Klaidų kartais daro visi, bet už kai kurias iš jų tenka sumokėti gerokai daugiau. Tad kitą kartą, kai suklysite, prisiminkite, kad gali būti ir blogiau, pavyzdžiui, taip, kaip toliau išvardytuose pavyzdžiuose!

 

klaidos

6 brangiausios klaidos pasaulyje:

 
  • Pasiklydę kosmose. Dauguma žmonių pameta saulės akinius ar raktus, kas liūdina ir sukelia nenumatytų išlaidų. Tačiau 1999 metais JAV kosmoso agentūra „NASA“ pametė 125 mln. dolerių kainuojantį Marso orbiterį. Klaida įsivėlė, kai vienos didžiausių aukštųjų technologijų bei lėktuvų ir kitų aviacijos bei kosmonautikos aparatų gamybos korporacijų „Lockhead Martin“ inžinieriai panaudojo britiškus matavimo vienetus (pėdas, colius ir pan.) vietoj įprastai „NASA“ naudojamų matavimo vienetų (metrai, centimetrai ir pan.). Dėlto navigacinė informacija negalėjo būti tinkamai perduota ir orbiteris dingo.
 
  • Automobilius lydantis dangoraižis. „Walkie-Talkie“ pramintas Londono dangoraižis, suprojektuotas architekto Rafaelio Viñoly, yra unikalios formos, akį traukiančiomis pasvirusiomis sienomis. Tačiau labiausiai jis pagarsėjo tuomet, kai jo pietinė siena, padengta šviesą atspindinčiu stiklu, pradėjo nukreipinėti saulės spindulius taip, kad nuo jo sklindantis karštis pradėjo tiesiogine prasme lydinti šalia stovinčius automobilius ir sukelti gaisrus. Ši problema buvo pataisyta pirmiausiai dangoraižį apdengiant laikinu tinklu, kol buvo sukonstruotas nuolatinė jo danga, kad pastatas nuolat būtų šešėlyje. Tai kainavo milijonus.
 
  • Nesėkmingas verslo sandoris. Dauguma žmonių žino apie du „Apple“ technologijų giganto kūrėjus Steve‘ą Jobsą ir Steve‘ą Wozniaką, bet buvo ir trečiasis kūrėjas, kuriam priklausė 10 % bendrovės – Ronaldas Wayne‘as. Šis vyras buvo vienas iš „Apple“ savininkų tik 12 dienų, prieš sutikdamas parduoti savo akcijas S. Josui ir S. Wozniakui už varganus 800 dolerių. Netrukus paaiškėjo, kad kompanijos vertė siekia 1 trilijonų JAV dolerių.
 
  • Tutanchamono barzda. Senoviniai artefaktai yra neįkainojami, todėl šių nepakeičiamų radinių kokybę siekiama išsaugoti kuo geresnę ir autentiškesnę. 2015 metais ant laidotuvių kaukės, priklausios faraonui Tutanchamonui, atsirado pažeidimų Egipto muziejuje Kaire, nes atsilaisvino barzda nuo jos. Restauravimo darbų kuratorius pripažino, kad restauracijos darbai nevyko, kaip buvo planuota. Restauratoriai naudojo epodiksinę dervą, kuri gerai prisitvirtina prie metalo ir akmens, bet nėra tinkama tokiam išskirtiniam objektui kaip auksinė Tutanchamono kaukė.
 
  • Svyruojantis tiltas. Kai 2000 metų birželį buvo atidarytas Tūkstantmečio tiltas (Millennium Bridge) Londone buvo pastebėta, kad jis nėra visiškai stabilus ir šiek tiek svyruoja. Po kelių dienų po atidarymo šis tiltas buvo uždarytas, nes daugybė per jį einančių pėsčiųjų privertė tiltą drebėti ir linguoti. Prireikė dvejų metų, kol tiltas buvo pataisytas, kad nustotų linguoti.
 
  • Oro linijų spausdinimo klaida. 2006 metais orų linijų bendrovė „Alitalia“ padarė savo tinklalapyje vieną klaidą ir leido klientams įsigyti bilietų už 39 dolerius iš Toronto į Kiprą (tikra kaina turėjo būti 3900 dolerių). Iki klaidos pataisymo tinklalapyje jau buvo parduoti tūkstančiai šio reiso bilietų. Tačiau oro linijų bendrovė nebandė kovoti su per daug pigius bilietus įsigijusiais keleiviais, o viską nurašė nuostolomas (7 mln. dolerių).