašius tikslus. Ar jūs tikitės, kad kiekvieną rytą kelsitės anksti ir esate numatę aplankyti daug kultūrinių objektų bei kitų įdomių veiklų? O galbūt norite daugiau laiko skirti miegui, atsipalaidavimui ir pailsėjimui nuo įprasto gyvenimo šurmulio bei rutinos? Ar norite sėdėti paplūdimyje, skaityti ir degintis, ar vaikščioti po įdomias vietas ir, tarkime, išmokti plaukti banglente?
 
  • Ar skirsite pirmenybę naktiniam gyvenimui? Vienas iš jūsų yra vyturys, o kitas – pelėda? Išsiaiškinkite tai prieš kelionę. Taip galėsite suderinti savo tvarkaraščius arba iš anksto paieškosite kompromisų.
 
  • Ką rinksitės: keliones su gidu ar keliavimą vieniems? Kai kuriems žmonėms labiau patinka pasisamdyti gidą, kuris aprodytų žymias vietas, miestą ir apylinkes. Tačiau kitiems toks keliavimo būdas nėra priimtinas – istoriją jie gali pasiskaityti ir patiems jiems patogiu laiku. Galbūt vienas iš jūsų gali tapti gidu kitam arba galima ieškoti kompromisų, kurias vietas geriau aplankyti su gidu, o kurias – vieniems.
 
  • Ką jūs manote apie spontanišką veiklą ir netikėtus sprendimus keliaujant? Ar jums labiau patiktų, jei kiekviena kelionės diena būtų kruopščiai suplanuota, ar tada, jei kelionėje būtų palikta daug erdvės improvizacijai ir spontaniškiems sprendimams? Visada įmanoma suderinti abu dalykus, tačiau reikia kalbėti, ieškoti geriausių sprendimo būdų, dar prieš išvykstant į kelionę.
 
  • Kaip jūs elgiatės stresinėse situacijose? Kelionės dažnai kyla stresinių situacijų, kurias sukelia nuovargis, kalbos barjeras, kultūrinis šokas, ilgos eilės, įvažiuojant į kitą šalį, varginanti organizmo reakcija, perskridus kelias laiko juostas ir panašiai. Kad ir kaip gerai būtumėte viską apgalvoję, vis tiek garantuotai įvyks kažkas nemalonaus ir netikėto. Ar galėsite viską kartu ištverti ir toliau tęsti kelionę?
 
  • Kaip labai jums svarbūs patogumai? Šis klausimas apima ir keliavimą su mažesniu nei įprastai biudžetu, ir galimybes išbandyti naujus dalykus. Jeigu vykstate į šalį, kurios kalba nekalbate, ar gerai jausitės, naudodamiesi viešuoju transportu? Ar tikitės apsistoti prabangiame viešbutyje, ar jums tinka nakvynė ir ekonominiuose svečių namuose?
 
  • Ką valgysite kelionės metu? Ar esate pasiruošę išbandyti netikėtus maisto derinius ir egzotinę virtuvę? Keliaudami turėsite valgyti ir tai gali tapti viena smagiausių kelionės dalių. Kai kurie žmonės turi tvirtą nuomonę, kad apsilankius svetimame krašte reikia maitintis taip pat, kaip vietiniai, ir išbandyti neįprastus valgius. Kiti nelinkę keisti savo mitybos įpročių ir labiau nori valgyti tai, ką jie yra įpratę. Kuris iš šių žmonių esate jūs?
 
  • Ar jūs nieko prieš praleisti šiek tiek laiko atskirai? Jeigu kelionė bus ilgesnė, galbūt jūs norėsite, kažkiek laiko praleisti atskirai. Galbūt norėsite tam tikromis dienomis užsiimti kitokia veikla. Ar tai jums tinka?
 
  • Kokios yra jūsų stiprybės ir silpnybės? Nuo to priklauso jūsų kelionės sėkmė ir geri įspūdžiai, grįžus namo. Galbūt vienas iš jūsų turi geresnius organizacinius įgūdžius ir gali pasirūpinti traukinių ir lėktuvų bilietais, o kitas geriau orientuojasi naujoje aplinkoje ir žemėlapiuose. Geriausias kelionių bičiulis yra tas, kuris turi tai, ko neturite jūs ir atvirkščiai.
 

Kai rasite žmogų, su kuriuo požiūris į keliavimą sutaps daugeliu klausimu, galėsite būti garantuoti, kad namo parsivešite begalę gerų įspūdžių ir prisiminimų, o kelionėje patirsite daug smagių nuotykių!