Pradėti iš naujo susitikinėti gali būti sunku psichologiškai. Ypač jei pradėsite galvoti apie visus tuos žmones, kurie gali jus palikti, įskaudinti arba padaryti kitokią moralinę žalą. Todėl reikia būti labai atsargiems ir atidiems, kad suprastumėte su kuo turite reikalą jau per pirmuosius pasimatymus ir atpažintumėte labai konfliktiškus asmenis. Kad ir kaip būtų gaila, bet tokių toksiškų, konfliktiškų žmonių visada yra ir, matyt, bus. Baisiausia tai, kad tokius žmones atpažinti iš pirmo žvilgsnio labai sudėtinga, nes jie pasirodo mūsų gyvenimuose kaip labai charizmatiškos, patrauklios ir simpatiškos asmenybės.

 

konfliktiskumas

3 ženklai, pagal kuriuos galima atpažinti konfliktišką asmenį:

 
  • Per daug žavesio. Maždaug 80 % žmonių, dalyvavusių tyrime, prisipažino, kad buvo pakerėti partnerio žavesio jau per pirmuosius pasimatymus. Dažniausiai susižavėjimas pajaučiamas iš karto po to, kai susipažįstama. Regis, jiems nereikia daug laiko, kad apsuktų galvas. Tačiau, kai prasideda ilgalaikiai santykiai su įsipareigojimais, tas žavesys dingsta kaip dūmas. Be abejo, žavesys, charizma ne visada reiškia, kad asmuo yra labai konfliktiškas, tačiau tai yra įspėjamasis ženklas. Jeigu asmuo atrodo per geras, kad tai būtų tiesa, reikėtų būti labai atidiems!
 
  • Apsimestinis suderinamumas. Kitas labai konfliktiškų asmenybių bruožas yra įspūdžio, kad yra žmonės, su kuriais jie bendrauja, yra idealiai suderinami. Paviršutiniame lygmenyje gali pasirodyti, kad jie turi labai daug bendro su partneriais, tačiau iš tikrųjų jie tik pamėgdžioja būsimos aukos elgseną ir manieras. Visa tai dingsta iškart po to, kai santykiai tampa intymesni. Kai santykiai tampa rimti, su tam tikrais įsipareigojimais, labai konfliktiški asmenys parodo tikrąjį savo veidą.
 
  • Per daug didelis seksualumas. Beveik 50 % respondentų, dalyvavusių tyrimuose, sakė, kad labai greitai pradėjo intymius santykius ir jų lytinis gyvenimas tapo labai intensyvus, prieš atsiskleidžiant labai konfliktiškai partnerio asmenybei. Kol juos dominsite kaip nesumedžiotas grobis, tol jie rodys dėmesį, švelnumą, lovoje bus nepakartojami. Tačiau vos tik atsiras įsipareigojimai, jie pradės ieškoti naujos aukos.
 

Be abejo, svarbu prisiminti, kad tai tėra įspėjamieji ženklai, kurie gali būti tik numanomi. Iš tikrųjų žmonių yra labai įvairių, todėl vien iš trijų ženklų negalima susidaryti galutinės nuomonės, ar tikrai tas žmogus yra labai konfliktiškas, narcizas, sociopatas ar psichopatas.

 

Vis dėlto reikėtų tai turėti omenyje, kad išvengtumėte potencialių toksiškų santykių ateityje. Sunku net įsivaizduoti, kiek daug žmonių, įsipainioja į netinkamus santykius vien dėlto, kad nekreipia dėmesio į įspėjamuosius ženklus. Pagalvokite patys, kas jums labiausiai kelia nerimą šiuose naujuose santykiuose. Paklauskite draugų, šeimos narių nuomonės ir patarimo. Neskubinkite įvykių, skirkite tiek laiko kitam žmogui pažinti, kiek jums reikia ir netikėkite, kad galite kitą žmogų pakeisti. Partneris, kurio jums tikrai reikia, turėtų leisti jums būti savimi, todėl reikėtų skirti tiek laiko, kiek reikia, kad jį pažintumėte ir galėtumėte visiškai pasitikėti.