8 dalykai, kuriuos reikėtų padaryti prieš santuoką
2018-03-16 10:22Stiprus pagrindas santuokai arba ilgalaikiams santykiams su įsipareigojimams nesukuriamas akimirksniu. Tačiau bendros patirtys padeda labiau suprasti vienas kitą. Kuo daugiau jų, tuo santykiai greičiausiai bus tvirtesni, nes išmokys svarbių dalykų apie santykius, meilę ir tai, kas iš tikrųjų yra svarbu.
8 dalykai, kuriuos reikėtų padaryti prieš santuoką:
- Išvykti į ilgą kelionę. Tai gali būti kelionė aplink Lietuvą arba kelių savaičių išvyka su kuprinėmis ant pečių į Pietryčių Aziją. Iš tikrųjų ne taip svarbu, kur keliaujama, nes svarbiausia pati kelionė, per kurią pamatysite, ar galite pasitikėti savo partneriu visiškai naujoje situacijoje. Kaip jie reaguoja į nesklandumus keliaujant? Ar geba išlikti pozityvūs, ar yra pesimistiški, paniurę ir nepatikimi. Bendra kelionė gali būti lyg lakmuso popierėlis, skirtas patikrinti santykius.
- Sėkmingai išspręsti konfliktą. Ar gebate diskutuoti pagarbiai? Ar mokate bendrauti ir bendradarbiauti, nešaukdami, nepuldami, nekaltindami, nesigindami, jeigu iš karto negaunate to, ko norite? Ar mokate, pajutę besikaupiantį pyktį ir agresiją, atsitraukti, nusiraminti ir tik tada vėl tęsti diskusiją? Tai, kaip pora sprendžia konfliktus, daug pasako apie bendrą ateitį, nes net sėkmingiausiose santuokose neišvengiamai kyla ginčų ir nuomonių nesutapimų.
- Iš širdies pakalbėti apie vaikystę ir šeimos istorijas. Labai svarbu suprasti, kas yra jūsų partneris ir kuo jis tiki. Verta skirti pakankamai laiko, išklausyti antrosios pusės istoriją, sužinoti apie jo šeimą, kas jiems patinka ir ko jie negali pakęsti. Ar jie atviri ar uždari? Ar tėvai jiems svarbiau negu jų pačių santuoka? Ką jie vertina ir kuo tiki? Kuo labiau suprasite vienas kitą, tuo tvirtesnę santuoką pavyks sukurti.
- Sudaryti bendrą biudžetą ir jo laikytis. Finansai yra pagrindinė poros konfliktų priežastis. Prieš įsipareigodami reikėtų įsitikinti, kad būsimas partneris geba laikytis biudžeto plano ir moka taupyti. Pradėti galima nuo mažesnių sumų, pavyzdžiui, nuo nedidelio biudžeto arba susitarimo, kiek pinigų galite išleisti per savaitgalį ir pabandyti neviršyti tos sumos.
- Kartu išgyventi sunkų gyvenimą etapą (darbo netekimą, sveikatos problemas ar kitą stresą keliantį gyvenimo įvykį). Lengva mylėti, kai viskas gerai. Tačiau tik susidūrę su sunkumais pamatome kuo iš tikrųjų grįsta mūsų meilė ar susižavėjimas. Visuose santykiuose pasitaiko sunkių etapų, kai į paviršių iškyla senos žaizdos, atsiranda problemų, baimių, kyla agresija ir nusivylimas. Po audrų ateina supratimas, kad šie santykiai yra tarsi saugus prieglobstis arba ne. Kai tampa sunku, ar atsiribojate vienas nuo kito, pabėgate, ar laikotės susikibę rankomis.
- Apsilankyti terapijoje poroms. Poroms reikia laiko suprasti, kas stiprina jų santykių dinamiką. Tikslas: sugebėti priimti ir siųsti žinutes taip, kad neprarastume pagarbos vienas kitam ir nepakenktumėte santykiams. Atrodo, kad tai paprasta, bet taip nėra: ypač, kai žmonės yra jautrūs, linkę įsižeisti, priimti viską asmeniškai.
- Pagyventi kartu. Gyvenant kartu netrukus paaiškėja, ar esate suderinami, ar galite vienas kitą toleruoti. Dalijimasis bendra erdve padeda suvokti, kas erzina ir kokie skirtumai liūdina, kokie jūsų poreikiai ir prioritetai, ir ar jie nesikerta su partnerio. Be to, gyvenant kartu išmokstama bendrauti kaip komanda, dalintis pareigomis ir atsakomybėmis. Gyventi kartu gali pasirodyti, kad yra sudėtingiau nei gyventi vienam: reikia nusistatyti ribas, turėti įgūdžių, palaikyti gerus santykius ir intymumą, kad galėtumėte kartu tobulėti ir augti.
- Įveikti seksualinio gyvenimo rutiną. Išmokti apie tai kalbėti. Natūralu, kad poros gyvenime lytinis gyvenimas suintensyvėja arba nuslūgsta. Jeigu partneris atrodo labiau kaip kambario draugas, o ne mylimasis, laikas pradėti pokalbį apie savo norus ir viltis. Kiek seksualinių kontaktų kiekvienas iš jūsų nori? Kas jums padeda pajusti intymumą ir tarpusavio ryšį? Ką ketinate daryti, kai partneris negalės mylėtis? Kokie jūsų poreikiai? Ar esate linkę eksperimentuoti? Kur jūsų ribos?