Žemė vis labiau šyla. Tačiau mokslininkai nesnaudžia ir siūlo būdus, kaip atvėsinti mūsų planetą. Sužinokite, kokie neįprasti penki būdai gali išgelbėti mūsų planetą?

 

Gal Žemei reikėtų akinių nuo Saulės? Kad ir kaip keistai tai skambėtų, astronomas Rogeris Angelas norėtų pastatyti 25900 kvadratinių kilometrų apsauginį šydą, padarytą iš 16 trilijonų stiklinių diskų tarp Žemės ir Saulės. Manoma, kad tokia apsauga sumažintų kenksmingą Saulės šildymo poveikį 2 procentais. Kiti tyrėjai taip pat siūlo panašų problemos sprendimo būdą: sukurti žiedą aplink pusiaują iš mažyčių, atspindinčių šviesą medžiagų (pavyzdžiui, stiklo), kurios išsklaidytų Saulės šviesą. Šis projektas kainuotų apie 350 trilijonų JAV dolerių.

 

Dėl klimato pokyčių kyla vandenynų temperatūra, traukiasi ledynai, tirpsta ledai. Reiškinys gąsdina milijonus viso pasaulio žmonių, kurie bijo, kad vieną dieną neteksią gėlo vandens. Danijos geologijos tarnybos profesorius Jasonas Boxas pasiūlė unikalią idėją: apgobti ledynus ir visą Grenlandijos pakrantę polipropileno paklode, kuri atspindėtų Saulės šviesą ir apsaugotų ledynus nuo visa ardančių vėjų.

 

Kolumbijos universiteto mokslininkas Peteris Eisenbergeris mano, kad dumbliai gali padėti atsikratyti anglies dioksido pertekliaus. Jis vadovavo eksperimentui, kurio metu tam tikros rūšies dumblių maišus nuleido į anglies dioksido prisotintą vandenį. Dumbliai maitindamiesi anglies dioksidu augo dvigubai greičiau negu įprastomis sąlygomis. Manoma, kad šis būdas galėtų sumažinti anglies dioksido kiekį atmosferoje.

 

Manoma, kad apie 2100 metus miestai, esantys žemiau jūros lygio (pavyzdžiui, Niujorkas) bus projektuojami pagal Vincento Callebauto projektą. Miestą sudarys salos, kuriose galės gyventi apie 50000 žmonių ir plūduriuos vandenyno pakrantėse. Taip pat jos naudos Saulės, vėjo, šilumos, potvynių energiją elektrai gaminti.

 

Kai kurie mokslininkai tiki, kad fitoplanktonas, mikroskopiniai organizmai vandenyno paviršiuje, mintantys anglies dioksidu ir išskiriantys deguonį, gali pažaboti klimato atšilimą. Tačiau tam būtinos tinkamos sąlygos. Ketinama pradėti pumpuoti maistingųjų medžiagų prisotintą vandenį iš vandenyno dugno į paviršių, kad fitoplanktonas klestėtų.