Yra porų, kurios tvirtai žinojo, kad rado tą vienintelį, kai pirmą kartą susidūrė jų akys. Ir yra visos kitos poros, kurioms reikia laiko pažinti ir suprasti vienas kitą. Net jeigu jie tikrai nori bendros ateities kartu, jie nėra 100 % tikri, kad tai tikrai tas žmogus. Galbūt tai padėtų išsiaiškinti trumpa pertrauka. Ne visada – tai yra nuosprendis santykiams. Santykių pradžioje padaryti pertrauką gali net būti naudinga. Per mėnesį jausmai gali dar labiau suliepsnoti, nes smegenyse išsiskiriantis dopaminas skatins ilgesį ir nostalgiją. Tačiau nusprendus santykiuose padaryti pertrauką reikėtų nepamiršti nustatyti ribas ir taisykles. Priešingu atveju santykiai gali pradėti priminti muilo operą – tai skiriamasi, tai taikomasi.

 

santykiai

7 ženklai, kad santykiuose reikia pertraukos:

 
  • Partnerius tapo labai lengva jus suerzinti (susierzinate dažniau nei paprastai). Nenuostabu, kad daug laiko praleidžiant su vienu žmogumi, galiausiai jis pradeda erzinti. Niekieno kaltė, kad kartais kantrybės taurė persipildo ir nebelieka tolerancijos tam, su kuo buvo taikstomasi anksčiau. Labai dažnai susierzinimas kyla, kai yra nepatenkintų poreikių, neišsakytų minčių, sekinančių emociškai. Tai vargina, todėl pertrauka gali pasirodyti kaip atostogos. Kartais tiesiog reikia nuo visko pailsėti.
 
  • Seksualinio gyvenimo nebuvimas. Yra daug priežasčių, kodėl poros nesimyli. Pavyzdžiui, stresas, depresija, mažas libido dėl tam tikrų vaistų vartojimo ir pan. Tačiau jeigu nei vienas iš partnerių negali tiksliai įvardyti priežasties, tai gali reikšti, kad tiesiog jie šiuo metu nėra tam nusiteikę ir reikia padaryti pertrauką. Tačiau prieš padarant pertrauką, reikėtų išsiaiškinti, kokia abiejų partnerių nuomonė apie seksą su kitais žmonėmis pertraukos metu.
 
  • Abejingumas partneriui. Svarbu suprasti skirtumą tarp nuobodulio ir abejingumo santykiuose. Nuobodulys yra erzinanti emocija, o abejingumas – tai visiškai nieko nejautimas partneriui.
 
  • Nuolatiniai ginčai dėl menkniekių. Kaip nėra namų be dūmų, taip ir nėra poros, kuri niekada nesiginčytų. Jeigu konfliktų nekyla, negatyvios emocijos kaupiasi viduje ir tik laiko klausimas, kad jos išsiverš ir sprogs lyg tiksinti bomba. Kartais pasiginčyti santykiams gali net būti naudinga, ypač jei tai daroma, laikantis tam tikrų taisyklių, tačiau nuolatinis priekabiavimas ir kaltinimas vienas kito dėl menkniekių (pavyzdžiui: „Kaip tu drįsai suvalgyti paskutinį pyragaitį?! Tu – baisus žmogus!“), rodo, kad reikia šiek tiek pabūti atskirai ir pailsėti vienam nuo kito.
 
  • Nebedomina bendri tikslai. Laimingos poros žino, kaip siekti tikslų. Poros, kurių seksualiniai santykiai yra sveiki, žino, kaip spręsti kilusias problemas (pavyzdžiui, praktikuoti susitaikymo seksą). Poros, kurioms reikia padaryti pertrauką, negalvoja apie tai, kaip pasiekti bendrą tikslą. Kam kažko siekti, jei nebematoma prasmės?
 
  • Reikia daugiau erdvės negu yra dabar. Sveiki santykiai yra tokie, kuriuose partneriai vienas kitam suteikia erdvės. Iš prigimties žmonės yra socialinės būtybės, tačiau nuolatinis buvimas (24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę) kartu gali pradėti varyti iš proto. Santykiams reikia erdvės – tai labai svarbu. Jeigu jos nepakanka arba jos apskritai nėra, metas padaryti pertrauką.
 
  • Reikia rimtai pasvarstyti apie tolimesnę santykių ateitį. Kai žmogus nori padaryti pertrauką santykiuose, tai rodo, kad jis nėra tikras dėl santykių ateities. Pertrauka gali padėti apsvarstyti situaciją, sudėlioti prioritetus ir priimti sprendimą tęsti santykius ar ryžtis galutinai išsiskirti. Daugelis bijo daryti pertrauką santykiuose, baimindamiesi, kad santykiai nutrūks. Tačiau jeigu jie nutrūks, žinosite, kad tai nenutiko be priežasties. O jeigu pavyks išsaugoti, tai irgi žinosite, kad pertrauka buvo ne veltui.