Akivaizdūs ženklai, rodantys, kad santuoka pasmerkta žlugti – neištikimybė ir nesutaikomi skirtumai. Tačiau yra ir ne tokių aiškių požymių, kurie ilgainiui priveda prie skyrybų slenksčio. Viską girdi ir mato skyrybų advokatai, todėl jie pastebi, kas bendro tarp visų pas juos apsilankančių klientų. Štai svarbiausi ženklai, prognozuojantys santuokos pabaigą.

 

7 ženklai, prognozuojantys santuokos pabaigą:

 

skyrybos

  • Apgaudinėjimas dėl pinigų. Prieš santuoką derėtų su būsimu sutuoktiniu išsiaiškinti viską, apie turimas skolas, sąskaitas ir investicijas. Deja, taip nutinka ne visada. Labai dažnai, kai vienas sutuoktinis sužino, kad kitas prieš santuoką arba jau susituokus, bankrutavo, dingsta pasitikėjimas antrąja puse. Taip pat gali kilti problemų, jeigu kažkuris iš sutuoktinių nuslepia savo tikrąsias pajamas.
 
  • Baudimas tyla. Visi bendrauja skirtingai, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip žmogus reaguoja, kai yra nusiminęs, piktas ir nusivylęs. Baudimas tyla – tai vienas iš akivaizdžiausių ženklų, kad poroje yra bendravimo sunkumų. Baudimas tyla skatina neigiamų jausmų (pykčio, apmaudo) kaupimąsi. Mokėjimas spręsti problemas padeda išsaugoti gražius santykius.
 
  • Daug paslapčių turėjimas. Santuokoje labai svarbu būti sąžiningiems, neturėti daug paslapčių. Neretai nutinka taip, kad vienas iš sutuoktinių iš pradžių turėjęs vieną paslaptį, staiga jų jau turi dvi, tris ir t. t. Jeigu sutuoktinis staiga tapo paslaptingas (pakeitė el. bankininkystės, telefono ir kitus slaptažodžius), galima įtarti neištikimybę.
 
  • Vienas sutuoktinis yra per daug kontroliuojantis. Santykiai, kai vienas iš sutuoktinių linkęs perdėtai viską kontroliuoti, nėra linkę ilgai tęstis. Jeigu vienas sutuoktinis valdo visus šeimos pinigus, kitas gali jausti didėjantį apmaudą ir jaustis mažiau svarbus. Taip gali nutikti sutuoktiniams, iš kurių vienas uždirba visus arba didžiąją dalį pinigų, o kitas gali gauti pinigų tik su to, kuris uždirba, leidimu. Moterys tokioje santuokoje jaučiasi įkalintos ir pernelyg priklausomos. Iš jų tarsi atimama teisė pačioms priimti sprendimus, kaip ir kur leisti pinigus.
 
  • Pora beveik niekada nebūna kartu. Blogas ženklas, jei atrodo, kad su sutuoktiniu praleidžiate per mažai laiko ir (arba) jo beveik niekada nėra namuose. Jeigu sutuoktinis staiga prisiperka naujų drabužių, pradeda mesti svorį, lankytis sporto klube, itin rūpintis savo išvaizda ir daug laiko praleisti atskirai, galima įtarti slaptą romaną arba galimybę tokį užmegzti.
 
  • Įvairios priklausomybės. Net jei sutuoktiniai iš esmės yra labai suderinami, tačiau vienas arba abu turi kokių nors priklausomybių, labai didelė tikimybė, kad jų santuoka anksčiau ar vėliau subyrės. Kai kurie žmonės sąmoningai susituokė su asmenimis, kurie turėjo problemų, bet tikėjosi, kad ilgainiui jie pasikeis. Deja, santuoka nepadeda atsikratyti priklausomybių ar pagydyti psichikos sutrikimų. Labai dažnai priklausomas žmogus turi likti vienas, kad panorėtų keistis ir pradėti gyventi kitaip.
 
  • Nutolimas. Normalu, kad santuokoje būna nuosmukių ir pakilimų. Bėgant laikui, žmonės keičiasi, mokosi ir tobulėja. Kartais sutuoktiniai pasiekia tašką, kai jie pasuka visiškai skirtingomis kryptimis ir tarp jų nebelieka nieko bendro. Tokias poras lengva atpažinti restoranuose, nes jos sėdi ir valgo tyloje.