Ar išdrįstumėte naktį praleisti viešbutyje, kuriame vaidenasi? Kraupiai romantiška būtų išgirsti paslaptingų žingsnių aidą, veidrodyje pamatyti atspindį kito žmogaus ar jausti šaltą kvėpavimą ir matyti ledines vaiduoklių akis… Užmigti tokiame pastate tikriausiai nepavyktų, bet naktis būtų nepamirštama. Viešbučiuose ir senovės pilyse dažniausiai vaidenasi žmonės, kurie bent kartą yra toje vietoje nakvoję, taip pat tragiškai arba paslaptingomis aplinkybėmis žuvę ir dingę žmonės.

  • 1865 metais Londone duris pravėrė „Lenghem“ viešbutis. Jame buvo apsistoję tokie literatūros klasikai kaip Markas Tvenas, Oskaras Vaildas ir Artūras Konanas Doilis. Teigiama, kad šiame viešbutyje vaidenasi, ypač spalio mėnesį. Tada 333 kambaryje galima pamatyti vyro vaiduoklį, vilkintį Viktorijos laikų pižama arba ketvirtajame aukšte slankiojantį kariškio vaiduoklį, kuris esą yra Vokietijos princas, iššokęs pro viešbučio langą, prieš pirmojo pasaulinio karo pradžią.
  • Vaiduokliais garsėja ir Florencijoje (Italijoje) esantis „Burčianti“ viešbutis. Viešbučio svečiai tvirtai įsitikinę, matę keistus vaikus, žaidžiančius vestibiulyje, krėsle sėdinčią moterį su mezginiu ir kambarinę, rytą tvarkančią aplinką. Ledinė veido išraiška neleido abejoti, kad jie matė vaiduoklius.
  • Australijos mieste Sidnėjuje esančio „Rasel“ viešbučio vestibiuliais klajoja jūreivio dvasia. Viešbučio tarnautojai pasakoja naktimis girdintys paslaptingą žingsnių aidą.
  • 1625 metais Škotijoje aristokratas Džeimsas Stiuartas pastatė pilį. Nuo tada netyla kalbos apie tai, kad joje vaidenasi. Dž. Stiuartas pasiūlė atlygį tam, kuris praleis naktį pilyje ir įrodys, kad pilis iš tiesų nėra užkeikta. Pasiūlymu susigundė vietinis pareigūnas. Tačiau naktis rytiniame pilies bokšte jam buvo paskutinė. Rytą žmonės rado pareigūno lavoną. Jo veide atsispindėjo siaubo išraiška.
  • „Holivud Ruzvelt“ viešbutyje Los Andžele, kuriame 1929 metais vyko pirmieji kino akademijos apdovanojimai, trumpam apsistojusi buvo Merilin Monro. Nors po įvykio praėjo daug metų, viešbučio svečiai ir darbuotojai tvirtina matantys šviesiaplaukę moterį veidrodyje, esančiame tame viešbučio kambaryje, kuriame ji praleido naktį.