Praeityje egzistavo griežtos etiketo taisyklės, kurių reikėjo laikytis. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje į etiketo pažeidimus žiūrima atlaidžiau, nes apskritai bendravimo taisyklės pasikeitė. Tačiau net ir dabar tam tikras elgesys išduoda tikrą damą. Be abejo, etiketo taisyklės nėra tik karalienėms ir princesėms. Tai tiesiog geros manieros, dėl kurių sulauksite daugiau kitų žmonių simpatijų.

 

moteris

 

9 etiketo taisyklės, kurias turi žinoti šiuolaikinė moteris:

 
  • Sėdinti neatsilošti. Sėdint prie stalo, reikėtų sėdėti maždaug ant kėdės vidurio ir nesiremti į atlošą. Labai svarbu, kad tarp kėdės ir nugaros liktų erdvės. Tokia sėdėjimo poza yra vadinama grafienės laikysena. Sėdėti reikia tiesiai, bet laisvai, atstumas tarp kūno ir stalo kampo turi būti lygus atstumui tarp riešo ir rankos pirštų. Jei reikia sėdint pasilenkti į priekį, tai daryti irgi tiesia nugara.
 
  • Nebijoti darbo. Tikra dama nevengia fizinio darbo. Pavyzdžiui, karo metu kunigaikštytės ir imperatorės dirbo gailestingosiomis seserimis karo lauko ligoninėse. Rusijos didžioji kunigaikštienė Elena Pavlona lankė kareivius kasdien ir net pati tvarstė žaizdas. Šiais laikais galbūt galėtumėte tiesiog padirbėti sode.
 
  • Laikyti makiažo taisyklių. Tamsių akių šešėlių ir ryškiai raudonų lūpų dažų kartu niekada nepamatysite ant tikros damos veido. Rekomenduojama ryškinti arba akis, arba lūpas. Įkvėpimo, kaip dažytis, galima pasisemti iš šių laikų karališkųjų asmenų atstovų.
 
  • Gerbti save ir savo laiką. Jeigu svečiai ateina be įspėjimo, galite sau leisti juos pasitikti su chalatu ir plaukų suktukais. Galima pasinaudoti viena gudrybe, kurią naudojo viena britų dama. Jei nekviesti svečiai pasirodydavo ant jos namų slenksčio, ji apsiaudavo batus, užsidėdavo skrybėlaitę, pagriebdavo lietsargį ir sakydavo: „Kokia laimė, kad aš ką tik grįžau namo!” arba: „Kaip gaila, kad man reikia išeiti!”.
 
  • Ant stalo nedėti išmaniojo telefono. Šiuolaikinė dama niekada nelaiko savo telefono ant stalo, kai yra tokioje viešoje vietoje kaip kavinė ar restoranas. Šiam prietaisui ji neskiria labai daug dėmesio. Be to, ji supranta, kad informacija telefone yra dalis jos privataus gyvenimo, todėl geriau jį slėpti nuo nepažįstamųjų.
 
  • Išmanyti susirašinėjimo taisykles. Nereikėtų į žinutes atsakyti iškart dėl dviejų priežasčių. Visų pirma žmogus, kuris jai rašo, turėtų žinoti, kad galbūt ji yra užsiėmusi ir negali šiuo metu atsakyti. Visų antra ji žino, kad, jeigu bus kažkas svarbaus, tas žmogus netrukus paskambins. Tačiau nereikėtų į žinutę atsakyti vėliau nei po 20 minučių.
 
  • Nelaikyti rankų ant šonų. Rankos ant klubų neatrodo labai elegantiškai, nors kartais būna situacijų, kai nėra kur dėti rankų. Tokiu atveju geriau rankas laikyti priekyje.
 
  • Žodžius, skirtus išreikšti dėkingumui, naudoti saikingai. Jei dažnai kartosite tokius žodžius kaip ačiū, dėkui, prašau, atsiprašau, atrodysite šiek tiek apgailėtinai. Atrodys, kad labai bandote kažkam įtikti, meilikaujate. Geriau padėkoti ar atsiprašyti vieną kartą.
 
  • Neatsisukti, jei žmogus tavęs nešaukia vardu. Gerų manierų moteris niekada neatsisuks, jei kažkas gatvėje pašauks ją tiesiog taip: „Ei, tu!”. Toks kreipinys yra vulgarus, todėl nėra jokio reikalo į jį reaguoti. Neutralus dialogas gatvėje turėtų prasidėti žodžiais „atsiprašau”, „atleiskite”.