Seksas su kažkuo, kas nėra jūsų pora, automatiškai atrodo kaip neištikimybė, bet iš tikrųjų ne visada taip ir yra. Jeigu tai yra atviri santykiai, į intymius santykius su kitais žiūrima kur kas atlaidžiau. Atviri santykiai mūsų visuomenėje vis dar yra tabu, nors, 2015 metų amerikiečių apklausos parodė, kad 13 % apklaustųjų iš 1000 yra arba kada nors buvo užmezgę tokius santykius. Dar 14 % pasisakė, kad ateityje galbūt apsvarstytų tokią galimybę. Norint, kad tokie eksperimentiniai santykiai būtų sėkmingi, reikia laikytis keleto taisyklių.

 

santykiai

6 pagrindinės atvirų santykių taisyklės:

  • Suprasti, kad iš tikrųjų yra atviri santykiai. Daugelis žmonių tiksliai negali pasakyti, kas yra atviri santykiai, o kas – ne. Kai kurie žmonės, kurie yra ilgalaikiuose santykiuose sako, kad jie yra atviruose santykiuose. Abu turi kitų lytinių partnerių, bet apie tai atvirai nekalba. Tačiau atviri santykiai reiškia tai, kad abu žmonės yra visiškai atviri ir sąžiningi (nenuslepia faktų nuo savo antrosios pusės). Atviri santykiai yra tada, kai abu partneriai gali patenkinti savo poreikius su kitais ir nelaiko to paslaptyje.
 
  • Įsitikinti, kad tai darote dėl teisingų priežasčių. Ar atviri santykiai jus domina tik todėl kad galėtumėte pabūti su kitais žmonėmis? Ar dėlto, kad esate suinteresuoti patirti naujų fizinių patirčių su kitais, bet norite dvasiškai ir emociškai išlikti įsipareigoję su kitu asmeniu? Tikruose atviruose santykiuose pirmiesiems santykiams visada teikiama pirmenybė. Visa kita – tai tik fiziniai poreikiai. Tai nereiškia, kad kiti jums visiškai nerūpi, tiesiog pirmasis partneris yra svarbesnis. Jeigu nenorite nė vieno išskirti, galbūt jums labiau tiktų poliamorija, o ne atviri santykiai.
 
  • Nusistatyti ribas. Kiekvienas žmogus turi skirtingą požiūrį, ribas ir vertybes, todėl prieš pradedant atvirus santykius, derėtų apie tai atvirai pasišnekėti. Ar turite būti visada kartu, kad seksas su kitais būtų laikomas normaliu dalyku? Ar galite mylėtis tik su priešingos ar ir tos pačios lyties atstovais? Ar tam tikra lytinė elgsena yra tabu? Visa tai svarbu aptarti, prieš šokant į lovą su kitais.
 
  • Apie tai pasakyti kitiems partneriams. Bet kuris žmogus, su kuriuo ketinate mylėtis, turi teisę žinoti, koks jūsų santykių statusas. Būtina atvirai pasakyti, pavyzdžiui, taip: „Man tu esi labai patrauklus, bet turėtum žinoti, kad aš esu atviruose santykiuose ir su tuo žmogumi ketinu nugyventi visą gyvenimą“.
 
  • Daryti tai saugiai. Jeigu turite daugiau nei vieną lytinį partnerį, reikėtų nepamiršti saugaus sekso taisyklių. Būtina visada naudoti prezervatyvus, saugotis nuo nėštumo ir reguliariai tikrintis nuo lytiškai plintančių ligų.
 
  • Reguliariai pasitikrinti savo santykių emocinę temperatūrą. Požiūris į atvirus santykius, laikui bėgant, gali keistis. Jeigu tai tiko iš pradžių, nereiškia, kad tiks ir vėliau. Fiziniai ir emociniai poreikiai keičiasi ir evoliucionuojasi. Todėl būtina reguliariai kalbėtis apie savo santykius ir stengtis daryti viską, kad kitas žmogus būtų laimingas.