Pirmi trys dalykai, kurie ateina į galvą, išgirdus kalbant apie rastafarizmą: dredai, regis ir atsipalaidavę žmonės. Iš esmės tokie, kaip legendinis Jamaikos muzikantas Bobas Marley (1945 – 1981). Daugelis net nesusimąsto, kad rastafarizmas – tai filosofija, kuri remiasi Biblija. Šiuo tikėjimu neretai dangstosi narkomanai, norėdami pateisinti savo priklausomybę. Tačiau tikrųjų rastamanų gyvenimo būdo ir įsitikinimų jie neatitinka.

 

"rastamanas"

  • Ne visi rastamanai rūko žolę. Visuomenės pasąmonėje gajus stereotipas, kad rastamanai vartoja narkotines medžiagas, lėmė, kad šis tikėjimas nėra vertinamas rimtai. Žolės rūkymas nėra šios religijos kertinis akmuo. Kai kurie rastamanai apskritai nusprendžia nerūkyti.
 
  • Tiki, kad Etiopijos imperatorius Hailė Selasijė I (Haile Selassie) yra  antroji Jėzaus Kristaus reinkarnacija. XX amžiaus pradžioje Marcusas Garvey išpranašavo, kad netrukus iš Afrikos ateis naujas, juodaodis karalius ir tas žmogus bus mesijas. Netrukus po to, Etiopijoje buvo karūnuotas naujas karalius ir jo vardas buvo Hailė Selasijė I. Rastamanai tai priėmė kaip ženklą, kad pranašystė pildosi ir šis žmogus – tai antrą kartą į Žemę nusileidęs Jėzus. Jų įsitikinimą dar labiau sustiprino tai, kad Hailė Selasijė I yra giminystės ryšiais susijęs su karaliumi Saliamonu ir Šebos karaliene. Tačiau pats Etiopijos karalius niekada nėra viešai prisipažinęs, kad yra Jėzaus reinkarnacija.
 
  • Šventa ir sveika „Ital“ mityba. Žodis „ital“ verčiamas kaip „gyvybiškai svarbus“. Daugelis žmonių „Ital“ mitybą painioja su vegetarizmu arba veganizmu. Tačiau tai yra atskira mitybos kryptis, būdinga tik rastamanams. Jie nevalgo jokio maisto, kurie sukelia slogias mintis. Tai yra perdirbti maisto produktai, raudona mėsa (tiki, kad ji pūva organizme). Tačiau daugelis valgo žuvį, nes ji Biblijoje aprašyta kaip tinkamas maistas. Kai kurie atsisako ir žuvies bei pieno produktų ir maitinasi tik veganišku maistu. Mitybos principas – valgyti kuo natūralesnius maisto produktus, kurie padeda išsaugoti sveikatą.
 
  • Jūsų kūnas – jūsų šventovė, todėl juo reikia tinkamai rūpintis. Tai apima ne tik sveiką mitybą. Jie tiki, kad reikia auginti ilgus plaukus ir nenaudoti nieko nenatūralaus. Negalima kirpti plaukų, daryti tatuiruočių, valgyti blogą maistą. Dėl šios priežasties kai kurie rastamanai meta rūkyti, nes supranta, kad tai kenkia jų kūnui.
 
  • Tikėjimo ištakos – Jamaikoje. Taip nutiko dėlto, kad Jamaikoje buvo didžiausia juodaodžių vergų iš Afrikos populiacija. Judėjimas kilo dėl noro tapti laisviems. Todėl nereikėtų stebėtis, kad rastamanų tikėjimas atmeta vakarų visuomenės standartus ir struktūrą. Jie siekė išsaugoti savo kultūrą ir grįžti prie savo šaknų.
 
  • Rojus yra Afrikoje. Daugelio rastamanų tikslas yra kada nors gyvenime sugrįžti į Afriką. Jie nori sukurti kitokią, gražesnę ir geresnę Afriką, išsaugoti unikalią kultūrą ir tradicijas, kurias bandė sunaikinti baltieji, paversdami juos vergais ir ištremdami jų protėvius iš gimtųjų žemių.
 
  • Unikalus jamaikiečių dialektas. Jamaikos kreolų dialektas susidarė iš anglų ir afrikiečių kalbų mišinio. Rastamanai išskirtinį dialektą vadina „Lyaric“ kalba ir naudoja, skleisti savo filosofiją. Jie kitaip vartoja įvardžius: sako aš vietoj „mano“, „tu“ ir kitų įvardžių. Rastamanai taip kalba, norėdami išreikšti savo ryšį su visa žmonija. Taip pat jie stengiasi kalboje naudoti kuo daugiau pozityvių posakių
 
  • Balandžio 21 d. (angl. „Grounation Day“) – didžioji metų šventė, skirta paminėti 1966 metų Etiopijos imperatoriaus apsilankymą Jamaikoje.
 
  • Rastafarizmo spalvos – raudona, geltona ir žalia. Iš pradžių rastamanų spalvos buvo raudona, žalia ir juoda, kaip teigė pranašas Marcusas Garvey. Tačiau, kai vėliau jie pastebėjo, kad Etiopijos vėliava raudona, geltona ir žalia, rastamanai pakeitė pagrindines savo judėjimo spalvas.