Seksas – labai jautri tema daugeliui žmonių. Malonią patirtį gali sugadinti daug smulkmenų, apie kurias dažnas pamiršta pagalvoti. Žmonėms, kenčiantiems nuo alkoholizmo, noras mylėtis gali sumažėti, pojūčiai atbukti ir kūno funkcijos susilpnėti, todėl seksas pradeda kelti nepatogius jausmus – baimę, nerimą ir nesaugumo jausmą. Blaivus seksas tampa sąmoningesnis, labiau pastebimi tiek geri, tiek ir blogi dalykai, tačiau net ir jie reikalingi, kad seksas teiktų iš tikrųjų didelį malonumą.

 

seksas

Deja, bet daug žmonių yra įpratę šiek tiek išgerti, kad labiau pasitikėtų savimi, prieš užkalbindami dominantį asmenį. Viena kita taurelė padeda labiau atsipalaiduoti, laisviau ir natūraliau flirtuoti. Tačiau viena kita taurele retai apsiribojama. Po to reikia išgerti prieš pat seksą, kad sumažėtų įtampa ir apskritai būtų galima užsiimti seksu. Tačiau seksas apsvaigus labai dažnai nėra ypač maloni patirtis, nes žmogus gali nesugebėti į viską adekvačiai reaguoti, gali nė nesuprasti, kas vyksta su jo kūnu.

 

8 dalykai, kurie pasikeičia, pradėjus mylėtis blaiviai:

 
  • Būnant blaiviam lengviau pasakyti: „Taip!“ arba „Ne!“. Taip pat kalbėti apie tai, ko norite ir ko nenorite lovoje.
 
  • Iš pradžių nepavartojus alkoholio sekso mylėtis ir kalbėtis apie seksą gali būti baisu. Tačiau verta bandyti įveikti savo vidines baimes, nes, jas įveikus, pavyks užmegzti emociškai stipresnį ryšį su partneriu negu tada, jei mylėtumėtės apsvaigę nuo alkoholio. Blaiviai mylintis gali būti didesnis iššūkis užmegzti akių kontaktą, kalbėtis po ir prieš sekso, ir net flirtuoti.
 
  • Labiau suprasite savo kūną ir pajausite didesnį malonumą. Seksas – tai daugiau nei fizinis aktas. Tai labiau dvasinė patirtis, susijungimo džiaugsmas ir supratimas, ko norite. Žmonės, atsisakę alkoholio, labiau įsiklauso į savo kūną, mėgaujasi šia akimirka, žino, ko nori ir ko reikia, kad pasiektų malonumų viršūnę.
 
  • Jūsų savigarba nebenukentės nuo to, kad sekso bus per daug arba per mažai. Nemažai žmonių, kurie linkę vartoti alkoholį prieš seksą, nerimauja, kad vieną dieną jų gyvenime sekso gali visai nebelikti. Tačiau, kai nusprendžia gyventi blaiviai, jie nustoja dėlto jaudintis: jie pradeda jausti didesnę prasmę visame, ką jie daro, įskaitant ir fizinius santykius. Seksualinių kontaktų skaičius nebedaro jokios įtakos jų savigarbos jausmui.
 
  • Mažiau apgailestavimų ir ašarų. Blaivūs žmonės visada sąmoningai supranta, su kuo, kur ir kada mylėsis ir yra atsakingi už savo veiksmus bei sprendimus. Prieš eidami į lovą jie supranta, kad tai gali būti vienos nakties nuotykis ir, jeigu tai jiems tinka, tai nekelia kitą rytą jokių negatyvių minčių. Blaiviai gyvenantys žmonės neprabunda rytą svetimoje lovoje, neprisimindami, kas vakar įvyko ir niekada nesimyli su tais, kuriems nejaučia aistros.
 
  • Iš pradžių pojūčiai gali būti net intensyvesni. Seksas, nustojus vartoti alkoholį, labai pasikeičia. Kadangi nebereikia gerti, kad turėtumėte daugiau drąsos ir labiau pasitikėti savimi, jūs būnate lovoje labiau atsipalaidavę, pojūčiai sustiprėja, gali net aplankyti stipresni orgazmai, bent iš pradžių.
 
  • Požiūris į seksą taps brandesnis. Pradėsite mylėtis kaip suaugę žmonės, kokie ir esate, o ne kaip hormonų audrų kamuojami paaugliai. Jūs leisite sau turėti erotinių fantazijų, nebebijosite apie jas kalbėti su partneriu, galėsite būti žaismingi, galėsite būti rimti, jei to norite, galėsite jaustis nusivylę, susijaudinę – kitaip tariant, patirsite visą puokštę tikrų emocijų. Seksas nebereikš to paties, kaip tada, kai buvote devyniolikos, kai išgerdavote dviese pigaus vyno butelį ir pasimylėdavote ant galinės automobilio sėdynės.
 
  • Atgausite savigarbą. Vienos nakties nuotykiai, apsvaigus nuo alkoholio, gali ilgainiui nugramzdinti ir į depresiją. Neretai į tokius nuotykius leidžiasi asmenys, kurie beviltiškai ieško meilės, bet turi itin žemą savivertę. Kai jie pradeda gyventi blaiviai, jie susigrąžina prarastą savigarbą ir tai leidžia jiems pagaliau užmegzti kokybiškus santykius.