Kalėdos kvepia ne tik apelsinais, cinamonu, imbieru ir saldžia vanile… Jos taip pat dvelkia gaiviu pipirmėčių kvapu. Iki pirmųjų šalnų vešančios pipirmėtės – vienos vertingiausių prieskoninių žolelių.

 

  • Liaudies išmintis byloja, kad pipirmėtės gerina virškinimo veiklą ir padeda nuo pykinimo iki dirgliosios žarnos sindromo ir menstruacijų skausmų. 2007 metais italų mokslininkai pastebėjo, kad 75 proc. pacientų, kurie mėnesį laiko vartojo pipirmėčių aliejaus piliules, savijauta pagerėjo. Tik 38 proc. pacientų, vartojusių placebo piliules, jautė pagerėjimą. 2011 metais australų mokslininkai nustatė, kad pipirmėtės aktyvuoja nejautros kanalą žarnyne, todėl malšina uždegimo virškinimo organuose skausmą.
  • Nors pipirmėtės gerina apetitą, bet taip neleidžia persivalgyti. 2011 metais buvo atliktas tyrimas, kurio metu dalies respondentų buvo paprašyti kas dvi valandas įkvėpti pipirmėčių aliejaus. Pastebėta, kad tie, kurie neuostė pipirmėčių jautė didesnį alkį nei tie, kurie reguliariai užuodė gaivų ir šaldantį pipirmėčių kvapą. Be to, per savaitę jie suvartodavo 2800 kalorijų daugiau.
  • Pipirmėčių kvapas slopina galvos skausmą, kilusį nuo įtampos, nerimo ar alkoholio vartojimo. Teigiama, kad kaktos ir smilkinių masažas, taip pat veiksmingai kaip ir vaistai, malšina galvos skausmą.
  • Pipirmėčių kvapas žvalina, suteikia energijos, padeda sutelkti dėmesį, geriau ir greičiau atlikti užduotis. Kartą vienoje Jungtinių Valstijų vidurinėje mokykloje per egzaminų sesiją mokiniams buvo išdalinta 3600 pipirmėčių skonio saldainių, tikintis, kad rezultatai bus geresni…
  • Pipirmėtėse yra mentolio, kuris padeda įveikti peršalimo ligas ir infekcijas. Liaudies medicinoje pipirmėtės naudojamos, kaip atsikosėjimą ir kvėpavimą lengvinanti priemonė.