7 priežastys, kodėl naktį namie girdisi keisti garsai
2021-03-09 08:06Įsivaizduokite, kad miegate ir staiga pabundate dėl neįprasto triukšmo, sklindančio iš jūsų namų vidaus. Jūsų mintys iš karto pereina prie blogiausio scenarijaus ir padaro prielaidą, kad kažkas įėjo į jūsų namus arba dar tik mėgina įsilaužti. Tačiau, prieš panikuodami, turėtumėte pabandyti rasti logišką keistų garsų paaiškinimą. Iš tiesų keisti garsai gali sklisti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Štai kelios tokios priežastys, kurios galbūt padės nusiraminti naktį.
7 priežastys, kodėl naktį namie girdisi keisti garsai:
- Medis, metalas ir betonas plečiasi dėl temperatūros pokyčių. Jūsų namuose naktį temperatūra labai keičiasi, palyginti su šviesiąja paros dalimi. Drėgmės lygis keičiasi, o mediena, metalas ir betonas į tą pokytį reaguoja plėsdamiesi. Pavyzdžiui, jei medinis paviršius dieną būna šiltas, bet naktį atvėsta, natūralu, kad jis bus paveiktas temperatūros skirtumų. Štai kodėl jis naktį gali skleisti neįprastus garsus, kurių pakanka, kad vėlyvą naktį kone ištiktų širdies smūgis, rašo brightside.me.
- Gali reikėti netrukus taisyti vandens vamzdžius. Yra keletas skirtingų garsų, kuriuos jūsų vamzdžiai gali skleisti dieną, o ypač naktį. Tai gali skambėti kaip trankymasis, švilpimas ar net dūzgimas, tačiau problemą kelia ne vaiduoklis. Jums gali prasidėti panikos priepuolis dėl vandens tekėjimo ar nutekėjimo problemų. Be to, daugelis namų dažnai susiduria su atsilaisvinusių vamzdžių problema, dėl kurių kriauklėje laša vanduo. Tokiu atveju juos reikia šiek tiek labiau pritvirtinti.
- Naujo naujo garsai. Jeigu ką tik atsikraustėte į visiškai naują namą ir jis kiekvieną vakarą girgžda ir daužosi, nesijaudinkite. Visi šie triukšmai yra tik pastato reakcija į temperatūros pokyčius. Taip yra todėl, kad nauji namai vis dar yra labai drėgni nuo visų medžiagų, kurios buvo naudojamos jiems pastatyti. Taigi, kai jie pradeda džiūti, jie plečiasi, todėl gali būti labai triukšmingi.
- Varžtai, įsukti į medines grindis, atsilaisvino. Jeigu jūsų laiptai per daug girgžda ir kiekvieną kartą, kai kas nors kyla aukštyn ar leidžiasi žemyn, manote, kad kažkas įsibrovė į namus, turite patikrinti varžtus grindyse. Gali būti, kad bus atsisukę laiptelius prilaikantys varžtai. Be jų priveržimo turėtumėte pagalvoti apie papildomų varžtų įsukimą, kad būtų užtikrintas didesnis saugumas. Dantyti varžtai tikriausiai bus geriausias pasirinkimas, norint išlaikyti laiptus vietoje ir atsikratyti bet kokio girgždėjimo.
- Sienose gali gyventi pelės. Pelės turi galimybę dauginti dideliais kiekiais, o tam idealiai tinka jūsų namo sienos. Jei pastebėjote mažų skylučių ant grindjuosčių ar sienų, tikriausiai pelių namuose yra daugybė. Reikėtų pabandyti griaužikus išvilioti su maistu iš jų slėptuvės. Reikia rasti vietas, kuriuose pelės paliko savo išmatas ir ten padėti spąstus su sūriu ar žemės riešutų sviestu. Kai pasijus alkanos, pelės išlįs ir suės padėtą masalą.
- Stogo latakais gali naudotis kenkėjai, norėdami patekti į namus. Tokie kenkėjai kaip pelės gali užblokuoti latakus ir aplieti kiemą vandeniu. Jie taip pat gali naudoti latakus kaip slėptuvę, kol pateks į jūsų namus per stogą. Lapų krūva, kuri gali likti ant latakų, yra puiki priemonė kenkėjams pasiekti savo tikslą. Štai kodėl labai svarbu palaikyti latakus švarius, norint išvengti graužikų namuose. Kitas sprendimas būtų uždėti tinklelį prie lietvamzdžio, kad niekas negalėtų užlipti ant jūsų namo stogo.
- Jūs tiesiog žiūrėjote siaubo filmą ir dabar įsivaizduojate šiurpius dalykus. Pasak psichologų, pažiūrėjus siaubo filmą, mūsų smegenys prisipildo baimės ir kančios. Visas mūsų kūnas yra stimuliuojamas ir tikisi, kad užpuls kažkokia nematoma grėsmė. Mūsų psichinis dėmesys paaštrėja, adrenalinas pakyla ir širdis pradeda greitai daužytis. Visada pažiūrėję baisų filmą, kai apima nerimas, turėtumėte atlikti šiuos veiksmus. Priartėkite prie savo baimės ir paklauskite savęs, koks galimas hipotetinis scenarijus. Pavyzdžiui, jei bijote, kad į namus pateks žudikas, paklauskite savęs, ar tai tikrai įmanoma, ar ne.