Indėnai tikėjo, kad kiekvienas žmogus gimsta turėdamas totemą arba jį įgyja tam tikrame gyvenimo etape. Totemo negalima pakeisti ar pasirinkti patiems: jis pats nusprendžia, ką pasirinkti ir vesti sunkiu gyvenimo keliu, kartais suteikiant didesnę ar mažesnę pagalbą.

 

gyvunai

24 toteminiai gyvūnai:

 
 • Vilkas. Simbolizuoja laukinę gamtą, nepriklausomybę, atsiskyrimą nuo kitų ir vienišumą. Vilkai taip pat mėgsta kvailioti ir žaisti. Jų pagrindinės savybės – lojalumas ir atsidavimas. Turi aštrų protą, bet gerai žino, kas yra socialinė sąmonė. Yra smalsus, viskuo domisi, pasižymi labai stipria valia.
 
 • Kiškis. Nepriklausoma dvasia, didelis greitis, atsparumas ir tvirtumas. Totemas padeda pritraukti gerovę, vaisingumą, sėkmę ir kitus malonius dalykus.
 
 • Varna. Moka apginti savo įsitikinimus ir požiūrį. Varnos visada pasirengusios išmokti naujų dalykų, kurie gali būti naudingi ateityje.
 
 • Genys. Žmonės – geniai yra apdovanoti gebėjimu ištraukti į dienos šviesą tokias paslaptis, apie kurias niekas nėra nė susimąstę. Tačiau savo atradimų jie neslepia – paskelbia apie juos garsiai ir viešai.
 
 • Pelė. Labai smalsus gyvūnas. Visada svajoja apie didelius atradimus. Pelė išmintinga ir jausminga, bet jų nervų sistema silpna. Dažnai elgiasi šiek tiek chaotiškai.
 
 • Gyvatė. Atgimimo, gydymo, gijimo ir dvasinio pabudimo simbolis.
 
 • Tigras. Stiprus ir gražus gyvūnas, kurio elementai – žemė ir vanduo. Tigro totemas padeda išsiaiškinti, ar tikrai viskas yra taip gražu, kaip atrodo.
 
 • Meška. Žiaurus ir galingas gyvūnas. Tačiau po kieta išore slepiasi švelnus vidus. Meškos totemas skatina taupyti, suteikia lankstumo ir gebėjimą reaguoti į dirgiklius šviesos greičiu.
 
 • Elnias. Švelnus, subtilus gyvūnus. Likę pasiaukoti. Gražūs ir gracingi. Elnias suteikia sąmoningumo, didina koncentraciją, moko būti čia ir dabar.
 
 • Lapė. Tai šeimos būtybės. Jos puikiai maskuojasi ir apgauna savo oponentus. Tai geri strategai, pasitiki savimi ir savo jėga, tačiau tvirtai stovi ant kojų.
 
 • Drugelis. Šio totemo elementas yra oras, o spalvos – visa vaivorykštės spalvų paletė. Drugelio totemas sukelia pokyčius gyvenime, ypač mąstymo.
 
 • Driežas. Tai atsiskyrimo simbolis. Driežo totemas rodo, kad žmogus gali jausti ryšį tarp žmonių. Jis yra nepastovus, bet turi daug vidinės stiprybės.
 
 • Pantera. Tai simbolis bebaimingumo, drąsos. Pantera yra stiprus gynėjas, geras globėjas ir galingas sargybinis.
 
 • Skruzdėlė. Tai totemas pasišventusių, siekiančių tikslo ir disciplinuotų žmonių. Jie labai kruopštūs ir organizuoti.
 
 • Erelis. Aukštai skrendantis. Totemas simbolizuoja gerą matymą, aiškią situacijos ar fenomeno viziją, meilę laisvei, nepriklausomybei ir teisybei.
 
 • Gulbė. Tai tikriausiai pats romantiškiausias totemas. Tai meilės, lojalumo ir atsidavimo simbolis.
 
 • Voras. Kūrybiškumo ir išradingumo simbolis. Voras gali laukti. Jis audžia tinklą ir tyliai sėdi, laukdamas, kol paklius į jį grobis. Kiekvienas voratinklis yra tikras meno kūrinys. Totemas sako, kad žmogus bus kruopštus darbininkas ir sukurs kažką gražaus.
 
