Kartais, kai kamuoja bloga nuotaika, įtampa, vienintelis būdas nusiraminti – užkrimsti ką nors skanaus. Maistas sukelia laikiną laimės jausmą, tačiau jam atslūgus neretai nugrimztama į dar gilesnę depresiją, niūresnes mintis ir apgailestavimą dėl dienos kalorijų viršijimo. Emocinis valgymas – vienas svarbiausių veiksnių, dėl kurio nepavyksta numesti svorio.

 

Kontroliuoti save. Labai dažnai valgydami žmonės praranda saiko jausmą ir kontrolę. Visų pirma reikia pripažinti polinkį į emocinį valgymą stresinėse situacijoje. Tada visada priminti sau, kad jūs patys sprendžiate, ką ir kada valgyti.

 

Neužkandžiauti prie televizoriaus, kompiuterio, skaitant knygą ar užsiimant kita pašaline veikla. Įsitraukus į kitą veiklą neretai nepastebima, kad suvartota daugiau maisto nei tikėtasi. Jeigu vis tiek labai norisi valgyti dirbant kitus darbus, šalia turėti nedaug sveikų užkandžių.

 

Rašyti mitybos dienoraštį. Tik iš pradžių gali būti sunku fiksuoti kiekvieną suvalgytą produktą. Po kurio laiko tai taps įpročiu, kuris padės ne tik sulieknėti, bet ir pagerinti mitybos įpročius. Pastebėję per daug nesveiko maisto produktų, galbūt pasiryšite gyventi sveikiau ar net išbandyti organizmo nealinančią dietą.

 

Nelaikyti namuose pavojingų figūrai produktų. Jei jų nebus virtuvės spintelėse ar šaldytuve, tai jų ir nevalgysite. Vietoj nesveikų gardumynų greičiausiai pasirinksite sveikesnes alternatyvas. Juk nebėgsite į artimiausią parduotuvę, pavyzdžiui, vidurį nakties, jei užsimanysite ko nors skanaus.

 

Sąžiningai paklauskite savęs: „ar tikrai esu alkanas?“. Šie paprasti žodžiai skatins susimąstyti ir greičiausiai persigalvoti. Juk didžiausia emocinio arba stresinio valgymo priežastis yra noras užpildyti fizinę arba emocinę tuštumą, o ne skrandį. Ne maistas padės nurimti, o maloni veikla, mankšta, meditacija, pasivaikščiojimas, pokalbiai su draugais, seksas.