7 ženklai, kad jūsų partneris per daug savanaudiškas
2016-06-16 15:37Ne su kiekvienu žmogumi, kuris atrodo patrauklus ir dėl kurio galbūt puoselėjate šiltus jausmus, užsimezga rimti, ilgalaikiai santykiai. Kai kuriems reikia nueiti ilgą kelią, kol išmoksta nesavanaudiškai, nuoširdžiai ir besąlygiškai mylėti kitą. Tam tikri ženklai rodo, kad žmogus, su kuriuo susitikinėjate, yra per daug savanaudiškas ilgalaikiams santykiams. Atkreipkite dėmesį į šiuos įspėjamuosius ženklus, kad neįsipainiotumėte į netinkamus santykius.
7 ženklai, rodantys, kad jūsų partneris yra per daug savanaudiškas:
- Jam labiau rūpi jūsų karjera negu jūsų asmenybė. Pirmasis ženklas, priverčiantis susimąstyti yra jeigu niekada nesijaučiate pakankamai geras savo partneriui ir jis labiau domisi tuo, ką jūs veikiate gyvenime, o ne tai, kas jūs esate. Jiems labiausiai rūpi partnerio statusas ir viskas, kas su tuo susiję: išvaizda, karjeros pasiekimai ir tai, kaip tai jiems galėtų būti naudinga. Tokių žmonių antrosios pusės dažnai skundžiasi, kad partneris jų nepastebi, negirdi, tarsi jie būtų nematomi. Tokie asmenys nemoka užmegzti stipraus emocinio ryšio ir jiems trūksta empatijos.
- Jaučiatės suvaržyti jų taisyklių. Narciziškos asmenybės iš kitų daug tikisi. Jeigu jie nepateisina jų vilčių, pradeda teisti ir smerkti. Asmenys, turintys didelį ego, pradeda kurti taisykles, kurios užtikrintų, kad kiti žmonės pateisintų jų lūkesčius. Pavyzdžiui, narciziškas vyras gali reikalauti savo merginos įspėti, kad ruošiasi kur nors išeiti prieš 24 valandas, nors pats to daryti nesivargina ir leidžia sau būti spontanišku. Santykiai, kuriuose nėra lygybės, kelia apmaudą, pyktį, o tai neturi nieko bendro su tikra, pagarbia ir nuoširdžia meile.
- Kalbėdamas partneris dažniau pabrėžia „aš“, o ne „mes“. Jūsų partneriui turėtų būti svarbi jūsų nuomonė. Svarbiausius sprendimus derėtų priimti dviese. Geram partneriui jūsų laimė turėtų rūpėti taip pat kaip ir jo paties. Jeigu jis nesivargina pagalvoti apie tai, kas jums patinka, tai reiškia, kad jūsų laimė jam nėra prioritetas. Ilgainiui tai gali sukelti nepasitenkinimą, susilpninti tarpusavio ryšį ir santykiai gali nutrūkti.
- Jis trukdo jų sėkmei. Narciziška asmenybė gali dalytis aplinkinių dėmesiu, bet iki tam tikros ribos. Tada, kai jūsų sėkmė taps didesnė negu jo, prasidės problemos santykiuose. Prieš svarbų interviu ar kitą įvykį, antroji pusė gali pradėti specialiai trukdyti, reikalauti dėmesio sau ir stengtis atitraukti nuo tikslo, kad nepavyktų sėkmingai pasirodyti ir pasiekti geriausių rezultatų.
- Jis niekada nesiteirauja: „Kaip praėjo tavo diena?“. Grįžti namo ir turėti kam papasakoti apie praėjusią dieną darbe yra vienas iš mažų gyvenimo džiaugsmų. Kiekvienas žmogus nusipelno tokio partnerio, kuris ne tik paklausia: „Kaip tavo diena, brangioji(-usis)?“, bet ir atidžiai išklauso atsakymo, nors 90 % jo sudaro skundai. Sunku patikėti, kad iš tikrųjų rūpite kitam žmogui, jei jis visada kalba tik apie save. Vienpusiškas kalbėjimas slegia ir verčia jaustis nelaimingiems santykiuose.
- Dažnai pasitaiko tokia situacija, kai pradedate ką nors pasakoti, partneris jus pertraukia ir pradeda kalbėti apie save, savo rūpesčius ar kt. Jeigu jūs su juo nesutinkate, partneris labiau stengiasi apginti savo nuomonę, o ne pamėginti suprasti kitokį požiūrį. Žmogus jaučiasi mylimas, kai jaučiasi išgirstas ir išklausytas.
- Turite maldauti partnerio, kad jis padarytų tai, ką turi padaryti. Sveikuose santykiuose labai svarbu ieškoti kompromisų. Reikėtų sunerimti, jeigu jūsų partneriui nerūpi jūsų nuomonė, vengia atsakomybės arba apsimeta, kad nesupranta atsakymo „ne“. Nereikėtų maldauti, priekabiauti ar traukti per dantį partnerio, kad jis ką nors padarytų, ar tai būtų atostogų vieta, į kurią norėtumėte nuvykti, ar restoranas, kuriame norėtumėte pavakarieniauti. Jūsų poreikiai ir norai yra tokie pat svarbūs, kaip ir jūsų partnerio, ir jeigu jie niekada nėra patenkinami, ilgainiui susikaupęs apmaudas gali pakenkti santykiams.