 • Bitė. Šie vabzdžiai siejami su tuo, kad pavyksta sėkmingai įgyvendinti labai sudėtingas užduotis. Pagal savo dydį ir sparnų proporciją mokslininkams ilgą laiką buvo paslaptis, kaip bitės apskritai paskrenda – padaro neįmanomą įmanomu.
 
 • Tarakonas. Šių vabzdžių niekas nemėgsta, nes jie siejami su nešvara ir nesanitarinėmis sąlygomis. Tarakonai garsėja tuo, kad labai greitai dauginasi ir juos išnaikinti labai sunku. Tačiau gamta tarakonus apdovanojo nepaprastu gyvybingumu. Galbūt visata tam turėjo tikslą.
 
 • Musė. Šis totemas simbolizuoja pokyčius, augimą ir atkaklumą siekiant tikslų. Šis erzinantis vabzdys gali padidinti savo populiaciją kosminiu greičiu, patelės padeda vienu metu šimtus kiaušinėlių ir ši musių savybė gali reikšti, kad jūs esate labai produktyvūs ir galite pasiekti sėkmės per labai trumpą laiką. Muses traukia visokie bjaurūs dalykai, jos tuo minta, mėgsta kapstytis šiukšlėse ir pan. Tačiau šis totemas atvirkščiai moko palaikyti švarią ir tvarkingą savo aplinką. Musė turi labai gerą reakciją ir skrenda labai greitai, o tai simbolizuoja didelį jautrumą ir gebėjimą greitai sureaguoti nepalankiose situacijoje.
 
 • Varlė. Šis gyvūnas geba prisitaikyti ir išgyventi. Varlės kojos yra tokios stiprios, kad ji gali pašokti labai aukštai, gelbėdamasi nuo pavojaus arba medžiodama. Varlės totemas moko pasilaikyti svarbią informaciją sau, o ne išplepėti kiekvienam pasitaikiusiam. Jeigu esate išsigandęs, varlė patars, kaip iš ten ištrūkti. Varlės oda atlieka ne tik apsauginę, bet ir kvėpavimo funkciją. Joje yra liaukų, kurios išskiria toksines medžiagas, atbaidančias gruobuonis – ne visiems patiktų turėti varlę savo nasruose. Tai reiškia, kad net ir stresinėse situacijose privalote giliai kvėpuoti ir naudotis savo iškalba, o ne kumščiais.
 
 • Pelėda. Šis paukštis simbolizuoja išmintį, išradingumą, sumanumą ir apsukrumą. Jos didžiulės akys yra nejudančios, todėl pelėda gali pasukti savo galvą 270° kampu. Pelėdos turi gerą regėjimą, todėl gali giliau suvokti pasaulio paslaptis. Šis totemas moko žiūrėti ne tik į tai, kas priekyje, bet ir į tai, kas nugaroje ar periferijoje.
 
 • Audinė. Audinė simbolizuoja gebėjimą saugoti paslaptis, greitai judėti ir išreikšti džiaugsmą. Audinė – labai tvirtas, užsispyręs ir kraujo ištroškęs žvėrelis. Grobį ji puola nuožmiai, todėl kartais gali įveikti net didesnius už save gyvūnus. Audinė nužudo daugiau grobio negu katė per vieną dieną, todėl mėsos atsargas slepia kitai dienai. Audinė dažnai okupuoja kitų žvėrelių, dažnai savo aukų, landas. Kai audinė užspeičia savo auką į kampą, ji atlieka kažką panašaus į kovos šokį prieš ją nužudydama. Tačiau kartais ritualinį šokį audinės atlieka tiesiog šiaip, dėl pramogos.
 
 • Briedis. Briedis mėgsta būti vienas ir gyventi atsiskyręs. Jeigu jūsų totemas yra briedis, jūs greičiausiai nepakankamai įvertinate savo jėgą, nes nuolat gyvenate šešėliuose. Šakoti briedžio ragai atspindi didelį jo dvasingumą. Briedis – tai pati gamta, pati Žemė. Tai labai žemiškas sutvėrimas. Briedis liepia slėptis, būti nepastebimu, pasitraukti už fronto linijos. Jūsų laikas ateis, valanda išaus, bet dar ne dabar.