Futbolo čempionatas šiais, 2018-aisiais, metais vyksta Rusijoje. Šios šalies politika vertinama labai prieštaringai, bet tai nėra priežastis teigti, kad ten nėra ko pamatyti. Ypač keliautojus iš viso pasaulio traukia karališkai atrodantis ir spindintis auksu Sankt Peterburgas. Sužinokite, ką verta čia pamatyti!

 

peterburgas

7 lankytinos vietos Sankt Peterburge:

 

  • Ermitažas. Rūmų aikštė Nevos upės pakrantėje tikriausiai yra pirmasis lankytinas objektas, kurį nori pamatyti turistai. Čia galima pamatyti didingą Aleksandro koloną ir pasivaikščioti nuostabiuosiuose Žiemos rūmuose, sukurtuose italų architekto Bartolomėjaus Rastrelio, kuriuose kadaise gyveno rusų imperatoriškoji šeima ir kur dabar yra įrengtas ermitažo muziejus. Čia galima apžiūrėti Jekaterinos II asmeninę kolekciją, pasigrožėti išpuoštomis ornamentais sienomis ir pokyčių salėmis, rasti įspūdingų viso pasaulio tapytojų, skulptorių ir kitų menininkų kūrinių. Ermitaže yra apie 3 milijonus ekspozicijų, kurios yra išsidėsčiusios per penkis rūmų aukštus. Norint viską pamatyti reikia nueiti 20 km!

 

  • Kraujo gelbėtojo bažnyčia. Spalvingi bažnyčių kupolai, ko gero, yra tapę vienu Sankt Peterburgo simboliu. Bažnyčia pastatyta toje pačioje vietoje, kur buvo nužudytas caras Aleksandras II 1881 metais, norint pagerbti šį didį Rusijos imperarorių. Prireikė 24 metų, kol buvo pastatyta ši puošni bažnyčia, dekoruota mozaikomis, freskomis, kalkakmeniu ir brangakmeniais ir dar 27 metų ją restauruoti po to, kai Sovietų Sąjungoje ją nuniokojo vandalai.

 

  • Petro ir Povilo tvirtovė. Tai istorinis, gynybinis pastatas, esantis Sankt Peterburgo saloje. Jis pastatytas XVIII amžiuje ir turi unikalią žvaigždės formą. Pastatų komplekse gali apžiūrėti senąjį stebėjimo bokštą, Sankt Peterburgo monetų kalykla, garsusis, senasis kalėjimas – Trubeckojaus bastionas, kosmonautikos ir raketų technologijų muziejus bei, žinoma, Petro ir Povilo katedra, kurioje yra Rusijos imperatorių kapai.

 

  • Šv. Izaoko katedra – soboras. Lankantis Sankt Peterburge taip pat reikėtų nepraleisti galimybės pamatyti įspūdingą šv. Izaoko katedrą. Ji buvo kelis kartus perstatyta ir patenka į didžiausių kupolinių pastatų pasaulyje sąrašus. Sunku patikėti, kad kupolams padengti buvo sunaudota 100 kg aukso. Soborą suprojektavo prancūzų architektas Auguste‘as de Montferrandas ir katedros ir kitų pastatų komplekse telpa 12 tūkst. žmonių vienu metu. Be to, šv. Izaoko katedroje yra įrengta speciali aikštelė, kuri yra aukščiausia miesto vieta ir nuo kurios atsiveria įspūdinga Sankt Peterburgo panorama.

 

  • Peterhofo rūmai. Kartais vadinami rusų Versaliu. Petras I padėjo pamatus šiai karališkajai vasaros rezidencijai ir parko ansambliui netoli Suomijos įlankos krantų. Prabangūs rūmai ir ekstravagantiški fontanai, iš kurių kai kurie net šoka pagal nuotaiką, vilioja turistus iš viso pasaulio.

 

  • Jekaterinos rūmai. Barokiniai Jekaterinos rūmai pastatyti Sankt Peterburgo priemiestyje, bet juos aplankyti taip pat verta. Dažnai vadinami „Carskoje selo“ – tai sudėtingas pastatų kompleksas, kurį įsakė sukurti Jekaterina II, gavusi šiuos rūmus dovanų iš savo vyro Petro I-ojo.

 

  • Faberės muziejus. Norint pasigrožėti genialaus juvelyro, Karlo Faberės, šedevrais rekomenduojama apsilankyti Faberės muziejuje, įkurtame prabangiuose Šuvalovo rūmuose Fontankos upės pakrantėje. Be ikonų, paveikslų rėmų ir tapytų paveikslų, medalionų čia galima pamatyti ir visame pasaulyje garsių Velykų kiaušinių.